<< Resultatmeny CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat  
 
Datum: Lördag 26 aug 2017. Plats: Stortorget, Kalmar. Arrangör: Högby IF.
Tävlingsledare: Carl-Gustaf Nilsson. Tidtagning: Nils Hammaräng Grip.

Deltagare: 1333 anmälda, 1225 i mål. Väder: Uppehåll o ca 16°C.

 
Synpunkter till friidrott@hogbyif.se
OBS! Resultatlistan är sorterad på bruttotid. Nettotiden är inte lika tillförlitlig och kan strula i vissa fall

 

Utlottade priser
Pris
1032 - Anna Sjösten Axelsson, Lindås
BRA flygresor; flygresa
868 - Camilla Olofsson, Elitmontage
Best Western Kalmarsund Hotell; övernattning
769 - Robin Löfgren, Kalmar
Optiker Tottie; Adidas-solglasögon
442 - Adrian Hultgren, Nättraby
Niros löpcoaching; förbättringspaket
608 - Martin Karlgren, Ljungbyholm Kött o Bar; presentkort
Plac
Namn
Född
Klubb/Ort/Organisation
Bruttotid
Nettotid
Nr
 
 
Kvinnor 4,9km
 
1
Julia Samuelsson
99
Högby IF
17:29
17:29
1290
2
Rebecca Arnesson
92
IFK Växjö
18:01
18:00
73
3
Amanda Ekblad
98
Oskarshamns SK
18:23
18:23
228
4
Terese Friman
84
Glasrikets RC Nybro
18:52
18:51
314
5
Hanna Fredriksson
94
Uppsala
19:14
19:11
310
6
Nelly Össmar
03
Högby IF
19:17
19:17
1213
7
Erika Källvik Leufvén
00
Åmåls OK
19:43
19:21
681
8
Elvira Skobe
06
Kalmar OK
19:47
19:46
1036
9
Johanna Källvik Leufvén
00
Åmåls OK
19:49
19:27
682
10
Tilda Strömqvist
02
Högby IF
19:54
-
1066
11
Martina Salomonsson
90
Oskarshamn
20:06
19:53
1003
12
Ellen Kallerbäck
00
OK Orion
20:33
20:11
604
13
Åsa Monerg
88
Kalmar
20:33
20:23
801
14
Anna Persson
90
Team Blekinge
20:35
20:32
905
15
Tova Ek
03
IFK Berga
20:39
20:38
226
16
Helena Jonsson Sjöqvist
64
Glasrikets RC Nybro
21:02
21:00
587
17
Lisa Folkesson
00
Oskarshamns SK
21:10
21:08
292
18
Beata Kullman Larsson
07
Högby IF
21:11
21:09
677
19
Klara Öberg
02
Högby IF
21:11
21:10
1210
20
Anna Lundgren
83
Glasrikets RC Nybro
21:19
21:11
759
21
Lena Karlberg
80
Kalmar
21:26
-
607
22
Lisa Tyni
74
Slimos löpargrupp
21:26
21:22
1137
23
Ida Tabbert
02
Kalmar RC Triathlon
21:27
21:23
1118
24
Anna-Stina Wanby
64
Högby IF
21:32
21:31
1330
25
Anneli Ritzén
75
Slimos löpargrupp Oskarshamn
21:38
21:30
968
26
Josefin Rakos
88
Kalmar
21:39
21:21
950
27
Kajsa Ackebjer
74
Kalmar RC Triathlon
21:43
21:40
3
28
Filippa Söderberg
03
Kalmar RC Triathlon
21:44
21:40
1107
29
Julia Hagberg
97
Kalmar
21:53
21:45
362
30
Lovisa Bengtsson
76
Kalmar
22:01
21:56
98
31
Sofie Fransson
91
Nybro
22:04
22:03
302
32
Lova Lavado
03
Kalmar RC Triathlon
22:05
22:02
710
33
Marie Fransson
89
Nybro
22:06
22:04
299
34
Annie Wennerström
96
Kalmar
22:08
21:40
1165
35
Viktoria Ahlström
82
Emmaboda Verda OK
22:16
22:12
16
36
Julia Ekfeldt
85
Emmaboda
22:16
22:00
232
37
Hanne Karlsson
81
Mönsterås
22:32
22:19
619
38
Emma Olsson
92
Kalmar
22:36
22:32
874
39
Beathrice Oden
80
Kalmar RC Triathlon
22:46
22:44
865
40
Alva Steinvall
00
Mortorp IF
22:47
22:42
1047
41
Hanna Fransson
90
Mönsterås
22:58
22:46
296
42
Isabelle Vilestål
89
Madesjö IF
23:05
23:04
1143
43
Alwa Nilsson
04
Högby IF
23:10
22:59
814
44
Christina Iwarson
65
Ljungbyholm
23:23
22:44
471
45
Lisa Rindstig
94
Ålems OK
23:31
23:20
965
46
Ingegerd Snöberg
62
Kalmar
23:32
23:30
1041
47
Liza Borgö
87
Växjö distansryttare
23:39
23:23
139
48
Towa Nilsson
05
Högby IF
23:41
23:30
847
49
Emelie Torell
05
Trekanten
23:41
23:32
1134
50
Monika Karlsson
78
Slimos löpargrupp
23:44
23:35
640
51
Wanda Larsson
05
Kalmar
23:44
23:38
709
52
Sofia Alfredsson
91
Kalmar
23:53
23:28
23
53
Linda Landin
74
Kalmar RC
23:54
23:47
694
54
Lotti Harrieson
65
Högby IF
24:02
24:00
1331
55
Carolina Johansson
91
Kalmar
24:03
23:37
500
56
Elin Hammarfors
00
Kalmar
24:08
24:01
378
57
Hannah Johnsson
00
D-wave
24:11
24:04
562
58
Annie Snöberg
90
Kalmar RC
24:18
23:57
1040
59
Camilla Lindström
71
Högby IF
24:19
24:14
1284
60
Linn Bescher
91
Kalmar
24:31
-
1282
61
Jill Mcvitty Östborg
72
Näsgatan RC
24:37
23:46
1215
62
Josefin Javadi
91
Kalmar
24:39
24:18
483
63
Charlotte Berlevik
92
Kalmar
24:45
24:33
1236
64
Charlotte Berlevik
82
Kalmar
24:45
24:33
1236
65
Veronica Alm
70
Lindås
24:54
24:30
28
66
Marie Loman
77
Kalmar
24:57
24:24
751
67
Ellen Bolin
03
Stora Björnvägen RC
25:00
24:26
133
68
Madeleine Waermö
85
Oskarshamn
25:05
24:51
1148
69
Malin Eriksson
79
Högsby
25:06
24:46
1241
70
Emilia Thor
91
Kalmar
25:09
24:52
1123
71
Karin Nilsson
65
Lonesome runners
25:11
25:06
1267
72
Linn Bergqvist
96
ICA Maxi
25:13
-
108
73
Annie Jonsson
97
Kalmar
25:13
24:54
575
74
Jenny Limér
90
Borgholm
25:15
25:09
717
75
Ninni Ryglert
90
Kalmar
25:15
24:12
993
76
Rosita Karlsson
66
Högby IF
25:17
25:10
1335
77
Lotta Pernius
70
Oskarshamn
25:27
24:58
903
78
Ida Carlson
90
Kalmar
25:28
25:21
154
79
Elisabeth Adelgren
81
Hagby
25:29
25:20
5
80
Malin Adolfsson
75
Ole Bull
25:29
25:11
10
81
Lisa Fältsjö
92
Mönsterås
25:30
25:12
318
82
Mathilda Söderbäck
91
Färjestadens Motions IF
25:31
24:29
1109
83
Marie Olsson
76
Fågelmara
25:35
25:01
881
84
Maria Thuresson
78
Växjö kommun
25:35
24:44
1125
85
Tilda Gunnarsson
00
EVOK
25:36
25:14
340
86
Anna Petersson
83
Kalmar
25:37
24:57
1249
87
Kirsten Hartmann
80
Slimos löpargrupp
25:38
25:10
390
88
Matilda Rosander
00
Färjestaden
25:38
25:14
978
89
Linda Stenberg
86
Kalmar
25:41
25:22
1052
90
Sara Karp
81
Karps löparelit
25:42
25:38
657
91
Hannah Liljekvist
04
Lindås
25:43
25:19
716
92
Malin Thörnblad
70
Askaremåla 110
25:44
25:37
1128
93
Ella Sjösten
05
Lindås
26:01
25:08
1031
94
Johanna Hallin
78
North Creek Street Runners
26:06
25:40
373
95
Elin Löfgren
03
Rockneby
26:07
25:38
768
96
Maja Wahlgren
03
Kalmar
26:07
25:39
1151
97
Ebba Ståhlbalck
03
Kalmar
26:08
25:39
1069
98
Josefine Andersson
95
Kalmar RC
26:10
25:29
52
99
Liza Lindberg
92
Kalmar
26:14
26:02
719
100
Wilma Brasch
00
Kalmar
26:15
26:06
142
101
Hanna Engdahl
90
Kalmar
26:15
-
257
102
Linda Milendahl
71
Karlskrona
26:15
25:55
796
103
Ann-Britt Jonsson
60
Kalmar
26:16
26:07
574
104
Marie Petersson
75
Norden Machinery
26:16
26:06
921
105
Fanny Glag
93
Älghults IF
26:17
25:24
326
106
Jenny Lundin
97
Kalmar
26:17
26:09
762
107
Jenny Gustafsson
93
kalmar
26:17
24:44
1320
108
Maria Andersson
88
Vassmolösa
26:18
26:16
56
109
Ingegerd Kristoffersson
67
Färjestadens motion
26:20
26:06
671
110
Therese Lindquist
92
Kalmar
26:21
26:13
739
111
Sandra Jonasson
95
Kalmar
26:22
26:10
568
112
Linda Almqvist
86
Mönsterås
26:23
26:05
29
113
Fanny Ståhlbalck
03
Kalmar
26:23
25:54
1070
114
Rebecka Lindström
90
Kalmar
26:24
25:32
742
115
Agnes Johansson
98
Påryd
26:25
26:02
488
116
Anna Svanholm
86
Lindås
26:26
26:15
1081
117
Josefine Ekberg
90
Smedby Boik
26:27
25:48
227
118
Jazmin Ericsson
05
Kalmar RC Triathlon
26:28
26:03
262
119
Jessica Hessleryd
88
Oskarshamn
26:28
25:30
420
120
Lovisa Håkansson
00
Kalmar
26:31
25:53
450
121
Diana Petersson
81
Färjestaden
26:31
26:06
915
122
Jenny Eriksson
74
Oskarshamn
26:32
26:22
266
123
Annelie Petersson
66
Borgholm
26:33
26:06
914
124
Mia Broberg
73
ICA Maxi
26:34
26:27
145
125
Karin Fransson
59
Friskis & Svettis
26:34
26:20
297
126
Ida Carlsson
78
Kalmar
26:35
26:10
155
127
Evelina Larsson
91
Färjestaden
26:36
25:32
701
128
Anna Erikson
68
Nybro
26:37
26:24
264
129
Marie Bolin
76
Stora Björnvägen RC
26:40
26:06
134
130
Karin Johansson
88
Figeholm
26:40
25:46
524
131
Felicia Vingevik
91
Solar
26:41
26:33
1273
132
Marie Jonasson
80
Norden Machinery
26:43
25:44
566
133
Anetta Lundberg
74
Mörbylånga
26:43
26:36
755
134
Caroline Hauguth
78
Färjestaden
26:47
26:40
394
135
Ewa Karlsson
71
Söderåkra
26:47
26:26
617
136
Johanna Eriksson
68
Kalmar
26:50
26:28
1281
137
Angelica Nilsson
84
Färjestaden
26:54
26:23
816
138
Diana Höglund
78
Kalmar
26:55
26:49
454
139
Mia Xiao
88
Kalmar
27:01
26:47
1201
140
Bianca Gremmelspacher
73
TV St.Peter
27:01
26:04
1295
141
Elisabeth Linden
55
 
27:05
26:57
732
142
Serwa Eliassi
90
Kalmar
27:06
27:04
240
143
Ebba Johansson
04
Gullabo girls&boys
27:06
26:31
504
144
Sarah Jonsson
01
Färjestaden
27:09
26:40
584
145
Maja Rosén
91
Kalmar
27:10
26:14
982
146
Maria Andersson
87
Karlskrona
27:11
26:02
55
147
Emma Eliasson
82
Kalmar
27:11
26:20
241
148
Daniela Foussianis
78
Run Your Life
27:11
26:59
1314
149
Johanna Lindell
84
Kalmar
27:12
26:43
730
150
Linda Pihlfelt
81
Kalmar
27:12
27:06
942
151
Therese Dawenpart
91
Värnamo
27:13
27:00
208
152
Kjärstin Hagman Boström
66
Kalmar
27:13
26:59
365
153
Nikoletta Lettersson
89
Kalmar
27:14
26:42
714
154
Åsa Andersson
71
Torsås
27:15
26:54
69
155
Katarina Värnholm
84
Kalmar
27:15
26:52
1147
156
Agneta Isacsson
56
Slimos löpargrupp Oskarshamn
27:16
26:22
468
157
Inga-Lill Bergfors
67
Kalmar
27:18
26:36
106
158
Emelie Olofsson
87
Kalmar
27:20
27:13
869
159
Hilma Ottosson
00
Vassmolösa
27:20
27:12
891
160
Helen Sundh
86
 
27:24
27:17
1076
161
Maria Betelid
79
Betekulla Runners
27:29
26:35
113
162
Åsa Stålgren
75
Orrefors
27:30
26:49
1075
163
Marie Idermark
74
Alsterbro
27:32
26:41
462
164
Maria Gustavsson
69
Uppvidindge hus
27:33
26:23
358
165
Emma Okmark
82
Listerby
27:34
26:46
867
166
NN
??
?
27:34
-
1132
167
Jonna Karlsson
05
Kalmar
27:36
27:07
628
168
Anne-Lie Löfblad
62
Kalmar
27:37
27:22
767
169
Elin Sandström
05
Kalmar
27:37
27:04
1007
170
Anna Stenfelt
87
Oskarshamn
27:38
27:25
1055
171
Frida Löhnert
92
Kalmar
27:40
27:28
770
172
Emelie Nilsson
87
ICA Maxi
27:42
26:20
823
173
Elin Kittel
85
Ljungbyholm
27:44
27:29
664
174
Emma Lisa Imbratt
76
Kalmar
27:46
27:20
463
175
Johanna Asteberg
02
Färjestaden
27:47
27:04
81
176
Emy Hildingsson
02
Färjestaden
27:47
27:03
422
177
Katharina Seijsing
62
Ålem
27:47
27:25
1014
178
Susana Andersson
70
Kalmar
27:48
27:34
65
179
Julie Riddervold Nilsson
83
Färjestaden
27:48
27:42
962
180
Alexandra Akritidou
68
Kalmar
27:49
27:23
19
181
Melina Rosander
95
Färjestaden
27:49
27:25
979
182
Elin Lundstedt
89
Oskarshamn
27:51
27:07
765
183
Maria Kaldner
72
Kalmar
27:54
27:40
601
184
Erica Nilsson
65
Kalmar
27:56
27:50
824
185
Marie Karlström
61
Kalmar
28:01
27:37
655
186
Anne Andersson
70
Kalmar
28:02
27:53
37
187
Penelope Grant
76
Nybro
28:04
27:21
330
188
Rebecca Pettersson
02
Mellösa Kickers IF
28:06
27:09
937
189
Heidi Coral
82
Kalmar
28:08
28:06
178
190
Amanda Ekelund
91
Nybro
28:08
27:38
229
191
Malin Kaldner
73
Kalmar
28:10
27:59
600
192
Alice Johansson
98
Påryd
28:11
27:48
490
193
Ann-Sofie Sjöndin
80
Lindås
28:11
27:40
1030
194
Louise Danielsson
95
Paradiset
28:11
27:17
1232
195
Catharina Adolfsson
67
Nybro
28:13
27:39
8
196
Annelie Lindbäck
67
Kalmar
28:13
27:10
725
197
Ebba Holst Vingren
03
Pumpgatanselit
28:15
27:28
438
198
Linda Vingren
73
Pumpgatans elit
28:15
27:28
1144
199
Rebecca Petersson
88
Nybro
28:16
28:06
924
200
Emilia Norén
99
Nybro
28:17
28:05
855
201
Anna Persson
84
Kalmar
28:18
28:15
904
202
Annika Hovmark
90
Linköping
28:19
27:49
440
203
Thelma Olofsson
01
Elitmontage
28:19
27:16
871
204
Sara Carlsson
90
Kalmar
28:19
28:16
1252
205
Sofie Loirendal
74
Coffee Bean Runners
28:20
27:26
750
206
Emma Folkesson
82
Borgholm
28:22
27:31
291
207
Christina Ericsson
61
Slimos löparklubb
28:23
27:26
261
208
Linda Karlsson
82
Team Spirit
28:26
28:08
634
209
Sabina Ottosson
80
Nybro
28:26
27:15
896
210
Idha Chatila
06
Kalmar RC Triathlon
28:27
27:34
167
211
Victoria Hansson
89
Kalmar
28:27
-
384
212
Sammy Chatila
76
Kalmar RC Triathlon
28:28
27:34
168
213
Anna Wallgren
71
Mörbylånga Goif
28:30
28:14
1155
214
Annika Agnesson
67
Torsås
28:31
27:56
14
215
Nisa Hasachainan
64
Slimos Löpargrupp
28:31
27:40
391
216
Jenny Johansson
74
Högalt
28:31
27:24
1225
217
Annie Engström
04
Trekanten
28:32
28:12
530
218
Amanda Marin
93
Kalmar
28:32
28:08
784
219
Therese Lindgren
75
Kalmar
28:33
27:51
738
220
Helena Nyholm
76
Oskarshamn
28:33
27:54
859
221
Lina Andersson
84
Kalmar
28:34
27:52
1250
222
Sara Redborn
77
Slimos löpargrupp
28:38
27:39
959
223
Petronella Björn
73
Färjestaden
28:42
28:15
120
224
Carina Brännmark
62
Torsås
28:43
28:22
150
225
Berith Danielsson
64
Påryd
28:43
28:37
196
226
Monika Borgö
53
Borgholm
28:44
28:27
140
227
Sofia Vikström
82
Glasrikets RC Nybro
28:44
27:52
1142
228
Anna Hermansson
65
Kalmar
28:47
28:22
410
229
Silke Tindrebäck
65
Lonesome runners
28:47
28:24
1130
230
Terese Wollinger
83
Kalmar
28:48
28:09
1196
231
Chandra Gullagher
77
Elitmontage
28:49
27:42
861
232
Matilda Johannesson
91
Kalmar
28:50
28:14
487
233
Eva Rosén
63
Alsterbro
28:50
27:54
980
234
Anna Sandgren
76
Nybro
28:51
28:25
1005
235
Annelie Ragazzo
67
Lund
28:51
27:54
1302
236
Carola Berg
74
Nybro
28:54
28:13
100
237
Johanna Carlsson
94
Ljungbyholm
28:54
28:43
158
238
Alicia Josefsson
91
Kalmar
28:54
28:43
588
239
Marie Olsson
92
Kalmar
28:54
27:34
882
240
Petra Wertheimer
79
Kalmar
28:56
28:38
1167
241
Emelie Bodén
88
Färjestaden
28:57
28:40
127
242
Monika Bergman
64
Kalmar
28:59
28:31
1269
243
Elin Voxberg
94
Kalmar
29:00
28:30
1146
244
Ida Rönnäng
03
Lindsdals If
29:01
27:48
998
245
Hanna Stålgren
03
Orrefors
29:03
28:23
1073
246
Sanna Nilsson
89
Färjestaden
29:07
28:32
838
247
Lotta Compton
81
Nybro
29:08
28:32
173
248
Elin Arnell
82
Färjestaden
29:09
28:24
72
249
Tanja Westerberg
80
Kalmar
29:09
28:34
1170
250
Malin Aden
92
Färjestaden
29:10
28:43
6
251
Maja Carlsson
99
Påryd
29:10
28:37
160
252
Jenny Harmander
99
Ljungbyholm
29:10
28:37
387
253
Linda Aravi
87
Kalmar
29:11
28:00
70
254
Christina Delborn
75
Kalmar
29:11
28:10
210
255
Emelie Gulliksen
86
Kalmar
29:12
28:32
335
256
Madeleine Gustafsson
85
Färjestaden
29:12
28:31
349
257
Viktoria Thörnqvist
79
Borgholm
29:13
28:46
1129
258
Michaela Olofsson
97
kalmar
29:13
27:55
1283
259
Erika Nilsson
82
Kalmar
29:16
29:11
825
260
Louise Petersson
78
Solar
29:16
28:26
1275
261
Louise Lorentzson
93
Kalmar
29:17
28:19
753
262
Meja Wintersteller
07
Kalmar
29:17
28:49
1190
263
Linnea Ganstål
02
Kanada
29:20
28:44
1309
264
Lovisa Andersson
99
Borgholms Basket
29:22
29:00
54
265
Alexandra Juhlin
00
Borgholms Basket
29:22
29:00
592
266
Bibbi Wirsén
61
Färjestaden
29:22
28:20
1191
267
Anna Redborn
74
Slimos löpargrupp
29:25
28:27
958
268
Ulrika Johansson
69
Kalmar
29:26
28:42
559
269
Emelie Jansson
92
Kalmar
29:27
28:51
481
270
Evelina Juel
87
Kalmar
29:33
29:25
591
271
Malin Nilsson
91
Oskarshamn
29:33
29:18
832
272
Martina Ottosson
68
Eriksöre öl och löparklubb
29:34
28:56
894
273
Edith Philipsson Rylander
02
Kalmar
29:35
29:06
1243
274
Hanna Holmberg
88
Västervik
29:38
29:00
433
275
Annika Wiberg
68
Slimos löpargrupp
29:38
28:38
1175
276
Lena Brundin Henriksson
67
Slimos Löpargrupp
29:39
28:38
148
277
Ebba Nilsson
92
Göteborg
29:40
28:21
820
278
Eva Andersson
56
Kalmar
29:41
28:51
45
279
Julia Nilsson
94
Nybro
29:44
28:06
829
280
Kristina Gunnarsson
56
Fröstingstorp
29:46
29:19
338
281
Jenny Pettersson
82
Färjestaden
29:47
29:08
932
282
Malin Johansson
86
Kalmar
29:49
28:34
536
283
Anna Magnusson
77
Oskarshamn
29:49
28:48
777
284
Filippa Muskala
07
Kalmar SK
29:49
29:19
804
285
Malin Muskala
75
Rockneby
29:49
29:19
1319
286
Mikaela Nilsson
91
Högby IF
29:49
28:39
835
287
Martina Holm
79
Kalmar
29:50
29:37
431
288
Petronella Lind
74
Nybro
29:50
28:58
718
289
Mollie Lindgren
05
Nybro
29:50
29:08
737
290
Erica Hammar
93
Emmaboda
29:51
29:16
376
291
Pia Johansson
75
Kalmar
29:51
29:37
550
292
Therese Lorentzson
95
Läckeby
29:52
28:53
754
293
Ylwa Donaldsson
82
Kalmar
29:53
29:01
216
294
Eva Karlsson
74
Oskarshamn
29:55
29:43
616
295
Johanna Andersson
97
Kalmar
29:56
28:50
50
296
Sara Söderman
92
Oskarshamn
29:56
29:41
1113
297
Hanna Westerlund
77
Kalmar
29:56
28:35
1171
298
Jessica Nihlstedt Dahlström
80
Kalmar BTK
29:57
29:23
812
299
Felicia Gorton
97
Mörbylånga
29:58
29:28
327
300
Charlotte Van Lujn
67
Borgholm Running
30:00
29:30
1291
301
Emma Boman
82
LINDÅS
30:03
29:36
136
302
Emelie Danielsson
89
Kalmar
30:04
29:50
199
303
Elin Stålgren
02
Orrefors
30:05
29:25
1072
304
Martina Wirsén
86
Färjestaden
30:05
29:05
1192
305
Regina Magnusson
89
Kalmar
30:07
29:10
780
306
Tina Johansson
94
Eriksmåla
30:08
29:17
556
307
Karolina Lang
94
Kalmar
30:09
29:39
696
308
Fanny Jacobsson
01
Kalmar
30:11
28:59
475
309
Linnea Linde
98
Kalmar
30:12
28:41
726
310
Matilda Lindeborg
88
Färjestaden
30:12
29:42
728
311
Anna Johnsson
80
Ljungbyholm
30:12
29:00
560
312
Minna Nilsson
07
Kalmar Gymnastikförening
30:15
29:36
1296
313
Isabell Turfors
91
Kalmar
30:16
30:01
1136
314
Jonna Hennerfors
89
Timmernabben
30:17
29:09
405
315
Anna Petersson
83
Kalmar
30:17
29:28
913
316
Johanna Gustavsson
97
Ljungbyholm
30:18
30:08
356
317
Josefine Karlsson
84
Hultsfred
30:19
29:36
629
318
Linda Levén
72
Kalmar
30:21
30:09
715
319
Lill Ljunggren
85
Kalmar
30:21
29:04
748
320
Linda Hjortevik
79
Karlskrona
30:22
29:19
426
321
Therese Petersson
83
Färjestaden
30:24
29:59
928
322
Helene Ragnarsson
66
Kalmar
30:26
30:04
949
323
Jeanette Andersson
71
Kalmar
30:29
29:22
49
324
Madelene Johansson
68
Slimos löpargrupp
30:31
29:29
534
325
Anna Bernhardsson
90
Kalmar
30:36
29:43
110
326
Linda Gabrielsson
97
Oskarshamn
30:37
29:14
319
327
Emma Nyström
94
Kalmar
30:38
29:17
863
328
Tove Andersson
90
Högsby
30:39
30:15
67
329
Birgitta Blomster
67
Oskarshamn
30:40
-
125
330
Marina Björnerman
73
Nybro
30:41
29:50
121
331
Mikla Blomster
90
Rockneby
30:41
29:49
126
332
Helene Johansson
56
Mönsterås
30:41
29:43
513
333
Angelica Larsson
92
Kalmar
30:43
29:29
699
334
Malin Klasson
86
Örsjö
30:45
29:35
666
335
Helén Dellqvist
70
Karlskrona
30:47
30:12
212
336
Franka Lindstaedt
08
Kalmar
30:50
30:19
740
337
Vladislavs Pohnanova
71
Kalmar
30:54
30:44
943
338
Sofia Svensson
91
Rockneby
30:58
30:13
1098
339
Rebecca Edin
87
Färjestaden
31:03
30:21
220
340
Åsa Jönsson
91
Färjestaden
31:05
30:17
596
341
Kerstin Jönsson
90
Färjestaden
31:07
30:19
594
342
Therese Ramström
99
Kalmar
31:07
30:54
951
343
Helena Tinnert
74
Högby IF
31:07
30:12
1131
344
Anna Hammarberg
86
Fårbo
31:09
30:17
377
345
Marina Svensson
84
Oskarshamn
31:09
30:17
1095
346
Åsa Svensson
87
Timmernabben
31:09
30:01
1101
347
Pia Axelsson
68
Föra AIK
31:10
30:40
90
348
Saga Axelsson
09
Nybro
31:13
30:34
92
349
Isabella Hong
98
Stockholm
31:13
30:10
1256
350
Anita Jönsson
63
Högby IF
31:14
30:25
593
351
Victoria Eskilsson
74
Vassmolösa
31:15
31:11
277
352
Emilia Kalmteg
98
Kalmar
31:15
30:13
1257
353
Emilie Salomonsson
93
Trekanten
31:17
30:00
1002
354
Frida Johansson
76
Lindås
31:19
30:15
508
355
Carina Reise
63
Kalmar
31:19
31:03
961
356
Lena Lundberg
68
Vislanda IF
31:24
30:41
757
357
Therese Nyström
80
Kalmar
31:24
30:53
864
358
Mia Pettersson
68
Vislanda
31:24
30:42
934
359
Tuva Nyström
07
Kalmar
31:24
30:54
1239
360
Camilla Hansson
69
Kalmar
31:26
30:37
380
361
Lisette Petersson
91
Kalmar
31:27
29:50
919
362
Diana Roos
72
Kalmar
31:28
30:25
975
363
Susanna Stenborg
85
Kalmar
31:30
30:30
1253
364
Helen Danielsson
68
Orrefors
31:31
30:35
203
365
Lisa Wittenberg
80
Kalmar
31:35
30:47
1193
366
Therese Grönlund
89
Kalmar
31:37
30:40
333
367
Lina Hallberg
94
Kalmar CK
31:38
30:41
370
368
Marie Petersson
64
Persnäs AIF
31:39
30:38
922
369
Kerstin Evertsson
54
Rockneby
31:40
30:50
279
370
Maria Mattsson
67
Kalmar
31:40
30:33
789
371
Lydia Johansson
86
Jönköping
31:41
31:05
531
372
Ann Johansson
74
Påryd
31:43
31:20
497
373
Carolina Magnusson
99
Nybro
31:43
30:48
778
374
Amelia Brolin
05
Kalmar
31:44
30:55
147
375
Lina Eneberg
99
Broakulla
31:44
30:49
253
376
Eva Johansson
64
Torsås
31:45
30:48
507
377
Caroline Stjernberg
93
Oskarshamn
31:45
31:09
1058
378
Malin Furberg
74
Färjestaden
31:50
31:32
317
379
Jessica Magnusson
00
Kalmar
31:53
31:15
779
380
Susanne Sayell
80
Ljungbyholm
31:53
30:57
1010
381
Judit Wickenberg
89
Kalmar
31:54
31:39
1177
382
Rut Wickenberg
86
Borgholm
31:54
31:38
1178
383
Annette Hemlin
62
Coffee Bean Runners
31:55
30:59
404
384
Emma Arvidsson
92
Kalmar
31:56
31:26
76
385
Anna Lundgren
73
Mörbylånga
31:56
30:43
758
386
Sofia Nilsson
95
Kalmar
31:57
30:57
841
387
My Fransson
87
Kalmar
31:58
31:08
300
388
Sofie Emilsson
85
Kalmar
31:59
31:28
251
389
Noëlle Temming
92
Kalmar
31:59
31:28
1121
390
Linda Leander
73
Ljungbyholm
32:02
31:56
711
391
Ann-Sofie Mogren
83
Eriksmåla
32:02
31:40
799
392
Anna-Carin Svensson
64
Ljungbyholm
32:02
31:08
1082
393
Signe Leander
03
Ljungbyholm
32:03
31:56
712
394
Stina Sjögren
45
Alsterbro
32:03
31:11
1024
395
Linda Lindgren
76
Nybro
32:05
31:21
735
396
Emmelie Palm Gustavsson
89
Ljungbyholm
32:10
31:19
899
397
Märta Rappe
85
Ålem
32:10
31:47
953
398
Helena Kullman
74
Slimos löpargrupp
32:11
31:09
674
399
Maja Lindblom
88
Kalmar
32:11
31:19
722
400
Sanna Wahlgren
06
Lindsdals IF
32:11
31:59
1152
401
Evelina Gustafsson
88
Ljungbyholm
32:12
32:06
344
402
Julia Nilsson
90
Ljungbyholm
32:12
32:06
828
403
Elsa Kallmeby
99
Vassmolösa
32:14
31:05
606
404
Emma Westin
82
Kalmar
32:14
31:35
1173
405
Louise Hellström
96
Kalmar
32:15
31:57
402
406
Linda Widlund
82
Kalmar
32:15
31:37
1181
407
Elzbieta Wojtyna-Dziedzic
77
Kalmar
32:16
31:29
1195
408
Camilla Olofsson
77
Elitmontage
32:19
31:14
868
409
Ellen Almswik
03
Färjestadens GOIF
32:23
31:24
30
410
Helen Andersson
76
Läckeby
32:23
31:46
47
411
Monica Johansson
79
Lindås
32:24
31:57
544
412
Alma Lagström
05
FBC Kalmarsund
32:25
31:25
690
413
Meja Hansson
03
Emmaboda Verda OK
32:27
31:25
383
414
Hannah Sonesson
87
Karlskrona
32:27
31:17
1043
415
Helen Rosengren
82
Kalmar
32:29
32:27
1235
416
Ingrid Elisson
50
Friskis & Svettis Linköping
32:30
31:57
245
417
Anna Collin
70
Oskarshamn
32:32
31:42
171
418
Jenny Hansson
85
Bergkvara
32:32
32:17
381
419
Maud Ålander
82
Påskallavik
32:32
31:54
1205
420
Rebecca Hellgren
95
Kalmar
32:33
31:38
400
421
Ida Svensson
02
Nybro
32:33
31:29
1090
422
Sofie Andersson
83
Team Bumbibjörnarna
32:36
31:09
63
423
Birgitta Karp
42
IFK Borgholm
32:37
32:33
656
424
Felicia Söderlund
03
Kalmar
32:37
32:19
1110
425
Michelle Söderlund
03
Kalmar
32:37
32:18
1111
426
Therese Jonsson
91
Färjestaden
32:38
32:09
585
427
Anna Sjösten Axelsson
71
Lindås
32:39
31:33
1032
428
NN
??
?
32:41
-
??
429
Anna Holmström
69
Mörbylånga
32:43
31:30
437
430
Marlene Eriksson
85
Team Norr
32:44
32:22
269
431
Emmeli Nyman
86
Påskallavik
32:45
32:08
862
432
Linda Edvinsson
77
Hossmo BK
32:47
31:57
224
433
Ing-Marie Fridolfsson
63
Torsås
32:47
32:15
313
434
Malin Petersson
76
Kalmar
32:47
31:57
920
435
Moa Nielsen
03
Elbolaget
32:47
32:04
1228
436
Manda Haglund
85
Kalmar
32:48
31:24
363
437
Molly Höglund Forss
05
Kalmar
32:48
31:43
459
438
Johanna Stjernberg
95
Oskarshamn
32:48
32:13
1059
439
Ida Hesselmark
79
Kalmar OK
32:49
31:35
417
440
Veronica Winberg
79
Elbolaget
32:49
32:03
1227
441
Emma Svensson
85
Kalmar
32:50
32:18
1087
442
Pernilla Winblad
70
Kalmar
32:50
32:00
1186
443
Ida Andersson
93
Coffee Bean Runners
32:52
31:55
48
444
Carina Hubinette
59
Läckeby
32:52
32:38
441
445
Elisabet Nilsson
70
Färjestaden
32:53
32:21
822
446
Ellen Svensson
93
Coffee bean runners
32:59
32:02
1085
447
Kristina Königsson
62
Lenhovda
33:00
32:46
687
448
Annette Palm
52
Kalmar
33:04
32:55
897
449
Helena Ärleksog
67
Nybro
33:04
32:55
1206
450
Maria Bjerker
56
IF Stjärnan
33:04
32:33
1223
451
Anna-Lena Rosengren
59
Kalmar
33:05
31:55
983
452
Alice Malmqvist
93
Kalmar
33:08
32:19
782
453
Annika Olsson
74
Kalmar
33:09
32:39
873
454
Matilda Karlsson Kernholt
03
EIK Nybro
33:11
31:56
650
455
Annika Kernholt
71
Nybro
33:12
31:57
660
456
Maria Robinson
80
Kalmar
33:12
32:24
970
457
Josephine Johansson
81
Kalmar
33:14
31:50
521
458
Wilma Fransson
03
Emmaboda
33:15
31:54
304
459
Emmy Hansson Winkvist
88
Rälla Rebel Runners
33:15
32:28
385
460
Emma Edh
82
Kalmar
33:17
33:03
219
461
Sara Lövström
74
Färjestaden
33:20
32:14
773
462
Maja Mattisson
00
Kalmar
33:22
32:48
788
463
Alva Axelsson
03
Lindås
33:27
32:21
84
464
Pernilla Johansson
71
Kallinge
33:29
33:01
548
465
Åsa Strandberg
74
Rockneby
33:29
32:08
1063
466
Lina Kittel
82
Klintvägens IF
33:30
32:53
665
467
Rebecka Elvingsson
94
Berga
33:31
33:18
248
468
Alexandra Andersson
83
Borgholm
33:33
32:43
36
469
Klara Frank Ekstrand
05
Kalmar
33:33
32:48
294
470
Isabell Frank
78
Kalmar
33:35
32:50
293
471
Cajsa Axelsson
04
Kalmar Sim
33:37
32:16
85
472
Ebba Abrahamsson
00
Nybro
33:39
32:42
2
473
Emma Seijsing
94
Ålem
33:39
33:21
1013
474
Maria Lundgren
92
Emmaboda
33:42
32:23
760
475
Alexandra Steise
91
Mörbylånga
33:42
32:34
1050
476
Emma Norrman
01
Nybro
33:43
33:08
858
477
Denise Johansson
01
Lindås
33:44
33:09
503
478
Marlene Henningsson
81
Kalmar
33:46
32:41
407
479
Lovisa Philipsson
95
Nybro
33:48
32:47
941
480
Anna Norén
07
Blomstermåla
33:50
32:49
853
481
Elena Norén
73
Göteborg
33:50
32:49
854
482
Elin Andersson
92
Kalmar
33:52
33:50
43
483
Helena Röder
98
Ramdala
33:52
33:50
995
484
Cornelia Sjöholm
05
Nybro
33:53
33:01
1026
485
Eva Larsson
60
Oskarshamn
33:59
33:17
700
486
Karin Hansson
82
Elitmontage
34:02
32:59
382
487
Elsa Westrin
03
Kalmar
34:02
32:58
1174
488
Elin Stensson
07
Kalmar
34:03
32:32
1056
489
Lovisa Dahl
07
Kalmar
34:05
32:32
183
490
Hannah Dahlberg
98
Kalmar södra
34:05
32:32
185
491
Maria Johansson
78
Rälla Rebel Runners
34:05
33:18
537
492
Carina Florheden
60
Lessebo
34:07
33:12
285
493
Ingela Holmlund
70
Fårbo
34:10
33:55
436
494
Anneli Svensson
70
Kalmar
34:11
33:39
1083
495
Linn Vall
87
Växjö
34:12
33:18
1140
496
Ann-Sofie Gustafsson
90
Glasrikets RC
34:13
33:55
342
497
Ann Lindvall
73
Läckeby
34:14
33:02
561
498
Malin Josefsson
86
Kalmar
34:17
32:58
590
499
Madeleine Johansson
91
Kalmar
34:18
33:00
532
500
Lotta Enerfelt
74
Kalmar
34:21
33:22
255
501
Annie Andersson
96
Nybro
34:23
33:46
38
502
Åsa Hellberg
66
Färjestaden
34:25
33:22
399
503
Margareta Nilsson
47
Stigtomta
34:25
32:59
833
504
Mia Sjöberg
70
Team Norr
34:26
34:03
1023
505
Victoria Dahl
75
Kalmar
34:30
33:41
184
506
Lina Ljungbäck
89
Kalmar
34:31
34:18
747
507
Karin Rosenström
64
Kalmar
34:35
33:33
986
508
Christina Flygare
64
Färjestaden
34:37
34:02
287
509
Ulrika Höglund
71
Ljungbyholm
34:37
34:26
458
510
Emma Svensson
01
Kalmar
34:37
34:05
1088
511
Margaretha Bodén
53
Lenhovda IF
34:45
34:31
129
512
Monica Mathisson
60
Nybro
34:49
33:34
786
513
Jenita Silverstrand
73
Kalmar
34:49
33:18
1020
514
Lise-Lotte Wallin
78
Kalmar
34:49
34:04
1159
515
Lina Mälberg
84
Kalmar
34:51
33:27
810
516
Sabine Brimere
90
Vassmolösa
35:04
33:58
143
517
Sara Jensen
95
Kalmar
35:04
33:56
485
518
Johanna Karlsson
90
Färjestaden
35:04
34:25
626
519
Linn Lindsäth
92
Europcar
35:11
33:55
743
520
Louise Rocco
86
Kalmar
35:11
33:55
971
521
Jenny Karlsson Setting
86
Färjestaden
35:13
34:34
652
522
Louise Haag
69
Kalmar
35:18
33:54
360
523
Jenny Halvarsson
80
Flygts IF
35:20
34:46
375
524
Elvira Wintersteller
09
Kalmar
35:20
34:49
1188
525
Anna-Lena Wintersteller
76
Kalmar
35:21
34:49
1187
526
Alma Flink
99
Nybro
35:24
34:07
1327
527
Riitta Midjich
68
Kalmar CK
35:25
34:11
793
528
Carita Folkesson
76
Östra Sörby
35:27
34:39
290
529
Malin Ljungberg
88
Lindås
35:28
34:10
745
530
Gabriella Johansson
93
Oskarshamn
35:29
34:31
511
531
Josefine Oscarsson
86
Färjestaden
35:29
34:56
888
532
Elin Nilsson
92
Mörlunda
35:29
34:49
821
533
Martina Ravnbö
73
Karlskrona
35:32
35:12
957
534
Emma Fredriksson
20
Norrköping
35:34
35:09
309
535
Suzanne Strandberg
72
Färjestaden
35:40
34:10
1062
536
Maria Karlsson
91
Mörbylånga
35:41
34:22
637
537
Anna Ståhl
77
Elitmontage
35:45
34:38
1067
538
Sara Olsson
92
Fårbo
35:50
35:10
883
539
Hanna Enarsson
85
Timmernabben
35:51
34:30
1307
540
Emelie Cronholm
97
Alstermo
35:56
35:41
179
541
Emma Delborn
01
Kalmar
35:57
34:51
211
542
Erica Edlingsson
91
Borgholm
35:57
34:37
221
543
Sara Johansson
01
Läckeby
35:57
34:51
553
544
Jessica Lundqvist
90
Borgholm
35:58
34:37
764
545
Kajsa Midenius
72
Alstermo
35:58
35:43
792
546
Emelie Litoft
94
Nybro
36:01
34:51
744
547
Elin Öberg
94
Kalmar
36:01
34:51
1208
548
Fatima Östling
68
Påskallavik
36:01
35:44
1219
549
Desirée Öberg
96
Kalmar
36:02
34:51
1207
550
Susanne Björk
74
Lenhovda
36:03
35:48
118
551
Elvira Landegren
07
Kalmar GF
36:18
34:55
692
552
Caroline Kihlman
68
Telia IF Kalmar
36:19
34:56
662
553
Isabelle Eriksson
04
Skötselbolaget
36:20
34:54
265
554
Angelica Karlsson
89
Skötselbolaget
36:20
34:54
609
555
Maja Alfredsson
00
Kalmar
36:22
35:50
21
556
Mathilda Andersson
88
Oskarshamn
36:23
35:54
57
557
Cecilia Danielsson
78
Nybro
36:25
34:54
198
558
Camilla Danielsson
84
Färjestaden
36:27
35:48
197
559
Hanna Höglund
96
Nybro
36:27
-
456
560
Madelene Dahlskog
87
Färjestaden
36:36
36:01
189
561
Liselotte Klemming
78
Högby IF
36:38
35:16
668
562
Silvana Lundgren
81
Kalmar
36:39
36:31
761
563
Sarah Souza
83
Kalmar
36:39
36:32
1044
564
Anette Nilsson
66
Nybro
36:41
35:03
815
565
Lina Johansson
01
Gullabo girls&boys
36:52
36:17
527
566
Lina Karlsson
90
Färjestaden
36:54
35:42
632
567
Sofie Palmér
81
Löttorp
36:54
36:29
900
568
Cecilia Voong
87
Göteborg
37:03
35:30
1145
569
Marie Millard
73
Färjestaden
37:19
35:49
797
570
Maria Theander
63
Vassmolösa
37:19
36:13
1122
571
Linette Broberg
96
Kalmar
37:21
36:51
144
572
Clara Hartmann
85
Militärträning
37:22
35:55
389
573
Sanna Orneklint
96
Kalmar
37:25
37:01
886
574
Sofia Hörnell
88
Kristdala
37:26
36:21
460
575
Camilla Hagberg
90
Färjestaden
37:28
36:22
361
576
Ann-Sofie Lagercrantz
58
Lonesome runners
37:28
37:05
689
577
Maria Nordlander
85
Karlskrona
37:40
36:31
851
578
Kim Karlsson
90
Kalmar
37:44
37:28
631
579
Nicki Rönnbom
94
Nybro
37:46
36:45
997
580
Evelina Dahlin Pålsson
98
Mönsterås
37:55
37:37
188
581
Josefin Petersson
98
Kalmar
38:10
37:18
918
582
Susanne Ström
88
Kalmar
38:11
36:41
1064
583
Tindra Karlsson
05
Urshult
38:15
37:10
648
584
Maria Karlsson
79
Urshult
38:19
37:14
636
585
Amanda Gustavsson
93
Kalmar
38:36
37:53
353
586
Natalie Ekstrand
06
Trekanten
38:38
37:10
236
587
Kristina Ekstrand
81
Trekanten
38:42
37:14
235
588
Monica Oskarsson
65
Köpingsvik
38:46
38:18
890
589
Nathalie Salmijärvi
90
Kalmar
38:52
37:35
1001
590
Jonna Helmersson
79
Växjö
38:54
37:47
403
591
Els-Marie Dahlström
61
Kalmar
39:02
38:57
191
592
Maria Hilliard
65
Rockneby
39:06
38:42
423
593
Anette Johansson
55
Gullabo girls&boys
39:07
38:31
496
594
Carolina Rockmark
91
Rockneby
39:14
38:49
972
595
Mathilda Linde
94
Nybro
39:16
37:46
727
596
Tina Magnusson
56
Växjö
39:36
38:48
781
597
Lina Engberg
81
Kalmar
39:42
39:05
256
598
Jessica Grandin Thuring
89
Löttorp
39:42
39:18
329
599
Lena Hellström
68
Kalmar
39:47
39:27
401
600
Tellina Norling
06
Nattugglorna
39:57
39:12
857
601
Tekla Jonasson
06
Nattugglorna
39:57
39:11
569
602
Eva Wallander
52
Färjestaden
39:58
39:10
1153
603
Milda Jonasson
74
Nattugglorna
40:03
39:17
567
604
Ida Norling
79
Nattugglorna
40:03
39:17
856
605
Christel Ljungbäck
60
Kalmar
40:11
39:58
746
606
Anna Gustavsson
88
DrakSkräddarna
40:14
38:44
354
607
Karin Persson
94
Kalmar
40:20
38:58
909
608
Catharina Sabelström
69
Påskallavik
40:42
40:24
1000
609
Liselott Ekström
71
Oskarshamn
40:47
39:47
238
610
Lillemor Jonsén
55
Kalmar
40:47
40:11
571
611
Veronica Andersson
77
Oskarshamn
40:48
39:48
68
612
Annehelene Nilsson
81
Sturkö
41:29
40:50
817
613
Marie Schefström
97
Rockneby
41:32
40:32
1011
614
Viktoria Nilsson
88
Alsterbro
41:44
40:07
849
615
Hanna Nilsson
83
Team Bumbibjörnarna
41:56
40:30
826
616
Lotta Svensson
70
Malkars
41:58
41:41
1094
617
Sara Dahlskog
89
Färjestaden
42:06
41:30
190
618
Helena Björkman
66
Mörbylånga
42:16
41:42
119
619
Malin Danielsson
90
Kalmar
42:17
40:45
205
620
Evelina Holmberg
93
Västervik
42:32
41:17
432
621
Lina Johansson
89
Vassmolösa
42:35
41:21
526
622
Liv Stjärnlöv
87
Örsjö
43:16
41:44
1060
623
Johanna Persson
93
Påryd
43:31
43:09
908
624
Kristina Persson
61
Eriksmåla
43:32
43:11
910
625
Johanna Wilner
92
Kalmar
43:32
42:09
1185
626
Angelica Karlsson
92
Högsby
43:54
43:35
610
627
Julia Johansson
97
Timmernabben
43:55
43:35
522
628
Elin Sörman
04
Böda IK
44:25
43:27
1115
629
Ulla-Britt Arvidsjö
51
Böda IK
44:37
43:38
75
630
Sara Johansson
91
Mörbylånga
45:16
44:02
554
631
Maria Persson
92
Kalmar
45:18
44:05
911
632
Emma Danielsson
86
Färjestaden
46:39
45:08
200
633
Sara Karlsson
81
Mörbylånga
47:23
46:50
644
634
Jessica Johansson
79
Kalmar
49:01
47:29
516
635
Ulrika Pettersson
71
Oskarshamn
49:51
48:51
940
636
Anna Sjöholm
84
DrakSkräddarna
49:54
48:26
1025
637
Lova Sjöholm
07
DrakSkräddarna
49:56
48:27
1027
             
 
 
Män 4,9km
 
1
Omar Mohamed Ismael
00
Högby IF
14:54
14:54
800
2
Ludvig Bjurelid
00
Högby IF
15:33
15:33
1262
3
Simon Lindblom
01
Kalmar RC Triathlon
16:23
16:23
724
4
Philip Lind
95
ICA Maxi Stormarknad Kalmar
16:37
16:35
1279
5
Leo Sepp-Mattisson
89
Kalmar
16:53
16:53
1016
6
Linus Af Wåhlberg
90
Ölands Skidklubb
17:03
-
1294
7
Ondrej Blaha
86
Kaffestugan i Böda
17:05
17:04
1304
8
Jimmie Johansson
90
Ocab RC
17:07
17:06
518
9
Johan Karlsson
79
Hossmo RC
17:10
-
624
10
Henrik Hegender
65
AXA Sports Club
17:14
17:14
397
11
Hampus Hertzman
91
Kalmar
17:17
17:16
414
12
Jimmy Lorentzon
86
Timmernabben
17:37
-
752
13
Jesper Augustine
78
Glasrikets rc nybro
17:39
-
1237
14
David Augustine Skymbäck
74
Pumpakungens runningclub
17:43
-
1261
15
Simon Barrefelt
96
Kalmar
17:46
17:45
93
16
Mehdi Khodayri
80
Högby IF
17:51
17:51
1315
17
Daniel Johansson
88
Umara Sports Club
17:53
17:52
501
18
Melwin Strömqvist
02
Högby IF
17:58
17:58
1065
19
Linus Carlsson
87
Umara
18:01
17:59
159
20
Tobias Johansson
81
Emmaboda Verda Ok
18:01
17:54
557
21
Fredrik Casserstål
90
Högby IF
18:12
18:12
163
22
Johan Ingvarsson
90
Umara SC
18:13
18:12
466
23
Marcus Gunnarsson
92
Störlinge
18:18
18:17
1266
24
Salmen Hassani
00
Torpet
18:22
18:11
393
25
Magnus Franzen
77
Emmaboda Verda OK
18:28
18:21
1278
26
Henric Cedeskog
89
Friskis & Svettis Kalmar
18:31
18:27
1286
27
Mohammed Haroun Mousa
88
Sudan
18:32
18:24
1244
28
Mikael Pettersson
80
Holmgrens Bil AB
18:33
18:31
935
29
Alexander Chatila
03
Kalmar RC Triathlon
18:38
18:37
166
30
Johannes Friman
Kalmar
18:45
18:44
152
31
Magnus Lövgren
69
Team Lövgren
18:49
18:47
772
32
Björn Nilsson
77
Högby IF
18:53
18:41
818
33
Noah Pettersson
05
Comenius
18:55
18:54
936
34
Anton Söderström
95
Mönsterås HK
18:59
18:57
1114
35
Daniel Olsson
74
Hossmo RC
19:01
-
1334
36
Zaher Merzaye
00
Beckasinen
19:04
18:59
791
37
Adrian Skobe
01
Kalmar OK
19:07
19:05
1035
38
Jocke Henningsson
71
711kalmar
19:12
19:09
406
39
Jacob Fransen
02
Kalmar RC Triathlon
19:16
19:15
295
40
Alex Kedmalm
02
Ljungbyholm
19:16
19:13
658
41
Kristofer Bodén
92
Lenhovda IF
19:18
19:16
128
42
Edvin Strandberg
01
Kalmar OK
19:24
19:21
1061
43
David Algulin
88
Kalmar
19:26
19:23
1322
44
Hampus Svahn
03
Kalmar RC Triathlon
19:32
-
1080
45
Ulrick Hultman
68
Rälla Rebel Runners
19:33
19:30
444
46
Johan Claesson
90
Rockneby
19:38
19:36
169
47
Anders Sjökvist
72
Borgholm running club
19:39
19:37
1028
48
Mohammed Hosseini
00
Team Norr
19:39
19:28
439
49
Oliver Johansson
92
Kläppinge Kubbar Klubb
19:41
19:14
546
50
Tobias Nilsson
90
Högsby
19:41
19:32
844
51
Mattias Krusell
74
Lonesome runners
19:42
19:40
673
52
Viktor Gustavsson
92
Glasrikets RC Nybro
19:42
19:39
1310
53
Victor Brandén
83
Anna&Axel
19:48
19:37
1301
54
Peter Franzen
73
Emmaboda Verda OK
19:50
19:45
305
55
Patrik Johansson
78
Hultsfred
19:50
19:47
547
56
Wilmer Uddén Karlsson
01
Kalmar
19:54
19:51
1138
57
Tomas Ek
79
UMARA sports club
19:57
19:53
225
58
Magnus Svahn
69
Kalmar RC Triathlon
19:58
19:57
1280
59
Fredrik Hallin
78
North Creek Street Runners
20:00
19:57
372
60
Jim Björnsson
83
Elitmontage
20:01
19:58
122
61
Andreas Johansson
89
Norden Machinery
20:03
19:52
492
62
Max Müller
96
Broakulla
20:04
19:33
805
63
Max Harriesson
66
Högby IF
20:04
20:03
1332
64
Noah Imbratt
01
Högby IF
20:04
20:03
464
65
Mattias Kullman
74
Vimpeltorpet
20:07
20:04
676
66
Simon Strand
00
Högby IF
20:11
20:06
1289
67
Jonathan Konradsson
02
Kalmar OK
20:14
20:10
669
68
Omar Alshami
00
Torpet
20:19
20:08
33
69
Hjalmar Bengtsson
06
Högby IF
20:20
20:19
96
70
Erik Andersson
92
Team Vöre
20:23
20:19
44
71
Daniel Rylander
75
BYTEATERN
20:27
20:17
1240
72
Fredrik Gustavson
75
Färjestaden
20:27
20:02
1277
73
Abdifatah Jama
86
Kalmar
20:29
20:25
480
74
Tomas Hesselmark
79
Kalmar OK
20:29
20:27
418
75
Jörgen Johansson
76
Gullabo SK
20:31
20:25
523
76
Oskar Lindblom
05
Kalmar RC Triathlon
20:34
20:30
723
77
Christos Dimoulios
03
Kalmar
20:35
20:34
214
78
Nilas Kennestig
64
Oskarshamns SK
20:36
20:31
659
79
Andreas Jonasson
79
Elitmontage
20:38
20:23
565
80
Christopher Boman
83
Lindås
20:42
20:35
135
81
Joakim Axelsson
00
Föra AIK
20:43
20:25
87
82
Stefan Nilsson
85
MörlundaBönderna
20:47
20:43
842
83
Emil Johansson
01
Föra AIK
20:49
20:30
505
84
Håkan Brasch
69
Norden Machinery
20:51
20:47
141
85
Daniel Cedeskog
89
Friskis & Svettis Kalmar
20:53
20:49
165
86
Torbjörn Olsson
70
Slimos Löpargrupp
20:53
20:50
885
87
Peter Atterback
82
Länsförsäkringar Kalmar län
20:54
-
83
88
Henrik Halling
77
Nybro
20:55
20:46
374
89
Håkan Edvinsson
73
Hossmo BK
20:56
20:53
223
90
Mats Samuelsson
59
Hedvig's pappa
20:59
-
1004
91
Josef Wärnberg
99
Kalmar
21:00
20:48
1199
92
Ola Lagström
71
Sockertoppen IF
21:01
20:54
691
93
Jacob Ringfjord
99
Kalmar
21:04
20:55
967
94
Tove Dolff
72
Umara sports club
21:05
21:02
215
95
Alexander Harrysson
87
Braaaap
21:06
20:40
388
96
Fredrik Frisk
82
Piggsmåla runners
21:07
21:01
315
97
Joakim Fröjd
78
Glasrikets RC Nybro
21:07
21:00
316
98
Simon Karlsson
81
Hörlösa Running Club
21:07
21:01
646
99
Andreas Oscarsson
75
Förlösa goif
21:12
21:02
887
100
Henrik Karlsson
80
Elitmontage
21:13
20:58
620
101
Mikael Larsson
70
Högby IF
21:13
21:11
705
102
Johan Malmqvist
80
Elitmontage
21:13
20:48
783
103
Simon Arvidsson
03
Kalmar RC Triathlon
21:14
21:13
79
104
Johan Thörnblad
73
Askaremåla RC
21:16
21:10
1127
105
Kibrom Okbamikael
82
Kalmar
21:17
21:15
866
106
Andreas Johansson
71
Elbolaget A&T AB
21:20
20:24
494
107
Christofer Sandäng
90
Göteborg
21:20
20:15
1258
108
Hugo Rydeberg
20
Runsback
21:22
21:21
989
109
Andreas Gustavsson
82
Hammarby IF
21:24
21:15
1336
110
Joakim Sverenius
78
Färjestaden
21:26
21:17
1102
111
Henrik Ervelin
83
Ocab RC
21:29
21:14
276
112
Henrik Johansson
79
Färjestaden
21:30
21:04
514
113
Peter Hjalmarsson
83
Örsjö Belysning AB
21:35
21:24
1333
114
Johan Carlsson
71
Kalmar
21:36
21:18
157
115
Thomas Nilsson
77
Elitmontage
21:38
21:16
843
116
Peter Sjöman
74
ICA Maxi
21:40
21:30
1029
117
Shukrorddin Amiri
99
Torpet
21:48
21:27
34
118
Kenny Jensen
00
Kenny Räcers
21:49
21:37
484
119
Philip Maathz
83
Kalmar
21:50
-
776
120
Stefan Olsson
73
Slimos Löpargrupp
21:50
21:41
884
121
Peter Sideström
71
Kalmar
21:50
21:47
1018
122
William Lindell
01
Kalmar
21:51
21:48
731
123
Oskar Emilsson
88
Kalmar
21:53
21:36
250
124
Marcus Ingvarsson
88
Umara Sports Club
21:58
21:53
467
125
Henrik Öberg
74
Runacademy Kalmar
21:59
21:53
1209
126
Anton Jonsson
00
Mellösa Kickers IF
22:01
21:05
1323
127
Arend Stiller
76
Team Stiller
22:02
21:55
1057
128
Mikael Gullander
69
Läckeby
22:03
21:37
334
129
Stefan Hultén
75
Färjestadens Motions IF
22:04
21:43
1224
130
Andreas Johansson
03
Mörbylånga
22:07
22:02
495
131
Jan Landin
59
Kalmar
22:09
22:01
693
132
Liam Myrinder
04
Färjestaden
22:09
22:08
1285
133
Rasmus Ekelund
95
Nybro
22:10
22:04
231
134
Marcus Johansson
92
Kalmar
22:10
22:03
1293
135
Gustav Larsson
04
Elbolaget A&T AB
22:11
21:16
702
136
Axel Condrup
03
Kalmar OK
22:13
21:56
174
137
Adam Tabbert
05
Kalmar RC Triathlon
22:14
22:10
1117
138
Albert Gunnarsson
99
Kalmar
22:15
21:19
336
139
Martin Helgersson
85
Borgholm
22:15
21:47
398
140
Sam Tabbert
75
Kalmar RC Triathlon
22:15
22:11
1119
141
Isak Eliasson
06
Elitmontage
22:16
21:52
242
142
Tim Svensson
98
Kalmar
22:16
22:05
1099
143
Victor Larsson
00
Elbolaget A&T AB
22:18
-
708
144
Pär Iwarson
72
Färjestaden
22:20
21:40
472
145
Mikael Johansson
84
Anders Trafikskola
22:21
21:50
541
146
Na Gerhhardsson
02
Kalmar
22:24
22:09
325
147
Robin Pettersson
00
Mellösa Kickers IF
22:26
21:29
939
148
Sigge Oscarsson
08
Latmaskarna
22:27
22:19
889
149
Hampus Holgersson
04
Bergkvara
22:31
22:12
429
150
Lucas Adolfsson
20
Ole Bull
22:32
22:15
9
151
Mats Ajneborn
65
Tuna
22:32
-
18
152
Ville Adolfsson
08
Ole Bull
22:34
22:17
12
153
Anders Loell
85
Jämjö
22:35
22:11
749
154
Niklas Karlsson
69
Ahlsell
22:36
22:10
641
155
Thomas Ahlström
82
Emmaboda Verda OK
22:37
22:28
15
156
Ghanim Kajhem
63
Trafikverkets FF
22:37
22:02
597
157
Jocke Johansson
82
Kalmar
22:38
22:33
519
158
Dennis Jonsson
90
Hulterstad AIK
22:43
21:21
578
159
André Thorén
95
Örsjö Belysning AB
22:43
22:32
1124
160
Björn Moberg
88
Kalmar
22:44
22:33
798
161
Jan Arvidsson
64
Glasrikets RC Nybro
22:45
22:31
77
162
Philip Berglund
04
Lindsdals IF
22:48
22:24
107
163
Jonas Gustafsson
78
TGP
22:49
22:46
348
164
Lars Johansson
66
Kalmar Tk
22:49
22:42
525
165
Stefan Cronholm
73
Alstermo
22:50
22:43
181
166
John Fridolfsson
88
Torsås OK
22:50
22:30
1329
167
Oskar Karlsson Kernholt
06
EIK Nybro
22:51
22:38
651
168
Jonathan Sideström
00
Kalmar
22:51
22:49
1017
169
Christer Karlsson
71
EIK Nybro
22:52
22:38
613
170
Robin Johnsson
92
Elbolaget A&T AB
22:53
22:26
564
171
David Höglund
06
Kalmar
22:54
22:43
453
172
Alexander Danielsson
89
Madesjö IF
22:57
22:01
195
173
Roger Karlsson
70
Ahlsell
22:59
22:12
643
174
Björn Andersson
86
Idesjö Skogsservice AB
22:59
22:24
40
175
Andreas Jonsson
83
Kalmar
23:00
21:35
573
176
Olle Öhlin
05
Kalmar RC Triathlon
23:00
22:52
1211
177
Simon Mcvitty Östborg
05
Högby IF
23:00
22:35
1217
178
Peter Andersson
76
Hossmo
23:01
22:53
1260
179
Robert Dahlin
84
Färjestaden
23:02
22:47
187
180
Johannes Axelsson
04
Föra AIK
23:07
22:48
88
181
Håkan Sjöstrand
69
Hagby
23:08
23:04
1033
182
Johan Sköld
89
Lämmedal
23:09
22:58
1038
183
Stefan Wertheimer
79
Kalmar
23:09
23:03
1168
184
Stefan Swärd
72
Kalmar
23:10
23:05
1104
185
Sigge Polteg
06
RC Polteg
23:12
22:32
945
186
Niklas Polteg
75
RC Polteg
23:13
22:30
944
187
Oskar Johansson
98
Föra AIK
23:14
22:53
1306
188
Anders Kumlin
64
Karlskrona
23:15
22:53
678
189
Joel Pålsson
98
 
23:15
22:54
947
190
Patrik Gustafsson
86
Färjestaden
23:17
23:15
350
191
Leo Nilsson
05
Kalmar
23:18
22:34
831
192
Christoffer Welin
91
Kaffestugan Böda
23:18
22:23
1303
193
Linus Fjeldså
00
Kalmar
23:20
22:54
283
194
Ambjörn Pernius
73
Oskarshamn
23:20
22:51
902
195
Mattias Wittenberg
82
Kalmar
23:20
22:33
1194
196
Bartosz
92
MMA POLSKA
23:21
22:48
1242
197
Fabian Rydell
03
Kalmar
23:21
23:10
1254
198
Andreas Sandäng
86
Lindsdal
23:21
22:15
1259
199
Niklas Evaldsson
89
Högby IF
23:23
22:31
278
200
Christer Erlandsson
78
Emmaboda Öldrickesklubb
23:24
23:16
273
201
Magnus Gabrielsson
90
Kalmar
23:25
22:34
320
202
Robin Beltzelius
90
Kalmar Kött och Bar
23:29
23:26
95
203
Jakob Nilsson
77
Kalmar
23:29
22:46
827
204
Jonatan Olsson
94
BGOIF
23:30
23:03
876
205
Felix Björk
97
Lenhovda
23:33
23:28
117
206
Emil Wallgren
01
Mörbylånga Goif
23:37
22:39
1156
207
Anton Johansson
02
Gullabo girls&boys
23:38
23:12
498
208
Kristian Olsson
79
Kalmar
23:38
22:26
879
209
Stefan Petersson
96
Kalmar
23:38
23:35
925
210
Erik Wallgren
99
Mörbylånga GOIF
23:41
23:23
1157
211
Andreas Johansson
74
Trekanten
23:41
23:31
493
212
Hugo Kalen
05
Kalmar RC Triathlon
23:41
23:33
602
213
Magnus Köhler
70
Kalmar
23:41
23:18
683
214
Lucas Tinnert
04
Färjestaden
23:41
23:04
1337
215
Albin Gustavsson
03
Torsås
23:43
23:23
352
216
Andris Lapsa
88
Vassmolösa
23:45
22:41
698
217
Magnus Kalén
74
Kalmar RC Triathlon
23:46
23:36
603
218
Thorbjörn Petersson
88
Kalmar
23:46
23:38
929
219
Arvid Lindén
09
Elitmontage
23:48
23:23
733
220
Daniel Lindén
80
Elitmontage
23:48
23:23
734
221
Mattias Östborg
73
Näsgatan RC
23:49
23:32
1216
222
Philip Jonsson
00
Högby IF
23:49
23:48
1316
223
Mattias Fredriksson
73
Örsjö
23:52
23:28
311
224
Elias Kronblad
01
Kalmar
23:54
23:46
672
225
Linus Månsson
94
Karlskrona
23:55
23:29
807
226
Malte Widing
08
Kalmar
23:56
23:11
1179
227
Mikael Widing
77
Kalmar
23:57
23:11
1180
228
Jonas Xiao
86
Kalmar
23:57
23:45
1200
229
Fredrik Johansson
71
Kalmar
23:59
23:17
1233
230
Jesper Hertzman
99
Påryd
24:00
23:53
415
231
Christoffer Weihs
80
Vegan Runners IK
24:01
23:41
1164
232
Robin Ekström
88
Färjestadens motion
24:04
23:59
239
233
Alexander Persson
91
Paradiset
24:05
23:11
1231
234
Martin Karlgren
77
Ljungbyholm
24:06
22:49
608
235
Zubair Rasuli
99
Viken
24:09
24:01
954
236
Martin Bertilsson
85
Hossmo
24:10
23:51
1313
237
Gustaf Hagman
91
Nybro
24:11
23:20
364
238
Martin Wandér
89
Glasrikets RC Nybro
24:12
22:50
1161
239
Bo Gustavsson
64
Ljungbyholm
24:16
24:11
355
240
Emil Hakesjö
00
Elbolaget A&T AB
24:17
23:22
367
241
Johnny Käldström
77
Rockneby
24:19
23:28
680
242
Christian Lundberg
69
Vislanda IF
24:19
23:40
756
243
Henric Fridlund
80
Växjö
24:20
23:35
312
244
Alexander Holmlund
89
Oskarshamn
24:21
24:06
435
245
Mattias Andersson
81
Kalmar
24:22
24:16
58
246
Krister Dahlin
66
Oskarshamn
24:22
23:43
186
247
Jörgen Olsson
68
Kalmar rc triathlon
24:22
24:01
878
248
Linus Eriksson
83
Kalmar
24:23
23:35
267
249
Jonas Routoovara
80
Solar
24:23
24:15
1271
250
Christer Karlsson
65
Färjestaden
24:24
23:39
612
251
Mohammed Ali Panohe
99
Torpet
24:25
23:16
25
252
Olle Andersson
55
Telia IF
24:25
24:03
60
253
Gusten Danielsson
01
Färjestaden
24:27
23:39
202
254
Peter Månsson
65
Kalmar
24:27
23:55
808
255
Joakim Gustafsson
68
Vissefjärda GIF
24:32
24:06
346
256
Richard Cronholm
00
Alstermo
24:35
24:30
180
257
Robin Jacobsson
68
Kalmar
24:38
24:20
476
258
Patrik Kajhem
93
Färjestaden
24:38
24:03
598
259
Henry Kaldner
06
Kalmar FF
24:38
24:27
599
260
Emil Svensson
95
Ljungbyholm
24:39
23:43
1086
261
Peter Billberg
63
Högby IF
24:40
24:03
114
262
Tobias Claesson-Roback
87
Oskarshamn
24:41
24:13
170
263
Mohammed Harif Akbari
99
Team Norr
24:43
24:20
386
264
Pelle Sederkvist
70
Kalmar
24:44
23:49
1012
265
Hampus Johansson
01
Mörbylånga
24:45
24:39
512
266
Fredrik Jonsson
90
Kalmar
24:49
24:36
580
267
Josue Leones
86
Kalmar
24:52
24:25
713
268
Eric Adolfsson
96
Buggehult
24:53
23:20
1321
269
Simon Nilsson
90
Kalmar
24:54
24:50
840
270
Mats Arvidsson
67
Kalmar
24:55
24:21
78
271
Lasin Enayati
99
Team Norr
24:56
24:33
252
272
Jan Snöberg
59
Kalmar
24:58
24:36
1042
273
Magnus Björnstedt
66
Färjestadens GoIF
25:04
24:30
123
274
Rasmus Johansson
01
Berga
25:04
24:02
552
275
Ulrika Svensson
75
Kalmar
25:04
24:33
1100
276
Jens Hjortevik
83
Karlskrona
25:05
24:02
425
277
Stefan Drugge
72
OCROskarshamn
25:07
24:58
1328
278
Nils Kindberg
83
Kalmar
25:09
24:09
1324
279
Peter Dahlström
66
Kalmar
25:12
25:07
193
280
Michael Axelsson
71
Lindås
25:13
24:20
89
281
Jimmy Erlandsson
83
Kalmar
25:13
24:42
274
282
Sebastian Johansson
00
Kallinge
25:15
24:51
555
283
Johan Kullman
78
Smedby
25:20
24:30
675
284
Magnus Höglund
78
Kalmar
25:22
25:05
457
285
Christer Jonsson
55
Pata runners
25:22
-
577
286
Axel Pettersson
08
Elbolaget A&T AB
25:25
24:34
931
287
Magnus Palm
66
Kalmar
25:26
25:10
898
288
Mattis Pettersson
78
Elbolaget A&T AB
25:26
24:35
933
289
Lars Stålgren
72
Orrefors
25:26
25:00
1074
290
Martin Israelsson
87
Kalmar
25:28
25:15
469
291
Felix Danielsson
98
Kalmar SK
25:31
25:19
201
292
Tom Danielsson
69
Kalmar SK
25:31
25:19
207
293
Elias Köhlström
04
Färjestaden
25:33
25:31
684
294
Tomas Bolander
81
Nybro
25:34
25:20
132
295
Tommy Wiberg
52
Trekanten Runners
25:34
24:44
1176
296
Simon Jönsson
90
Kalmar
25:36
24:37
595
297
Dan Åberg
59
Kalmar
25:36
24:34
1202
298
Johan Karlsson
85
Örsjö
25:37
24:27
623
299
Tobias Broberg
85
Umara sports club
25:39
24:03
146
300
Mikael Johansson
75
BERGA
25:39
24:37
542
301
Christian Fast
74
Sveaskog IF
25:40
24:14
282
302
Elias Eriksson
07
Lindsdal IF
25:40
24:46
1238
303
Pontus Israelsson Ed
99
Holmsjö
25:41
25:18
1288
304
Sonny Ståhlbalck
78
Kalmar
25:42
24:49
1071
305
Olle Adolfsson
06
Trekanten
25:44
25:00
11
306
Robert Gunnarsson
86
Kalmar
25:51
25:03
339
307
Jonas Andersen
75
Bergkvara
25:52
25:32
35
308
Jonathan Ballantyne
67
Mörbylånga
25:52
24:38
1297
309
Tobias Folkesson
75
Borgholm CK
25:53
25:07
1263
310
Mikael Nilsson
74
Kalmar
25:56
25:15
834
311
Mattias Nylander
64
SXK
25:57
25:13
860
312
Sven-Ove Westberg
60
IF Gutakampen
25:57
25:15
1169
313
Andreas Johansson
88
Hulterstad AIK
26:01
25:14
491
314
Hugo Runnqvist
08
Kalmar Södra
26:01
25:51
988
315
Pontus Steinvall
69
Mortorp IF
26:01
25:57
1048
316
Oliver Nielsen
03
Kalmar saints
26:03
24:56
811
317
Oskar Andersson
00
Kalmar
26:05
24:59
61
318
Kieron Elofsson
89
Kalmar
26:05
25:53
247
319
Stefan Andersson
87
Föra AIK
26:13
25:09
64
320
John Bengtsson
08
Kalmar
26:15
26:06
97
321
Per Jonsson
68
Norden
26:16
25:07
583
322
Rasmus Ståhl
06
Elitmontage
26:19
25:56
1068
323
Andreas Westin
82
Kalmar
26:19
25:41
1172
324
Christer Grandin
63
Högby IF
26:20
25:09
328
325
Ricard Eriksen
95
Oskarshamn
26:21
25:27
263
326
Jonathan Rosander
00
Fgoif p06
26:21
25:58
977
327
Magnus Karlsson
69
Blomstermåla
26:22
25:54
635
328
Patrik Lantto
92
Ålem
26:22
26:04
697
329
Kristoffer Rappe
85
Ålem
26:22
25:58
952
330
Tony Erndin
62
Kalmar
26:25
-
275
331
Morgan Johansson
62
Timmernabben
26:29
25:57
545
332
Magnus Engman
76
Nybro
26:29
26:20
1292
333
Linus Ottosson
02
Kallinge
26:31
26:14
893
334
Elias J Elfström
02
Kalmar
26:32
25:25
473
335
Jacob Skoglund
92
Kalmar
26:33
25:26
1037
336
Melwin Eriksson
09
Kalmar
26:34
26:09
270
337
Pär Eriksson
92
Kalmar
26:34
26:08
272
338
Göran Hermansson
48
Hermanssons
26:36
26:27
411
339
Joakim Tisell
79
Kalmar
26:38
25:31
1133
340
Kenneth Holm
78
Trekanten
26:39
25:55
430
341
Ramazal Alizadeh
00
Team Norr
26:45
25:36
27
342
Simon Eliasson
90
Kalmar
26:45
25:52
243
343
Jonas Svensson
90
Oskarshamn
26:47
26:23
1091
344
Marcus Franzén
76
Nybro
26:50
25:41
306
345
Mattias Henningsson
79
Bykofs Btk
26:53
25:49
408
346
Martin Karlsson
79
kalmar
26:55
26:24
638
347
Daniel Karlsson
94
Oskarshamn
26:56
26:41
614
348
Jonas Larsson
93
Värnamo
26:56
26:42
704
349
Erik Blomgren
07
Ölands simklub
26:57
25:44
1264
350
Melvin Arvidsjö
04
FBC Kalmarsund
26:58
26:03
74
351
Pär-Ola Berg
68
Nybro
27:00
26:21
102
352
Wilmer Sandgren
05
Nybro
27:02
26:36
1006
353
Peter Bogren
69
Oskarshamn
27:03
26:37
131
354
Simon Hasachainan
04
Slimos Datagrupp
27:03
26:12
392
355
Erik Landmark
74
Norden Machinery AB
27:03
26:03
695
356
Sebastian Jidefur
05
Kalmar RC Triathlon
27:07
26:27
486
357
Johan Vingevik
91
Solar
27:07
26:58
1274
358
Jan Ekström
56
Flygt IF
27:08
26:52
237
359
Martin Spångberg
83
Vassmolösa
27:10
27:07
1045
360
Håkan Martinsson
51
Kalmar
27:11
27:04
785
361
Andreas Jonnergård
73
Kalmar
27:12
26:43
570
362
John Wahlgren
92
Kalmar
27:12
26:39
1150
363
Tobias Radhe
70
Kalmar
27:13
26:40
948
364
Björn Vestgöte
75
Nybro
27:13
26:36
1141
365
Robert Runnemark
89
Kalmar
27:15
26:13
987
366
Björn Wennerström
64
Kalmar
27:15
26:47
1166
367
Joakim Stenborg
70
Oskarshamn
27:16
26:16
1053
368
NN
??
?
27:17
-
??
369
Christian Östergren
86
Nybro
27:18
26:51
1218
370
NN
??
?
27:19
-
??
371
Daniel Wallroth
89
Kalmar
27:19
26:37
1160
372
Mattias Wickenberg
87
Kalmar
27:19
-
1270
373
Kim Hesselring
93
Kalmar
27:21
26:25
419
374
Tryggve Blom
80
Team Instinct
27:21
25:54
1305
375
Marcus Flod
94
Färjestaden
27:22
26:21
284
376
Johan Persson
74
Ljungbyholm
27:25
26:18
907
377
Rune Svensson
59
Kalmar
27:25
26:44
1097
378
Albin Lindblad
98
Kalmar frisbee klubb
27:27
26:45
720
379
Marek Parskowski
62
Jamno fc
27:28
26:51
901
380
Conny Andersson
51
Emmaboda
27:32
-
42
381
Alexander Midjich
87
Kalmar
27:34
-
1251
382
David Petersson
93
Solar
27:34
27:02
1272
383
Jonas Sköld
82
Lämmedal
27:35
27:24
1039
384
Jörgen Karlsson
71
Kalmar
27:36
27:06
630
385
Magnus Fajersson
66
Kristianstad
27:39
26:47
280
386
Theo Fajersson
01
Kristianstad
27:41
26:49
281
387
Carl Johansson
02
Gullabo girls&boys
27:41
27:06
499
388
Maurice Weber
80
Växjö
27:45
26:57
1163
389
Sultan Ali Khalilzada
01
Torpet
27:50
27:29
24
390
Victor Roos
05
Kalmar
27:50
26:49
976
391
Liam Johansson
05
Kalmar
27:51
27:11
1234
392
Magnus Gustavsson
63
Millimeterbygg
27:56
27:05
357
393
Mikael Andersson
63
Kalmar
27:57
27:50
59
394
Sebastian Lavergren
95
Kalmar
27:57
26:49
1268
395
Gustav Svensson
94
Kalmar
27:58
27:17
1089
396
Anders Kvarnkullen
70
Läckeby
28:01
27:15
679
397
Martin Johansson
77
Mörbylånga
28:02
27:56
538
398
Fredrik Andersson
85
Örsjö
28:03
27:59
46
399
Johan Danielsson
68
Färjestaden
28:05
26:36
204
400
Peter Casserstål
79
ICA Maxi
28:13
26:52
164
401
Andreas Rogel
88
Vassmolösa
28:13
27:04
973
402
Ulf Seijsing
60
Ålem
28:16
27:57
1015
403
Noa Dahlström
07
Kalmar BTK
28:19
27:45
192
404
Thomas Dahlström
71
ICA Maxi
28:19
27:45
194
405
Kg Johansson
68
Högalt
28:19
27:11
1226
406
Björn Jonsson
80
Västervik
28:20
27:22
576
407
Adam Hoffman
90
Kalmar CK
28:22
27:13
427
408
Lotta Lundin
68
Kalmar
28:23
28:15
763
409
Johannes Gadd
87
Kalmar
28:27
28:18
321
410
Lee Ottosson
78
Emmaboda
28:27
27:15
892
411
Kristoffer Jakobsson
85
Elbolaget A&T AB
28:28
27:20
479
412
Henrik Reihammar
93
Elbolaget A&T AB
28:29
27:21
960
413
Ingemar Elisson
49
Friskis & Svettis Linköping
28:33
28:00
244
414
Linus Lindgren
79
Kalmar
28:33
27:50
736
415
Jimmie Karlsson
62
Mönsterås
28:34
27:20
622
416
Alexander Rosenqvist
89
Kalmar
28:34
27:50
985
417
Folke Wallander
52
Färjestaden
28:34
27:46
1154
418
Olle Olson
94
Kalmar
28:35
27:27
872
419
Oskar Almswik
01
Rm/ssg
28:36
27:37
32
420
Dante Håkansson
04
Rm/ssg
28:37
27:38
447
421
Gustaf Rundgren
04
Elbolaget
28:38
27:55
1229
422
Peter Rundgren
77
Elbolaget
28:39
27:55
1230
423
Tomas Durborg
74
Orrefors
28:40
27:31
217
424
Per Thurfors
61
Norden Machinery
28:41
27:29
1126
425
Niclas Petersson
65
Nybro
28:45
28:14
923
426
Magnus Olofsson
74
Elitmontage
28:46
27:44
870
427
Emil Jacobsson
01
Kalmar
28:48
27:45
474
428
Henrik Hallberg
76
Kalmar
28:48
28:23
369
429
Staffan Berg
69
Nybro
28:53
28:13
103
430
Mathias Johansson
70
Torsås
28:55
27:57
539
431
Anders Pettersson
62
Skanska
28:56
28:05
930
432
Pär Eriksson
62
KMG bygg och smide
29:00
27:51
271
433
Mats Melander
62
Liljas
29:00
28:02
790
434
Jim Olsson
69
Kalmar
29:01
27:36
875
435
Lennart Rosengren
58
Klubb Lös
29:03
27:55
984
436
Filip Karlsson
94
Kalmar
29:04
28:05
618
437
Djalal "Jimmy Afsah
62
Kalmar
29:06
28:26
13
438
Jan Adofxsson
58
Färjestaden
29:07
28:41
7
439
Johan Karlsson
83
Kalmar
29:08
27:57
625
440
Martin Karlsson
83
Rockneby
29:09
28:03
639
441
Torbjörn Sandström
61
Kalmar
29:09
28:35
1008
442
Anton Johansson
92
Kalmar
29:10
27:51
1247
443
Bob Månsson
03
 
29:10
28:56
1265
444
Patric Larsson
69
Oskarshamn
29:12
28:33
706
445
Lars Wågesjö
61
Kalmar
29:16
28:18
1197
446
Martin Bergström
92
Kalmar
29:16
27:58
1246
447
Fabian Lindblad
00
Kalmar frisbeeklubb
29:18
28:36
721
448
Patrik Engström
68
Trekanten
29:19
28:58
259
449
Emanuel Wintersteller
75
Kalmar
29:19
28:50
1189
450
Jörgen Nilsson
64
Nybro
29:20
27:43
830
451
Alexander Nilsson
89
Anders Trafikskola
29:21
28:10
813
452
Anders Ganstål
66
Kanada
29:21
28:45
1308
453
Kenneth Condrup
64
Kalmar OK
29:22
29:03
175
454
Johan Johansson
90
Eriksmåla
29:22
28:32
520
455
Jessica Johansson
80
Kalmar
29:27
28:25
517
456
Vinko Midjich
68
Kalmar CK
29:32
28:19
794
457
Mikael Ottosson
63
Eriksöre öl och löparklubb
29:34
28:57
895
458
Andreas Sundh Sjöström
79
Kalmar
29:35
28:16
1077
459
Linus Wileryd
80
Kalmar
29:35
28:30
1184
460
Magnus Rönnäng
66
Lindsdals IF
29:36
28:24
999
461
Mattias Johansson
71
Föra AIK
29:40
28:20
540
462
Yngve Frederich
51
Glasrikets RC Nybro
29:45
28:55
307
463
Jörgen Florheden
65
Lessebo
29:46
28:53
286
464
Pontus Johansson
94
Färjestaden
29:47
28:47
551
465
Bosse Nilsson
54
Högby IF
29:50
28:40
819
466
Jonas Karlsson
77
Nybro
29:51
29:10
627
467
Per Ekelund
73
Moonrunners, Bronx
29:52
28:58
230
468
Klaus Gremmelspacher
71
TV St.Peter
29:55
28:57
1298
469
Tomas Karlsson
69
Oskarshamn
29:55
29:42
649
470
Alvin Jakobsson
09
Nybro
29:58
29:28
1311
471
Christoffer Rathjen
88
Färjestaden
29:59
29:25
955
472
Jakob Jakobsson
77
Glasrikets RC Nybro
29:59
29:28
1312
473
Kristofer Wallin
84
Kalmar
30:00
29:14
1158
474
Filip Gunnebrant
92
Kalmar
30:03
29:10
341
475
Karl Holgersson
82
ubåtens if
30:03
29:16
1299
476
Christian Axelsson
79
Ubåtens IF
30:03
29:17
1300
477
Tobias Andersson
82
Rockneby
30:07
28:48
66
478
Jonas Andersson
68
Färjestaden
30:07
28:54
1220
479
Liam Andersson
06
Färjestaden
30:08
28:55
1221
480
NN
??
?
30:09
-
??
481
Robin Löfgren
88
Kalmar
30:10
28:50
769
482
Magnus Lönnemyr
70
Kalmar
30:10
28:49
771
483
Ulrik Nilsson
73
Telia IF
30:15
29:37
848
484
Sebastian Gren
93
Kalmar
30:20
29:21
332
485
Oliver Gren
03
Ålem
30:21
29:22
331
486
Pontus Lenander
01
Kalmar
30:29
29:14
1318
487
Josef Olsson
85
Kalmar
30:29
29:25
877
488
Philip Ingholt Krantz
08
Kalmar
30:33
30:11
465
489
Mats Krantz
72
Kalmar
30:33
30:11
670
490
Michael Lindstaedt
69
Kalmar
30:49
30:17
741
491
Johan Von Coock
88
Borgholm
30:55
29:36
1287
492
Vladimirs Nordholm
98
SAVEA
30:57
30:35
850
493
Oskar Bertilsson
84
Kalmar
30:58
30:13
112
494
Theodor Kaldner Björngren
03
kalmar
31:01
30:46
1255
495
Fredrik Gustafsson
79
Kalmar
31:02
29:50
345
496
Henrik Axelsson
80
Nybro
31:14
30:35
86
497
Roland Fransson
48
Kalmar
31:17
29:56
301
498
Jesper Johnsson
95
Kalmar
31:18
29:54
563
499
Robin Pettersson
96
Kalmar
31:20
30:55
938
500
Michael Hall
74
SAVEA
31:32
30:06
368
501
Mikael Johansson
88
Jönköping
31:41
31:04
543
502
Göran Petersson
72
Kalmar
31:44
30:55
916
503
William Köhlström
06
Färjestaden
31:48
31:32
686
504
Carl-Henrik Bondesson
86
Söderåkra
31:49
31:37
137
505
Jimmy Köhlström
74
Färjestaden
31:50
31:32
685
506
Ben Sayell
82
Ljungbyholm
31:53
30:57
1009
507
Edwin Kallmeby
02
Vassmolösa
32:01
30:52
605
508
Conny Söderberg
67
Flygt IF
32:01
31:07
1105
509
Peter Bengtsson
84
Kalmar
32:02
31:15
99
510
Stefan Larsson
70
Elbolaget A&T AB
32:08
30:43
707
511
Stefan Hallberg
66
Elbolaget A&T AB
32:09
30:45
371
512
Ingemar Karlsson
66
Kalmar
32:11
31:19
621
513
Daniel Wahlgren
79
Norden Machinery
32:11
31:58
1149
514
Björn Hammarskjöld
79
SAVEA
32:12
31:51
379
515
Joakim Ivansson
84
Karlskrona
32:14
31:04
470
516
Bartosz Dziedzic
76
Kalmar
32:16
31:29
218
517
Kenth Håkansson
71
Kalmar
32:21
31:09
448
518
Isak Jansson
06
Läckeby
32:22
31:45
482
519
Mattias Almswik
73
Torslunda skola
32:26
31:27
31
520
Weine Jonsson
54
Hulterstads AIK
32:27
31:07
586
521
Albin Johansson
93
Kalmar
32:29
31:09
489
522
Adrian Hultgren
09
Nättraby
32:30
31:28
442
523
Tommy Hultgren
81
Nättraby
32:30
31:31
443
524
Peter Collin
70
Oskarshamn
32:33
31:43
172
525
Lars Åberg
67
Kalmar
32:33
31:29
1203
526
Christiam Svensson
91
Kalmar
32:34
31:38
1084
527
Oscar Rigbäck
09
Kalmar
32:38
31:22
964
528
Henrik Wärnberg
63
Kalmar
32:38
32:10
1198
529
Jorge Hernandez
57
Växjö
32:39
31:50
413
530
Calle Rigbäck
84
Kalmar
32:39
31:23
963
531
Tommy Nilsson
81
Slimos löpargrupp
32:40
31:39
845
532
Vilmer Hultman
05
Rälla Rebel Runners
32:43
31:29
445
533
Kim Lööf
86
Militärträning
32:43
32:25
775
534
Arne Andersson
57
Team Ystad
32:44
32:20
39
535
Adam Hesselmark
04
Kalmar Ok
32:47
31:33
416
536
Joakim Borg
86
Kalmar
32:48
32:35
138
537
Lars Wiström
71
Kalmar
32:49
31:33
1317
538
Stefan Fransson
89
GB Ultraz
32:52
31:25
303
539
Emanuel Johansson
97
Växjö
32:52
31:35
1325
540
Christoffer Bernhardsson
92
GB Ultraz
32:53
31:26
111
541
Daniel Sunnerklint
89
SAVEA
32:56
32:36
1079
542
Niclas Hedfors
92
Kalmar NDC
33:02
32:10
395
543
Per Jonsén
55
Kalmar
33:04
32:24
572
544
Joakim Bjerker
80
IF Stjärnan
33:05
32:32
1222
545
Gary Robinson
73
Kalmar
33:12
32:23
969
546
Kenth Fransson
64
Flygt IF
33:14
-
298
547
Peter Johansson
56
Anders Trafikskola
33:18
32:06
549
548
William Lövström
06
Färjestaden
33:20
32:15
774
549
Thomas Sjöö
88
Ålem
33:23
32:59
1034
550
Andreas Kittel
83
Klintvägens IF
33:30
32:52
663
551
Reine Axelsson
70
Rubore
33:37
32:15
91
552
Emil Johansson
83
Kalmar
33:55
32:39
506
553
Truls Johansson
08
Kalmar
33:55
32:39
558
554
Jonathan Ugarte Rojas
91
Kalmar
33:55
33:39
1139
555
Jonathan Röder
95
Karlskrona
34:02
34:00
996
556
Daniel Rydevång
92
Kalmar
34:03
33:08
991
557
Johnny Gunnarsson
70
Kalmar
34:04
32:52
337
558
Christian Elmblad
82
Kalmar
34:05
33:10
246
559
Ronnie Nilsson
73
Kalmar
34:08
32:38
837
560
Niklas Karlsson
73
Nybro
34:15
33:22
642
561
Morgan Flink
63
Nybro
34:37
33:19
1326
562
Mikael Wikström
82
Tjust Bike & Running Club
34:43
33:10
1183
563
Martin Lüttke
80
SAVEA
34:50
33:23
766
564
Jesper Hevosmaa
94
Kalmar
35:15
33:57
421
565
Fredrik Ring
67
Kalmar
35:21
33:56
966
566
Viggo Polteg
04
RC Polteg
35:40
34:57
946
567
Lennart Svensson
54
Kalmar
35:58
35:26
1093
568
Roger Alfredsson
68
Kalmar
36:22
35:49
22
569
Erik Bjursell
90
Skötselbolaget
36:27
35:01
115
570
Benjamin Klemming
09
Högby IF
36:38
35:16
667
571
Dick Rydell
85
Kalmar NK
37:22
35:49
990
572
Tobias Hörnell
79
Kristdala
37:26
36:22
461
573
Daniel Enoksson
91
Anders Trafikskola
37:27
36:15
260
574
Hampus Petersson
97
Kalmar
38:10
37:17
917
575
Carl-Johan Roos
73
Kalmar
38:38
-
974
576
David Johansson
85
DrakSkräddarna
40:08
38:37
502
577
Daniel Söderberg
76
Träkniv
40:21
38:55
1106
578
Magnus Johansson
64
Målerås IF
40:34
39:23
535
579
Valset Stemparis
88
Kalmar
40:49
39:29
1051
580
Thommy Mathisson
53
Nybro
41:14
39:59
787
581
Andreas Arnehall
78
Öland
41:35
40:06
71
582
Gert Höglund
53
Kalmar
41:58
41:31
455
583
Lasse Svensson
69
Malkars
41:58
41:42
1092
584
Niklas Jonsson
89
Färjestaden
42:05
41:28
582
585
Lars Rigbäck
60
Färjestaden
42:59
41:43
1276
586
Karl-Johan Sunesson
81
Kalmar
43:33
42:10
1078
587
Jonas Sörman
07
Böda IK
44:31
43:33
1116
588
Fredrik Karlström
83
Kalmar
48:43
47:18
653