<< Resultatmeny CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat  
Resultat Kalmar Malkars 21 KM 2017
 

Arrangör: Högby IF. Datum: Lördag 1 juli.
Tävlingsledare & förbundsbanmätare: Carl-Gustaf Nilsson.
Start/mål & samarbetspartner: Malkars Träningscenter, Torsåsgatan 1 i Kalmar.
Tidtagning: Kent Lindblad, synpunkter till friidrott@hogbyif.se
Väder: Molnigt,blåsigt senare regn 13°C°C Deltagare: 549 st.

 

 
Utlottade priser
 
Sponsor
Pris
  Malkarsfemman      
1 Malin Ljungberg, Lindås 111 Niros löpcoaching Presentkort
2 Mathilda Andersson, Oskarshamn 14 Kött & bar Presentkort middag
  Malkars 21,1 km      
1 Markus Fridell, Västervik 98 Best Western Hotell Presentkort dubbelrum
2 Niclas Magnesjö 220 BRAFlyg Två pers ToR Kalmar-Sthlm
3 Mattias Ekman, Apladalen 74 Optiker Tottie Presentkort, Addidas solglasögon

Preliminära resultat


Plats 21,1 km Herr
Klubb Tid
15:00:02
1 David Nilsson
1987
Högby IF 01:10:39
231
2 Anton Rehn
1992
Högby IF 01:13:50
371
3 Oliver Wykman
1994
Högby IF 01:14:56
342
4 Mikael Bäcklund
1984
Högby IF 01:15:27
47
5 Peter Breiner Nielsen
1971
Team Asics/Go2Fitness/Intersport Holbæk 01:16:08
44
6 Mattias Toivanen
1990
Kalmar RC Triathlon 01:16:24
325
7 Martin Olsson
1989
Högby IF 01:16:49
365
8 Magnus Åhsberg
1967
Apladalens LK 01:18:39
348
9 Anders Eckerström
1975
Apladalens LK 01:19:13
68
10 Petter Svensson
1990
Pelarne 01:19:20
317
11 Micael Lindqvist
1972
Apladalens LK 01:19:43
206
12 Claes Hydvall
1979
Ocab RC 01:20:51
138
13 Kristoffer Loo
1997
Kalmar 01:20:58
208
14 Erik Aschan
1975
Runday IF 01:21:02
20
15 Lars Marklund
1976
Kalmar RC Triathlon 01:21:34
223
16 Morgan Arneland
1985
Nyköping 01:21:48
18
17 Marcus Helander
1987
Ocab RC 01:22:09
122
18 Robin Andersson
1987
OK Njudung 01:22:48
17
19 Pär Wanby
1964
Högby IF 01:22:57
330
20 Magnus Carlson
1979
Hossmo RC 01:23:10
52
21 Markus Fridell
1980
Västervik 01:23:10
98
22 Thomas Enwall
1978
Tjust Bike And Running Club 01:23:37
80
23 Marcus Gunnarson
1989
Ocab RC 01:23:48
378
24 Hampus Hertzman
1991
Kalmar 01:23:58
126
25 Mattias Ekman
1982
Apladalens Löparklubb 01:24:00
72
26 Tobias Kling
1980
Team Tete RC 01:24:45
186
27 Linus af Wåhlberg
1990
Ölands SK 01:24:58
405
28 Bo Sundström
1967
Kalmar RC Triathlon 01:25:42
311
29 Philip Lind
1995
ICA MAXI Kalmar 01:26:20
199
30 Johan Bolmstam
1988
Apladalens LK 01:26:52
40
31 Fredric Hallström
1981
Göteborg 01:27:11
119
32 Patrik Sjögren
1977
Kalmar RC Triathlon 01:27:29
352
33 Magnus Pettersson
1983
Burseryd IF 01:28:02
272
34 Andreas Juhl
1973
Revsudden löparklubb 01:28:32
163
35 Per Pedersén
1964
Emmaboda Verda OK 01:29:01
264
36 Sven Jansson
1968
Mörbylånga GoIF 01:29:10
148
37 Per Carlsson
1974
Mörbylånga Goif 01:29:14
53
38 Pétur Sturla Bjarnason
1980
Ocab RC 01:29:22
35
39 Jimmie Johansson
1990
Ocab RC 01:29:43
153
40 Daniel Jonsson
1974
Kalmar RC Triathlon 01:29:58
162
41 Peter Wallfors
1969
Kalmar 01:30:01
328
42 Emil Olsson
1988
Trelleborg 01:30:22
249
43 Anders Thernström
1964
Huddinge 01:30:26
321
44 Robert Bjurling
1975
Ahlsell 01:30:56
36
45 Peter Blomqvist
1971
Aditor AB 01:31:06
393
46 Eric Ingvarsson
1993
Sanija Crew 01:31:19
143
47 Daniel Lugn
1978
Stockholm 01:31:19
210
48 Hans Eriksson
1948
Eksjö Södra IK 01:31:31
83
49 David Nylander
1978
Kalmar 01:32:00
245
50 Robert Hesselring
1979
CrossFit Kalmar 01:32:06
127
51 Daniel Olsson
1974
Hossmo RC 01:32:11
254
52 Thomas Börjesson
1962
Team Blekinge LF 01:32:18
48
53 Slimo Safouane
1951
Slimos löpargrupp Oskarshamn 01:32:26
294
54 Dennis weidfors
1986
Alstermo IF 01:32:40
332
55 Martin Strümpel
1972
Ocab RC 01:32:47
309
56 Christer Kedmalm
1972
Umara sports club 01:32:59
179
57 Joachim Karlsson
1976
Kalmar 01:33:30
176
58 Adam Wiberg
1992
Kalmar 01:33:41
339
59 Joakim Thiman
1982
Kalmar RC Triathlon 01:33:45
322
60 Anders Carlstedt
1972
Lerkaka IF 01:33:46
54
61 Jan Erik Hellerdal
1952
Norge 01:34:22
390
62 Mikael Löfstedt
1973
Åhus Träningscenter 01:34:24
366
63 Mikael Pettersson
1980
Holmgrens Bil AB 01:34:28
275
64 Peter Karlsson
1985
Färjestaden 01:34:34
169
65 Roger Andersson
1967
Kortedala 01:34:44
368
66 Christoffer Olaussen
1989
Rockneby 01:34:49
246
67 PEO CARLSSON
1969
FORZA TELLUS SK 01:34:53
410
68 Mikael Hildingsson
1965
Höskullen IF 01:35:15
130
69 Anton Lundberg
1993
Umara Sports Club 01:35:18
396
70 Mathias Eriksson
1989
Ryssbergets IK 01:35:25
84
71 Lasse Sjöberg
1964
Calmif 01:35:34
301
72 Peter Persson
1976
Rockneby 01:35:37
267
73 Axel Wendel
1996
CNaS 01:36:13
397
74 Petter Andersson
1975
Kalmar 01:36:23
13
75 Jacob Kristoffersson
1995
Färjestadens motions IF 01:36:52
188
76 Henrik Johansson
1984
Kalmar RC Triathlon 01:37:03
157
77 Niclas Magnesjö
1968
Kalmar 01:37:06
220
78 Martin Nyrén
1985
Kalmar RC 01:37:09
395
79 Ulrick Hultman
1968
Rälla Rebel Runners 01:37:10
354
80 Joakim Fransson
1971
Kalmar 01:37:13
357
81 Daniel Göthberg
1976
Kalmar RC Triathlon 01:37:27
114
82 Niclas Kennestig
1964
Oskarshamns SK 01:37:31
181
83 Johan Berg
1987
Umara Sports Club 01:37:42
29
84 Andreas Nilsson
1980
Hägersten 01:37:58
230
85 Marcus Eriksson
1981
Högsrums FF 01:38:07
387
86 Joakim Danielsson
1979
Kalmar RC Triathlon 01:38:22
63
87 Henrik Halling
1977
Nybro 01:38:28
118
88 Krister Brandting
1967
Oskarshamn 01:38:31
43
89 Mattias Johansson
1974
Ålems OK 01:39:10
158
90 Mathias Wärlinge
1971
Oskarshamn 01:39:11
344
91 Goran Tripkovic
1970
Färjestadens motion 01:39:13
326
92 Thomas Steinschasden-Brinell
1984
Berga 01:39:21
407
93 Jonas Hylthén
1970
Apladalens Löparklubb 01:39:54
139
94 Rachid Daimoune
1986
Kalmar 01:40:05
61
95 Olle Kallerbäck
2003
Emmaboda verda OK 01:40:05
166
96 Daniel Olsson
1983
Kalmar 01:40:06
257
97 Martin Wallgren
1988
Kalmar RC Triathlon 01:40:13
329
98 Andreas Öhlin
1976
Kalmar 01:40:17
350
99 Peter Boström
1973
Färjestaden 01:40:26
42
100 Jesper Gunnarsson
1984
Kalmar 01:40:37
385
101 Tomas Ek
1979
Kalmar RC Triathlon 01:40:43
71
102 Linus Holgersson
1972
Tjust Bike & Running Club - Västervik 01:40:46
133
103 Rickard Nilsson
1977
Kalmar RC 01:40:49
400
104 Peter Franzen
1973
Emmaboda Verda OK 01:40:59
95
105 Marcus Atterlord
1972
Alsterbro 01:41:01
22
106 Niklas Hultgren
1974
Hossmo RC 01:41:03
137
107 Lars Ritzen
1971
Slimos löpargrupp 01:41:06
286
108 Patrik Agelstam
1973
Grönåsen 01:41:07
398
109 Masoud Saberi
1970
Ålem OK 01:41:15
293
110 Markus Nylander
1975
Bergkvara AIF 01:41:25
244
111 Gustav Arbrandt
1974
Kalmar 01:41:39
362
112 Richard Brettéus
1993
#baragort 01:41:43
45
113 Jan-Erik Fallgren
1977
Trafikverkets fritidsförening 01:41:44
88
114 Klas-Göran Nilsson
1955
Kalmar 01:41:52
232
115 Tobias Broberg
1985
Umara Sportsclub 01:41:56
403
116 Felix Oskarsson
1995
Kalmar 01:41:59
260
117 Anders Hildingsson
1970
Slimos Löpargrupp 01:42:11
388
118 Patrik Lundqvist
1971
Glasriket RC 01:42:13
214
119 Andreas Johansson
1989
Comenius 01:42:14
384
120 Kristofer Bodén
1992
Lenhovda IF 01:42:15
39
121 Daniel Njord Petersson
1977
Smedby 01:42:23
242
122 Stefan Widegren
1967
Runacademy 01:42:26
340
123 Noah Imbratt
2001
Högby IF 01:42:28
142
124 André Nilsson
1987
Nybro IBK 01:42:28
239
125 Niklas Hammarström
1971
Blomstermåla 01:42:51
121
126 Rickard Petersson
1977
Färjestadens GOIF 01:42:59
271
127 Erik Brundin
1973
Färjestaden 01:43:08
46
128 Henrik Johansson
1979
Färjestaden 01:43:27
160
129 Viktor Gustavsson
1992
Glasrikets RC Nybro 01:43:31
113
130 Mats Nilsson
1963
Tjust bike & running club 01:43:33
233
131 Thomas Johansson
1965
Kalmar RC Triathlon 01:43:36
155
132 Mehdi Khodayari
1980
Högby IF 01:43:45
358
133 Philip Svanholm Fredskov
1989
Kalmar 01:43:55
313
134 Ghanim Kajhem
1963
Trafikverkets FF 01:43:57
165
135 Fredrik Fridholm
1970
Kalmar 01:43:58
99
136 Patrick Sjöberg
12968
Runacademy 01:43:59
300
137 Carl Rigbäck
1984
Kalmar 01:44:08
285
138 Rikard Lannemyr
1978
BK STRONG 01:44:12
191
139 Daniel Rydevång
1992
Kalmar 01:44:19
291
140 Peter Sjöman
1974
ICA MAXI Kalmar 01:44:39
303
141 Christoffer Löfberg
1975
Kung CG's 01:44:41
216
142 Andreas Oscarsson
1975
Förlösa Goif 01:44:43
259
143 Mika Malm
1972
Kalmar 01:44:53
221
144 Tom Larsson
1983
Näsum 01:45:07
383
145 Axel Jakobsson
1974
ICA MAXI Kalmar 01:45:09
147
146 Henrik Cullgren
1975
Tipping Point CK 01:45:09
361
147 Mattias Lundblad
1978
Årsta 01:45:18
211
148 Eric Pehrsson
1960
Kalmar 01:45:20
265
149 Hasan Cetina
1968
Slimos löpargrupp Oskarshamn 01:45:21
59
150 Marcus Printz
1980
Malus RC 01:45:40
277
151 Anders Lundqvist
1968
Föra AIK 01:45:58
215
152 Stefan Ahlman
1973
Kalmar RC Triathlon 01:46:11
3
153 Joacim Andersson
1967
Nybro Ski 01:46:19
10
154 Johan Thörnblad
1973
Askaremåla RC 01:46:19
324
155 Fredrik Sjömar
1988
Kalmar 01:46:20
304
156 Jan Landin
1959
Kalmar 01:46:54
190
157 Adam Nilsfors
1995
Nilsfors Workout Club 01:47:05
367
158 Sebastian Zizka
2001
Kalmar RC Triathlon 01:47:11
346
159 Daniel Sjöberg
1979
Vassmolösa 01:47:14
302
160 Håkan Sunnerhage
1981
Ocab RC 01:47:27
312
161 Kaj Aldebert
1956
Kalmar 01:47:32
6
162 Björn Rudman
1987
ICA MAXI Kalmar 01:47:34
289
163 Peter Broström
1964
Kalmar 01:47:41
375
164 Magnus Oskarsson
1976
Södra IF 01:47:42
363
165 Bjarne Lindberg
1977
Kalmar RC Triathlon 01:48:06
201
166 Stefan Nilsson
1985
MörlundaBönderna 01:48:20
234
167 Mats Asplund
1966
Föra AIK 01:49:08
21
168 Tommy Ax
1978
Karlskrona 01:49:19
23
169 Håkan Nilsson
1977
Oskarshamn 01:49:21
381
170 Håkan Sjöstrand
1969
Löparkompisar i Hagby 01:50:29
305
171 Robert Olsson
1962
Bergkvara 01:50:41
248
172 Tommy Persson
1984
Kalmar 01:51:01
266
173 Mikael Ingvarsson
1963
Sanija Crew 01:51:09
144
174 Fredrik Sahlberg
1965
Högby IF 01:51:33
386
175 Torbjörn Olsson
1970
Slimos Löpargrupp 01:51:34
253
176 Kalle Frimodt
1981
SVOAIF 01:51:38
100
177 Mikael Front
1964
Kalmar 01:51:48
374
178 Ulrik Nilsson
1973
Kalmar 01:51:56
236
179 Stefan Olsson
1973
Slimos Löpargrupp 01:51:59
252
180 Mikael Maasing
1985
Täby 01:52:13
219
181 Peter Joelsson
1956
Ålems OK 01:52:18
149
182 Joakim Segerdahl
1977
Torsås 01:52:28
296
183 Eric Bergström
1990
CrossFit Kalmar 01:52:30
31
184 Henrik Öberg
1974
Runacademy Kalmar 01:52:42
349
185 Mattias Lunde
1982
Rottne 01:52:53
212
186 Joel Karlsson
1990
Kalmar 01:53:04
178
187 Sulaiman Mpagi
1992
Borgholm Hemtjänst 01:53:09
226
188 Ludvig Sverenius
2002
Färjestaden 01:53:10
319
189 Joakim Sverenius
1978
Färjestaden 01:53:12
318
190 John Hildingsson
1993
Kalmar 01:53:33
129
191 Magnus Svensson
1970
Bergkvara 01:53:49
316
192 Rene Primke
1979
Germany 01:53:51
276
193 Johan Helgesson
1987
Kalmar 01:53:53
125
194 Anders Linusson
1974
Apladalens LK 01:53:58
207
195 Mats Ajneborn
1965
Vimmerby 01:54:09
5
196 Pontus Påhlsson
1989
Calmif 01:54:10
278
197 Kalle Fransson
1983
Malkars 01:54:11
94
198 Johan Bergström
1987
Krokom 01:54:18
32
199 Björn Hagberg
1976
Höglandets Triathlon 01:54:52
116
200 Matz Elisson
1974
Färjestadens Motions IF 01:54:52
356
201 Tove Dolff
1972
Umara sports club 01:55:41
65
202 Tomas Gustafsson
1964
Kalmar RC Triathlon 01:56:04
111
203 anders erikson
1963
glasrikets rc nybro 01:56:08
382
204 Henrik Garney
1985
Heleneholms IF 01:56:36
104
205 Magnus Olsson
1963
Kalmar RC Triathlon 01:57:29
255
206 Ragnar Olsson
1960
Friskis & Svettis Kalmar 01:57:35
258
207 Erik Lindbäck
1971
Sollentuna 01:57:36
203
208 Göran Gustafsson
1959
Vassmolösa 01:58:10
112
209 Kennerth Werner
1951
Ängö BK 01:58:15
335
210 Joakim Blomqvist
1978
Kalmar 01:58:18
38
211 Thim Karlsson
1988
Linköping 01:58:21
174
212 Anders Rolf
1966
Oskarshamn 01:58:23
288
213 Johan Zetterberg
1986
Linköping 01:58:37
345
214 Tomas Karlsson
1969
Oskarshamn 01:58:43
171
215 Christer Nilsson
1978
Kalmar RC Triathlon 01:58:52
235
216 Linus Fjeldså
2000
Kalmar 01:58:55
90
217 Markus Nilsson
1971
Kalmar 01:59:18
240
218 Tommy Wiberg
1952
Trekanten Runners 01:59:21
337
219 Peter Sideström
1971
Kalmar 01:59:30
369
220 Wiktor Holst Vingren
2000
Pumpgatans elit 01:59:50
136
221 Peter Casserstål
1989
ICA MAXI Kalmar 02:00:30
56
222 Charles Sinclair
1971
Vassmolösa 02:00:41
298
223 Pontus Fyhr
1991
Linneryd 02:01:42
102
224 Anders Johannesson
1975
Oskarshamn 02:02:06
150
225 Marcus Franzén
1976
Nybro 02:02:42
96
226 Pontus Andersson
1999
Kalmar 02:02:54
16
227 Michael Hall
1974
Kalmar 02:03:33
117
228 Robin Axeborg
1994
Kalmar 02:04:34
24
229 Robin Palmqvist
1987
Axa Sports Club 02:05:52
263
230 Thomas Jackson
1976
ICA MAXI Kalmar 02:05:57
146
231 Alexander Midjich
1987
Kalmar 02:07:08
225
232 Roger Andersson
1967
Kalmar 02:07:52
15
233 Peter Fell
1952
Karlskrona 02:08:04
89
234 Mats Larsson
1979
Team Björkhem 02:08:09
192
235 Ricky Marsén
1979
Oskarshamns Handbollsklubb 02:09:09
389
236 Alfred Pettersson
1984
Karlskrona 02:09:34
273
237 Stefan Olausson
1965
Färjestaden 02:09:59
247
238 Hans Gerremo
1949
Kalmar RC Triathlon 02:10:50
376
239 Roger Alderborg
1965
Kalmar 02:11:04
7
240 Christian Elmblad
1982
Kalmar 02:11:18
75
241 Ivar Carlson
1973
Vassmolösa 02:11:31
51
242 Simon Karlsson
1985
Team Spririt 02:11:42
173
243 Ulf Wennlo
1948
Oxelösund 02:11:52
408
244 Hans Mattsson
1956
Kalmar 02:12:16
224
245 Leoard Zizka
2003
Kalmar RC 02:12:18
372
246 Per Jonsson
1958
WSP 02:12:24
391
247 Ola Eskilsson
1972
Halltorp 02:12:57
86
248 Mikael Adriansson
1989
Kalmar 02:13:21
1
249 Christian Frisk
1969
Vellinge Runners 02:14:32
411
250 Niklas Woxneryd
1986
Malkars Nybro 02:15:09
341
251 Tony Dahlberg
1967
Kalmar 02:15:13
409
252 James Cox
1981
Trekanten 02:16:11
60
253 Dirk Beil
1967
Rockneby 02:16:14
25
254 Karl Wahlgren
2001
Kalmar 02:16:44
327
255 Arne Larsson
1956
Oskarshamn 02:17:42
195
256 Mathias Elmerstig
1989
ICA MAXI Kalmar 02:19:21
76
257 Tomas Ljung Johansson
1962
Södra IF 02:20:45
351
258 Linus Lindberg
2001
FreemotionPK 02:22:37
202
259 Fredrik Gustafsson
1979
Kalmar 02:22:44
110
260 Michael Heyne
1971
Ljungbyholm 02:22:46
128
261 Johannes Rapp
1981
Kalmar 02:28:30
282
262 Kenneth Holm
1978
Trekanten 02:37:38
134
   
   
Plats 21,1 km Dam
Klubb  
1 Hanna Lindholm
1979
Huddinge AIS 01:18:31
205
2 Anna Holm
1987
Sparta 01:18:34
135
3 Ida Nilsson
1981
Högby IF 01:21:04
238
4 Rebecca Lönn
1992
Kalmar 01:24:55
218
5 Erika Lindeblad
1993
Kalmar SK 01:28:32
204
6 Rebecca Arnesson
1992
IFK Växjö 01:30:03
19
7 Anna Helgesson
1983
Kisa KSK 01:30:27
124
8 Maria Maripuu
1978
Trångsvikens IF 01:34:04
394
9 Lisa Hedbäck
1996
Högby If 01:34:16
364
10 Emma Larsson
1988
Kalmar 01:34:37
194
11 Siv Persson
1970
Målilla-Mörlunda SKI 01:35:07
268
12 Karolin Kärrå
1986
Apladalens LK 01:36:36
401
13 Isabell Svensson
1988
Uppsala 01:37:23
315
14 Hanna Johansson
1979
Holsbybrunn 01:38:37
154
15 Erika Kjellberg
1979
Vetlanda 01:39:04
183
16 Heidi Hafvervik
1982
Team Blekinge 01:40:07
115
17 Ellen Andersson
1993
Veterinärhögskolans IF 01:41:14
11
18 Anna-Stina Wanby
1964
Högby IF 01:41:22
331
19 Sara Rais
1987
Tjust bike and running club 01:41:38
281
20 Cecilia Oskarsson
1973
Föra AIK 01:41:48
261
21 Annie Simonsson
1990
Umara Sports club 01:41:56
402
22 Lisa Fogelström
1986
Kalmar 01:42:12
92
23 Anna Lundgren
1983
Glasrikets RC Nybro 01:42:20
213
24 Anna Juhlin
1973
Karlskrona 01:42:29
164
25 Elin Gruvhagen
1977
Glasriket RC 01:42:30
107
26 Gunilla Dehlin
1976
Hultsfred 01:43:13
64
27 Camilla Lagerkvist
1982
Umara sports club 01:43:26
189
28 Erica Förare Lummi
1992
Ölands SK 01:43:45
103
29 Stina Svensson
1978
Färjestaden 01:43:57
314
30 Petra Werlemar
1979
Slimos Löpargrupp Oskarshamn 01:44:02
334
31 Hanna Ahl
1988
Påskallavik 01:44:31
2
32 Anneli Ritzén
1975
Slimos löpargrupp Oskarshamn 01:45:11
287
33 Linda Fredriksson
1978
Högby IF 01:45:56
370
34 Charlott Lorentzon
1969
Ålems OK 01:46:29
209
35 Therese Hallström
1981
Göteborg 01:47:44
120
36 Åsa Nilsson Zizka
1971
Kalmar RC Triathlon 01:47:53
373
37 Emma Skogersson Jonsson
1978
Kalmar RC Triathlon 01:48:09
306
38 Sofia Alfredsson
1991
Kalmar 01:48:16
8
39 Jessika Pahlm
1989
Växjö 01:48:17
262
40 Josephine Kjellme
1986
Malkars 01:48:28
184
41 Christina Iwarson
1965
Ljungbyholm 01:49:51
145
42 Josefine Bengtsson
1989
Veterinärhögskolans IF 01:50:11
28
43 Sofia Lindahl
1988
Flygt IF 01:50:24
200
44 My Engqvist
1989
Kalmar 01:50:50
78
45 Lovisa Bengtsson
1976
Kalmar 01:51:12
27
46 Jessika Fredin
1990
Färjestaden 01:51:42
97
47 Louise Johansson
1977
Skillingaryds frisksportklubb 01:51:59
377
48 Marie Stigson
1967
Kalmar RC Triathlon 01:52:04
307
49 Emelie Boreback
1983
Vederslöv/Dänningelanda IF 01:52:57
41
50 Caroline Turkowitch
1979
Malkars 01:53:13
399
51 Lina Weidfors
1989
Alstermo IF 01:53:18
333
52 Carina Fagerström Karlsson
1969
Slimos löpargrupp 01:53:37
87
53 Lina Ragneteg
1980
Slimos löpargrupp 01:53:37
280
54 Lotti Harrieson
1965
Högby if 01:53:48
406
55 Jessica Kinnander
1974
Glasrikets RC Nybro 01:53:50
355
56 Ida Helgesson
1989
Helges IF 01:53:52
123
57 Elisabetta Bengtsson
1966
Slimos löpargrupp 01:54:26
26
58 Sara Karlsson
1987
Kalmar 01:54:41
359
59 Annika Svensson
1983
Kalmar 01:54:41
360
60 Viktoria Eberhardt
1995
Malmö 01:55:00
67
61 Pernilla Ek
1968
Färjestadensmotion 01:55:52
70
62 Matilda Forsberg
1982
Färjestaden 01:55:54
392
63 Maria Liljenberg
1978
Ski team Skåne 01:56:36
198
64 Monika Karlsson
1978
Slimos löpargrupp 01:56:49
172
65 Therese Thomsson
1974
Kalmar 01:56:55
323
66 Hilma Petersson
1998
Påryd 01:57:57
269
67 Anela Löfvenberg
1987
Ocab RC 01:58:26
217
68 Susanne Pettersson
1974
Torsås 01:58:49
274
69 Cecilia Riesle olsson
1969
Färjestaden motion 01:59:11
284
70 Camilla Karlsson
1973
Kalmar 01:59:21
177
71 Diana Reynstind
1972
Vassmolösa 02:00:40
283
72 Emelie Nilsson
1987
ICA MAXI Kalmar 02:01:18
237
73 Madeleine Dunsäter
1973
Runacademy IF 02:01:44
66
74 Evelina Petersson
1994
Kalmar 02:01:45
270
75 Emma Gren
1992
Kalmar 02:01:49
106
76 Eva-Marie Frösemo
1978
Rälla Rebellrunners 02:01:52
101
77 Jennie Kempe
1992
Åtvidaberg 02:01:53
180
78 Anita Svensson
1958
Högby if 02:02:15
404
79 Amanda Olsson
1990
Sölvesborg 02:02:22
251
80 Martina Carlberg
1973
FMIF 02:06:44
49
81 Jenny Eriksson
1974
Oskarshamn 02:07:09
85
82 Engla Westlund
1985
Ryssbergets IK 02:07:28
336
83 Lisa Björkhem
1981
Team Björkhem 02:08:09
37
84 Charlotte Berlevik
1992
Kalmar 02:09:02
33
85 Susanne Wiberg
1961
Rälla Rebel Runners 02:09:02
338
86 Lisbeth Johansson
1955
Team Blekingarnas LF 02:09:16
151
87 Veronica Engström
1993
Kalmar 02:09:36
79
88 Maria Idberg
1972
Kalmar 02:09:50
141
89 Åsa Carlson
1974
Vassmolösa 02:11:31
50
90 Carola Bertilsson
1980
Växjö 02:11:43
34
91 Emma Olsson
1992
Kalmar 02:11:45
256
92 Johanna Eriksson
1990
Kalmar 02:13:21
82
93 Christine Bergkvist
1982
Trekanten 02:15:11
30
94 Hanna Forsberg
1975
Kalmar 02:18:05
93
95 Anna Falked
1970
Kalmar 02:18:15
379
96 Jennie Sundberg
1978
Rälla Rebel Runners 02:18:42
310
97 Linda Karlsson
1982
Team Spirit 02:21:15
170
98 Helena Karlsson
1970
Kalmar 02:23:09
175
99 Hanna Engdahl
1990
Kalmar 02:28:42
77
100 Jenny Nelson
1982
Rälla Rebel Runners 02:35:54
227
101 Kristina Ekstrand
1981
Trekanten 02:38:24
73
102 Charlotte Blomqvist
1969
Kalmar 02:42:29
380
103 Marie Hjertquist
1962
Borgholm 02:49:09
132
104 Mathilda Andersson
1988
Oskarshamn 02:55:22
14
   
   
  Malkarsfemman
Deltagare  
1 Johanna Ahlström
1979
Kalmar  
1
2 Alva Ahlström
2006
Kalmar  
2
3 Christina Ahlström
1956
Visby  
3
4 Pontus Andersson
1979
Kalmar  
4
5 Mariette Andersson
1966
Malkars  
5
6 Andreas Arnehall
1978
Trekanten  
6
7 Inga-Lill Bergfors
1967
Kalmar  
7
8 Madeleine Bernhardsson
1993
Nybro  
8
9 Madeleine Björklund
1988
Kalmar  
9
10 Martin Bowin
1976
Lerkaka IF  
10
11 Malin Byström
1994
Malkars  
11
12 Johanna Carlsson
1988
Malkars  
12
13 Jessica Cedervall
1975
Växjö  
13
14 Adrian Cerps
1994
Kalmar  
14
15 Monica Christianssen
2001
Malkars  
15
16 Helge Christianssen
2001
Malkars  
16
17 Berith Danielsson
1964
Springande tjejer  
17
18 Camilla Dewerud Magnusson
1970
Hagby  
18
19 Emma Donnerstål
1993
Nybro  
19
20 Amir Dzafic
1984
Oskarshamn  
20
21 Mattias Ekstrand
1976
Trekanten  
21
22 Natalie Ekstrand
2006
Trekanten  
22
23 Ulrika Ekström Johansson
1966
Örsjö  
23
24 Sofie Emilsson
1985
Kalmar  
24
25 Leif Eriksson
1962
Torsås  
25
26 Ann-Charlotte Eriksson
1966
Torsås  
26
27 Tony Folkesson
1953
Kalmar  
27
28 Lowa Fonrin
2011
Kalmar  
28
29 Isabell Frank
1978
Kalmar  
29
30 Klara Frank Ekstrand
2005
Kalmar  
30
31 Rebecca Fransson
1978
Färjestaden  
31
32 Rune Graae
1980
Färjestadens motion  
32
33 Linda Graae
1980
Trekantens IF  
33
34 Niels Graae
2007
Trekanten IF  
34
35 Hedda Graae
2009
Trekantens IF  
35
36 Isabella Granlund
2004
Rockneby  
36
37 Erik Gruvhagen
2006
Glasriket RC  
37
38 Åsa Gunnarsson
1969
Kalmar  
38
39 Johan Gunnarsson
1974
Oskarshamn  
39
40 Patrik Gustafsson
1986
Kalmar  
40
41 Johanna Gustavsson
1988
Rockneby  
41
42 Susanne Gustavsson
1960
Glasriket rc  
42
43 Lina Hallberg
1994
Kalmar  
43
44 Jacob Hallberg
1998
Calmif  
44
45 Alexandra Henrysson
1986
Kalmar  
45
46 Gabriella Henrysson
1992
Kalmar  
46
47 Nike Henrysson
2001
Kalmar  
47
48 Maja Holgersson
1996
Kalmar  
48
49 Simon Holgersson
1985
Solna  
49
50 Charlotte Holgersson
1986
Malkars  
50
51 Alice Hult
2005
Färjestaden  
51
52 Eddy Hultgren
1950
Team Blekingarnas LF  
52
53 Lillemor Håkansson
1959
Kalmar  
53
54 Diana Höglund
1978
Malkars  
54
55 Otilia Isberg
2001
Färjestadens friidrottsklubb  
55
56 Caroline Isberg
1983
Färjestadens motion  
56
57 Fritz Isberg
1981
Färjestadens TK  
57
58 Stephanie Janowski
1968
Färjestaden  
58
59 Linnéa Johansson
1991
Kalmar  
59
60 Kristina Johansson
1960
Nybro  
60
61 Josephine Johansson
1981
Kalmar  
61
62 Isabelle Johnsson
1998
Kalmar  
62
63 Svanhildur Jonasdottir
1957
Nybro  
63
64 Helena Jonsson Sjöqvist
1964
Glasrikets RC Nybro  
64
65 Malin Josefsson
1986
Kalmar  
65
66 Ingemar Karlsson
1966
Kalmar  
66
67 Maria Karlsson
1991
Kalmar  
67
68 Johanna Karlsson
1990
Färjestaden  
68
69 Jeanette Karlsson
1996
Färjestaden  
69
70 Victor Karlsson
1989
Kalmar  
70
71 Urban Karlsson
1967
Ljungbyholm  
71
72 Caroline Kihlman
1968
Telia IF Kalmar  
72
73 Malin Klasson
1986
Örsjö  
73
74 Jan Kohl
1947
Malkars  
74
75 Eva Kohl
1951
Malkars  
75
76 Ingegerd Kristoffersson
1967
Färjestadens motion  
76
77 Isac Kårlid
2005
Kalmar Sim/Rc Triathlon  
77
78 Olivia Kårlid
2005
Kalmar Sim/Rc Triathlon  
78
79 Elvira Landegren
2007
Kalmar GF  
79
80 Sofie Larsdotter Kraft
1983
Kalmar  
80
81 Nadja Lennartsson
2001
FIK Färjestaden  
81
82 Lasse Lennartsson
1970
Malkars  
82
83 Caroline Liljebjörn
1967
Nybro  
83
84 Axel Lind
1975
Färjestaden  
84
85 Jenny Lind
1978
Team Lind  
85
86 Emma Lind
2003
Team Lind  
86
87 Lena Lind
1969
Team Lind  
87
88 Maj-Britt Lind
1943
Team Lind  
88
89 Lovisa Lind
1975
Team Lind  
89
90 Niklas Linden
1973
Kalmar  
90
91 Elina Lindholm
2003
Vendelsö IK  
91
92 Malin Ljungberg
1988
Lindås  
92
93 Annika Löfgren
1949
Malkars  
93
94 Lotta Lövenklev
1978
Färjestaden  
94
95 Kristina Malkar
1949
Malkars  
95
96 David Malmgren
1984
Rocknebyr  
96
97 My Malmkvist
1991
Kalmar  
97
98 Simon Malmkvist
1985
Karlskrona  
98
99 Johan Malmquist
1980
Addi  
99
100 Fanny Martinsson
2009
Färjestaden  
100
101 Riitta Midjich
1968
Kalmar CK  
101
102 Vinko Midjich
1968
Kalmar CK  
102
103 Jesper Midjich
1994
Kalmar  
103
104 Sandra Nilsson
1989
Kalmar  
104
105 Viktoria Nilsson
1988
Alsterbro  
105
106 Johanna Nilsson
1992
Karlskrona  
106
107 Håkan Nilsson
1967
Ljungbyholm  
107
108 Sara Nordh
1990
Kalmar  
108
109 Jochem Numan
1998
Vassmolösa  
109
110 Selma Numan
1972
Nybro  
110
111 Peter Olsson
1982
Lerkaka IF  
111
112 Sigge Oscarsson
2008
Lindsdals if  
112
113 Henrik Pap
2001
Färjestaden  
113
114 Sandra Permerud
1989
Nybro  
114
115 Vincent Persson
2010
Kalmar  
115
116 Sixten Persson
2013
Kalmar  
116
117 Anna Persson
1984
Kalmar  
117
118 Camilla Persson
1962
Högby IF  
118
119 Annelie Petersson
1966
Borgholm  
119
120 Anna Petersson
1976
Kalmar  
120
121 Hanna Petersson
Malkars  
121
122 Wilda Price
2010
Färjestaden  
122
123 Tindra Price
2003
Färjestaden  
123
124 Ann Price
1957
Skärholmen  
124
125 Anna Radner
1973
Rockneby  
125
126 Stefan Raymondsson
1982
Kalmar  
126
127 Kerstin Raymondsson
1953
Kalmar  
127
128 Roland Rosèn
1968
Nybro  
128
129 Smilla Roudén
2005
Kalmar  
129
130 Fredrik Rudén
1992
Nybro  
130
131 Johanna Runesson
1983
Rockneby  
131
132 Hampus Römberg
1998
Kalmar  
132
133 Henrik Römberg
1967
Malkars  
133
134 Johanna Schelin
1975
Kalmar  
134
135 Sandra Sjöberg
1989
Kalmar  
135
136 Alva Sjöqvist
2006
Glasrikets RC Nybro  
136
137 Andreas Skarsäter
1974
Florhult RC  
137
138 Johan Skoglund
1989
Kalmar  
138
139 Henrik Slunge
1976
Lerkaka IF  
139
140 Lotta Svensson
1970
Kalmar  
140
141 David Svensson
2005
Högsby  
141
142 Torgny Svensson
1967
Torsås  
142
143 Stefan Swärd
1972
Malkars  
143
144 Ulle Sävmark
1974
IFK Påryd  
144
145 Karolina Sävmark
1981
Malkars  
145
146 Erik Sääf
1987
Lerkaka IF  
146
147 Bodil Sönnervik
1956
Rosmanringränd  
147
148 Roger Sönnervik Johansson
1948
Rosmaringränd Öland  
148
149 Noëlle Temming
1992
Kalmar  
149
150 Linda Thunberg
1987
Kalmar  
150
151 Madeleine Ullerhed
1994
Kalmar  
151
152 Jessica Wallerstein
1981
Karlskrona  
152
153 Annie Wennerström
1996
Kalmar  
153
154 Emma Wennerström
1994
Kalmar  
154
155 Björn Wennerström
1964
Kalmar  
155
156 Linda Wreibo
1981
Ljungbyholm  
156
157 Elin Wåhlin
1989
Kalmar  
157
158 Martin Åhlqvist
2004
Team Lind  
158
159 Anneli Åkervik
1959
Hagby  
159
160 Carola Röseby
1974
Kalmis  
160
161 Simon Östborg
2005
Högby IF  
161
162 Mattias Östborg
1973
Näsgatan RC  
162
163 Lars Wiström
1971
Kalmar  
163
164 Martin Karlgren
1977
Ljungbyholm  
164
165 Camilla Wallin
1971
Malkars  
165
166 Linda Leander
1973
Ljungbyholm  
166
167 Signe Leander
2003
Ljungbyholm  
167
168 Camilla Lindström
1971
Högby IF  
168
169 Jacob Gustavsson
2007
Lindsdal IF  
169
170 Anna Persson
1986
Kalmar  
170
171 Sebastian Lavergren
1995
Kalmar  
171
172 Sofie Backman
1980
Lindsdal  
172
173 Lotta Haglund
1966
Malkars  
173
174 Per Olsson
1973
Mantorp  
174
175 Daniel Jonson
1973
Ocab RC  
175
176 Lovisa Johnson
1991
A9 Boden  
176
177 Kalle Sigfridsson
1992
Ocab RC  
177
178 Victoria Sten Åsenius
1997
Kalmar  
178
179 Linnéa Thurfjell
1993
Calmif  
179
180 Victoria Sten Åsenius
1997
Kalmar  
180
181 Caroline Olsen
1971
Run for fun sthlm  
181
182 Björn Markström
1985
Terrible Tuesdays  
182
183 Magnus Franzen
1977
Emmaboda Verda OK  
183