<< Statistik    
Klubbrekord
Män/Pojkar Kvinnor/Flickor Vet M Vet K Inomhus
2018-07-07 Fet stil = förbättring under 2018 Rött = Smålandsrekord
   
 
Klubbrekord Kvinnor/Flickor
   
 
  KVINNOR        
  100 m My Finnman-90 13.03 050925 Kalmar
  200 m Lovisa Karlsson-00 25.93 170610 Kourtane, FIN
  400 m Johanna Nilsson-83 58.48 990530 Sollentuna
  800 m Johanna Nilsson-83 2.05.11 030418 Walnut/CA/USA
  1000 m Johanna Nilsson-83 2.58.5m 980924 Kalmar
  1500 m Johanna Nilsson-83 4.10.72 030419 Walnut/CA/USA
  3000 m Ida Nilsson-81 9.01.01 060620 Huelva, ESP
  5000 m Ida Nilsson-81 15.33.18 040417 Walnut/CA/USA
  10000 m Katarina Nilsson-56 35.19.03 890728 Borås
  Häck 100 m Lovisa Karlsson-00 14.35 180609 Jessheim, NOR
  Häck 400 m Johanna Nilsson-83 66.23 990825 Växjö
  Hinder 1500 m Ida Nilsson-81 4.52.33 980530 Sollentuna
  Hinder 2000 m Ida Nilsson-81 6.25.81 050614 Göteborg
  Hinder 3000 m Ida Nilsson-81 9.39.24 060812 Göteborg
  Kvartsmarathon Katarina Nilsson-56 38.35 880918 Färjestaden
  Halvmarathon Ellen Persson-97 1.17.44 180630 Kalmar
  Marathon Ellen Persson-97 2.45.07 180602 Stockholm
  Höjd Lovisa Karlsson-00 1.73 160702 Göteborg
  Stav Katherine Karlström-91 3.29 080628 Göteborg
  Längd Lovisa Karlsson-00 6.19 160716 Tbilisi, Georgien
  Tresteg Lovisa Karlsson-00 12.24 160619 Stockholm
  Kula 4.0 Anne-Marie Tornegård-57 11.34 940820 Visby
  Diskus 1.0 Anna Emilsson-76 30.48 920516 Skruv
  Slägga 4.0 Emma Persson-93 33.17 160813 Högby
  Spjut 0.6 Elin Vertetics-98 38.14 160605 Kalmar
  Sjukamp Lovisa Karlsson-00 4.700p 180526-27 Ljungby
    100mH 15.07, Höjd 1.62, Kula 10.44, 200m 27.20, Längd 5.67, Spjut 29.78, 800m 2.34.77
  Stafett 4x100m Evelina Dahlberg-95,
Nelly Össmar-03,
Lovisa Karlsson-00,
Hanna Lundberg-03
51.18 180602 Habo
  Stafett 4x400m Ida Johansson-79,
Ida Nilsson-81,
Emma Skogersson-78,
Johanna Nilsson-83
4.10.93 990606 Högby
  Stafett 4x800m Ida Nilsson-81,
Ida Johansson-79,
Johanna Nilsson-83,
Emma Skogersson-78
9.26.68 990612 Värnamo
  3x1500 m Ida Johansson-79,
Ida Nilsson-81,
Johanna Nilsson-83
14.17.73 990613 Värnamo
  Stafett 1000 m
(100m+200m
+300m+400m)
Karin Lind-82,
Ida Johansson-79,
Ida Nilsson-81,
Johanna Nilsson-83
2.24.85 990825 Växjö
           
KVINNOR 22      
  100 m My Finnman-90 13.03 050925 Kalmar
  200 m Lovisa Karlsson-00 25.93 170610 Kourtane, FIN
  400 m Johanna Nilsson-83 58.48 990530 Sollentuna
  800 m Johanna Nilsson-83 2.05.11 030418 Walnut/CA/USA
  1000 m Johanna Nilsson-83 2.58.5m 980924 Kalmar
  1500 m Johanna Nilsson-83 4.10.72 030419 Walnut/CA/USA
  3000 m Ida Nilsson-81 9.19.97 030818 Helsingfors/FIN
  5000 m Ida Nilsson-81 15.51.71 020419 Walnut/CA/USA
  10000 m Ellen Persson-97 37.50.36 170728 Eksjö
  Häck 100 m Lovisa Karlsson-00 14.35 180609 Jessheim, NOR
  Häck 400 m Johanna Nilsson-83 66.23 990825 Växjö
  Hinder 2000 m Ida Nilsson-81 6.35.30 010703 Västerås
  Hinder 3000 m Ida Nilsson-81 9.46.74 030613 Sacramento/CA/USA
  Kvartsmarathon Susanne Reiman 42.26 890916 Jönköping
  Halvmarathon Ellen Persson-97 1.17.44 180630 Kalmar
  Marathon Ellen Persson-97 2.45.07 180602 Stockholm
  Höjd Lovisa Karlsson-00 1.73 160702 Göteborg
  Stav Katherine Karlström-91 3.29 080628 Göteborg
  Längd Lovisa Karlsson-00 6.19 160716 Tbilisi, Georgien
  Tresteg Lovisa Karlsson-00 12.24 160619 Stockholm
  Kula 4.0 Lovisa Karlsson-00 11.02 180506 Oskarshamn
  Diskus 1.0 Anna Emilsson-76 30.48 920516 Skruv
  Slägga 4.0 Emma Persson-93 31.32 131010 Kalmar
  Spjut 0.6 Elin Vertetics-98 38.14 160605 Kalmar
  Sjukamp Lovisa Karlsson-00 4.700p 180526-27 Ljungby
    100mH 15.07, Höjd 1.62, Kula 10.44, 200m 27.20, Längd 5.67, Spjut 29.78, 800m 2.34.77
  Stafett 4x100m Katherine Karlström-91,
Elin Lindeblad-95,
Maria Tell-93,
Evelina Dahlberg-95
52.58 090606 Växjö
  Stafett 4x400m Ida Johansson-79,
Ida Nilsson-81,
Emma Skogersson-78,
Johanna Nilsson-83
4.10.93 990606 Högby
  Stafett 4x800 m

Ida Nilsson-81,
Ida Johansson-79,
Johanna Nilsson-83,
Emma Skogersson-78

9.26.68 990612 Värnamo
  Stafett 3x1500m Ida Johansson-79,
Ida Nilsson-81,
Johanna Nilsson-83
14.17.73 990613 Värnamo
  Stafett 1000 m
(100 m+200 m
+300 m+400 m)
Karin Lind-82,
Ida Johansson-79,
Ida Nilsson-81,
Johanna Nilsson-83
2.24.85 990825 Växjö
           
FLICKOR 19      
  100 m My Finnman-90 13.03 050925 Kalmar
  200 m Lovisa Karlsson-00 25.93 170610 Kourtane, FIN
  400 m Johanna Nilsson-83 58.48 990530 Sollentuna
  800 m Johanna Nilsson-83 2.07.45 990730 Stockholm
  1000 m Johanna Nilsson-83 2.58.5m 980924 Kalmar
  1500 m Johanna Nilsson-83 4.17.99 010722 Grosseto/IT
  3000 m Ida Nilsson-81 9.25.31 000803 Göteborg
  5000 m Ida Nilsson-81 16.33.7m 000627 Ludvika
  Häck 100 m Lovisa Karlsson-00 14.35 180609 Jessheim, NOR
  Häck 300m 76.2 My Finnman-90 46.96 050814 Hudiksvall
  Häck 400 m Johanna Nilsson-83 66.23 990825 Växjö
  Hinder 2000 m Ida Nilsson-81 6.59.06 000811 Västerås
  Höjd Lovisa Karlsson-00 1.73 160702 Göteborg
  Stav Katherine Karlström-91 3.29 080628 Göteborg
  Längd Lovisa Karlsson-00 6.19 160716 Tbilisi, Georgien
  Tresteg Lovisa Karlsson-00 12.24 160619 Stockholm
  Kula 4.0 Lovisa Karlsson-00 11.02 180506 Oskarshamn
  Diskus 1.0 Anna Emilsson-76 30.48 920516 Skruv
  Slägga 3.0 Lovisa Karlsson-00 32.53 141012 Högby
  Slägga 4.0 Emma Persson-93 25.74 121018 Kalmar
  Spjut 0.6 Elin Vertetics-98 38.14 160605 Kalmar
  Sjukamp Lovisa Karlsson-00 4.700p 180526-27 Ljungby
    100mH 15.07, Höjd 1.62, Kula 10.44, 200m 27.20, Längd 5.67, Spjut 29.78, 800m 2.34.77
  Stafett 4x100m Katherine Karlström-91,
Elin Lindeblad-95,
Maria Tell-93,
Evelina Dahlberg-95
52.58 090606 Växjö
  Stafett 3x800m Ida Nilsson-81,
Marie Wikesjö-83,
Johanna Nilsson-83
8.01.3m 950912 Högby
   
FLICKOR 18      
  100 m My Finnman-90 13.03 050925 Kalmar
  200 m Lovisa Karlsson-00 25.93 170610 Kourtane, FIN
  400 m Johanna Nilsson-83 58.48 990530 Sollentuna
  800 m Johanna Nilsson-83 2.07.45 990730 Stockholm
  1000 m Johanna Nilsson-83 2.58.5m 980924 Kalmar
  1500 m Johanna Nilsson-83 4.17.99 010722 Grosseto/IT
  3000 m Ida Nilsson-81 9.26.90 990713 Högby
  5000 m Ida Nilsson-81 17.07.95 990629 Ludvika
  Häck 100 m Lovisa Karlsson-00 14.35 180609 Jessheim, NOR
  Häck 300m 76.2 My Finnman-90 46.96 050814 Hudiksvall
  Häck 400 m Johanna Nilsson-83 66.23 990825 Växjö
  Hinder 1500 m Ida Nilsson-81 4.52.33 980530 Sollentuna
  Hinder 2000 m Julia Samuelsson-99 7.04.77 170813 Gävle
  Höjd Lovisa Karlsson-00 1.73 160702 Göteborg
  Stav Katherine Karlström-91 3.29 080628 Göteborg
  Längd Lovisa Karlsson-00 6.19 160716 Tbilisi, Georgien
  Tresteg Lovisa Karlsson-00 12.24 160619 Stockholm
  Kula 4.0 Lovisa Karlsson-00 11.02 180506 Oskarshamn
  Diskus 1.0 Anna Emilsson-76 30.48 920516 Skruv
  Slägga 3.0 Lovisa Karlsson-00 32.53 141012 Högby
  Slägga 4.0 Lovisa Karlsson-00 24.86 150910 Högby
  Spjut 0.6 Elin Vertetics-98 38.14 160605 Kalmar
  Sjukamp Lovisa Karlsson-00 4.700p 180526-27 Ljungby
    100mH 15.07, Höjd 1.62, Kula 10.44, 200m 27.20, Längd 5.67, Spjut 29.78, 800m 2.34.77
  Stafett 4x100m Katherine Karlström-91,
Elin Lindeblad-95,
Maria Tell-93,
Evelina Dahlberg-95
52.58 090606 Växjö
  Stafett 3x800m Ida Nilsson-81,
Marie Wikesjö-83,
Johanna Nilsson-83
8.01.3m 950912 Högby
   
FLICKOR 17      
  100 m My Finnman-90 13.03 050925 Kalmar
  200 m Lovisa Karlsson-00 25.93 170610 Kourtane, FIN
  300 m My Finnman-90 42.36 050820 Växjö
  400 m Johanna Nilsson-83 58.48 990530 Sollentuna
  800 m Johanna Nilsson-83 2.07.45 990730 Stockholm
  1000 m Johanna Nilsson-83 2.58.5 980924 Kalmar
  1500 m Johanna Nilsson-83 4.21.32 990808 Riga/LAT
  2000 m Johanna Nilsson-83 6.15.53 990618 Göteborg
  3000 m Johanna Nilsson-83 9.45.53 990919 Stockholm
  5000 m Ida Nilsson-81 17.53.2m 950716 Oskarshamn
  Häck 100m 76.2 Lovisa Karlsson-00 13.93 170708 Helsingborg
  Häck 300m 76.2 My Finnman-90 46.96 050814 Hudiksvall
  Häck 400 m Johanna Nilsson-83 66.23 990825 Växjö
  Hinder 1500 m Ida Nilsson-81 4.52.33 980530 Sollentuna
  Hinder 3000 m Johanna Nilsson-83 11.49.18 000602 Högby
  Höjd Lovisa Karlsson-00 1.73 160702 Göteborg
  Stav Katherine Karlström-91 3.29 080628 Göteborg
  Längd Lovisa Karlsson-00 6.19 160716 Tbilisi, Georgien
  Tresteg Lovisa Karlsson-00 12.24 160619 Stockholm
  Kula 3.0 Lovisa Karlsson-00 13.24 170513 Sätra
  Diskus 1.0 Anna Emilsson-76 30.48 920516 Skruv
  Slägga 3.0 Selma Lundin-02 33.02 180526 Nybro
  Spjut 0.5 Elin Vertetics-98 39.49 150815 Kalmar
  Sjukamp Lovisa Karlsson-00 5.321p 170610-11 Kourtane, FIN
    100mH 14.37, Höjd 1.68, Kula 13.08, 200m 25.93, Längd 5.99, Spjut 34.33, 800m 2.35.33
  Stafett 4x100m Emma Jeansson -93
Maria Tell -93
Elin Lindeblad -95
Evelina Dahlberg -95
53.71 070930 Kalmar
  Stafett 3x800m Ida Nilsson-81,
Marie Wikesjö-83,
Johanna Nilsson-83
8.01.3m 950912 Högby
   
FLICKOR 16      
  100 m My Finnman-90 13.03 050925 Kalmar
  200 m Lovisa Karlsson-00 26.64 160514 Stockholm
  300 m My Finnman-90 42.36 050820 Växjö
  400 m Johanna Nilsson-83 58.48 990530 Sollentuna
  800 m Johanna Nilsson-83 2.07.45 990730 Stockholm
  1000 m Johanna Nilsson-83 2.58.5 980924 Kalmar
  1500 m Johanna Nilsson-83 4.21.32 990808 Riga/LAT
  2000 m Johanna Nilsson-83 6.15.53 990618 Göteborg
  3000 m Johanna Nilsson-83 9.45.53 990919 Stockholm
  5000 m Ida Nilsson-81 17.53.2m 950716 Oskarshamn
  Häck 100m 76.2 Lovisa Karlsson-00 14.18 160521 Skruv
  Häck 300m 76.2 My Finnman-90 46.96 050814 Hudiksvall
  Häck 400 m Johanna Nilsson-83 66.23 990825 Växjö
  Hinder 1500 m Julia Samuelsson-99 5.04.03 150815 Karlskrona
  Höjd Lovisa Karlsson-00 1.73 160702 Göteborg
  Stav Katherine Karlström-91 3.10 070624 Holbäck, DEN
  Längd Lovisa Karlsson-00 6.19 160716 Tbilisi, Georgien
  Tresteg Lovisa Karlsson-00 12.24 160619 Stockholm
  Kula 3.0 Lovisa Karlsson-00 13.07 160514 Stockholm
  Diskus 1.0 Anna Emilsson-76 30.48 920516 Skruv
  Slägga 3.0 Selma Lundin-02 33.02 180526 Nybro
  Spjut 0.5 Lovisa Karlsson-00 35.75 160515 Stockholm
  Sjukamp Lovisa Karlsson-00 5.286p 160514-15 Stockholm
    100mH 14.36, Höjd 1.71, Kula 13.07, 200m 26.64, Längd 5.96, Spjut 35.75, 800m 2.38.19
  Stafett 4x100m Emma Jeansson -93
Maria Tell -93
Elin Lindeblad -95
Evelina Dahlberg -95
53.71 070930 Kalmar
  Stafett 3x800m Ida Nilsson-81,
Marie Wikesjö-83,
Johanna Nilsson-83
8.01.3m 950912 Högby
   
FLICKOR 15      
  80 m Evelina Dahlberg -95 10.65 080716 Kalmar
  100 m My Finnman-90 13.03 050925 Kalmar
  200 m Evelina Dahlberg -95 26.68 080907 Linköping
  300 m My Finnman-90 42.36 050820 Växjö
  400 m Johanna Nilsson-83 59.90 980906 Oskarshamn
  800 m Johanna Nilsson-83 2.13.54 980724 Stockholm
  1000 m Johanna Nilsson-83 2.58.5m 980924 Kalmar
  1500 m Johanna Nilsson-83 4.41.71 980712 Helsingborg
  2000 m Johanna Nilsson-83 6.33.42 970601 Alvesta
  3000 m Ida Nilsson-81 10.24.26 940817 Oskarshamn
  5000 m Ida Nilsson-81 17.53.2m 950716 Oskarshamn
  Häck 80m 76.2 Lovisa Karlsson 12.12 150606 Kalmar
  Häck 300m 76.2 My Finnman-90 46.96 050814 Hudiksvall
  Häck 400 m Evelina Dahlberg-95 1.12.48 080706 Eksjö
  Hinder 1500 m Sara Axelsson-88 5.26.63 030913 Stockholm
  Höjd

Jessica Lindén-69

Lovisa Karlsson-00

1.70

1.70

840922

150705

Stockholm

Göteborg

  Stav Katherine Karlström-91 2.70 050713 Högby
  Längd Lovisa Karlsson-00 5.83 150704 Göteborg
  Tresteg Lovisa Karlsson-00 11.74 150606 Kalmar
  Kula 3.0 Lovisa Karlsson-00 12.40 150906 Gävle
  Diskus 0.75 Selma Lundin-02 22.78 160731 Högby
  Diskus 0.6 Emma Persson-93
35.75 080701 Högby
  Slägga 3.0 Lovisa Karlsson-00 32.53 141012 Högby
  Spjut 0.5 Lovisa Karlsson-00 33.32 150906 Gävle
  (Spjut 0.4) Elin Vertetics-98 35.07 130707 Högby
  Sexkamp Lovisa Karlsson-00 4.128p 150905-06 Gävle
    80mH 11.84 (+2,7), Höjd 1.63, Kula 12.40, Längd 5.48 (+0,9), Spjut 0.5kg 33.32, 600m 1:55.21
  Stafett 4x100m Emma Jeansson -93
Maria Tell -93
Elin Lindeblad -95
Evelina Dahlberg -95
53.71 070930 Kalmar
  Stafett 3x800m Ida Nilsson-81
Marie Wikesjö-83
Johanna Nilsson-83
8.01.3m 950912 Högby
   
   
FLICKOR 14      
  80 m Evelina Dahlberg -95 10.65 080716 Kalmar
  100 m My Finnman-90 13.11 040713 Högby
  200 m Evelina Dahlberg -95 26.68 080907 Linköping
  300 m Evelina Dahlberg -95 43.61 080927 Kalmar
  400 m Johanna Nilsson-83 60.07 970927 Kalmar
  800 m Johanna Nilsson-83 2.15.05 970617 Karlskrona
  1000 m Johanna Nilsson-83 3.01.9m 970925 Karlskrona
  1500 m Johanna Nilsson-83 4.46.26 970803 Kalmar
  2000m Johanna Nilsson-83 6.33.42 970601 Alvesta
  3000 m Ida Nilsson-81 10.24.26 940817 Oskarshamn
  5000 m Ida Nilsson-81 17.53.2m 950716 Oskarshamn
  1500m hi Nelly Össmar-03 5.38.34 170707 Högby
  80mH 76.2 Elin Lindeblad-95 12.17 090715 Kalmar
  300mH 76.2 Elin Lindeblad-95 48.13 090705 Högby
  400mH Evelina Dahlberg-95 1.12.48 080706 Eksjö
  Höjd Jessica Lindén-69 1.65 830827 Jönköping
  Stav Katherine Karlström-91 2.70 050713 Högby
  Längd Elin Lindeblad-95 5.24 090516 Skruv
  Tresteg Lovisa Karlsson-00 10.57 130601 Habo
  Kula 3.0 My Finnman-90 11.53 040704 Göteborg
  Diskus 0.75 Selma Lundin-02 22.78 160731 Högby
  Diskus 0.6 Emma Persson-93
35.29 071025 Kalmar
  Slägga 3.0 Lovisa Karlsson-00 32.53 141012 Högby
  Spjut 0.5 Lovisa Karlsson-00 32.55 140921 Varberg
  Spjut 0.4 Maria Tell-93 33.46 070930 Kalmar
  Femkamp Jessica Lindén-69 3294 p 830814 Villstad
    80mH 12.86, Höjd 1.60, Längd - 4.72, Kula 8.47, 800m 2.29.3.
  Sexkamp Elin Vertetics-98 3.307p 120901-2 Alvesta
    80mH 13.44, Höjd 1.42, Kula 9.36, Längd - 5.05, Spjut - 28.56, 600m 1.50.90.
  Sexkamp Lovisa Karlsson-99 3.626p 140920-21 Varberg
    80mH 12.74 (vind?), Höjd 1.58, Kula 10.75, Längd 5.08 (vind?), Spjut 0.5kg 32.55, 600m 1:59.26
  Stafett 4x100m Emma Jeansson -93
Maria Tell -93
Elin Lindeblad -95
Evelina Dahlberg -95
53.71 070930 Kalmar
  Stafett 3x800m Ida Nilsson-81,
Marie Wikesjö-83,
Johanna Nilsson-83
8.01.3m 950912 Högby
           
FLICKOR 13      
  60 m Ida Nilsson-03 8.45 150715 Högby
  80 m Evelina Dahlberg -95 10.65 080716 Kalmar
  200 m Evelina Dahlberg -95 26.68 080907 Linköping
  400 m Evelina Dahlberg-95 1.01.49 080920 Jönköping
  600 m Moa Larsson-90 1.46.30 030809 Villstad
  800 m Johanna Nilsson-83 2.19.38 960908 Alvesta
  1500 m Johanna Nilsson-83 4.53.0m 960618 Högby
  2000 m Ida Nilsson -81 6.42.36 940904 Kungsbacka
  Häck 60 m Elin Lindeblad-95 9.41 080927 Kalmar
  Häck 200 m Linnéa Hermansson -05 30.39 180706 Helsingborg
  Häck 300 m Evelina Dahlberg -95 51.12 080724 Stockholm
  Hinder 1500 m Nelly Össmar-03 6.05.20 160708 Högby
  Höjd Jessica Lindén-69 1.58 820814 Jönköping
  Stav Katherine Karlström-91 2.36 040828 Halmstad
  Längd, z Lovisa Karlsson-00 5.37 130630 Göteborg
  Tresteg, z Lovisa Karlsson-00 11.05 130629 Göteborg
  Kula 2.0 My Finnman-90 12.49 030810 Villstad
  Diskus 0.6 Emma Persson-93 29.89 060705 Högby
  Slägga 2.0 Lovisa Karlsson-00 34.66 131012 Högby
  Spjut 0.4 Lovisa Karlsson 30.77 131013 Högby
  Boll 0.3 My Finnman-90 41.15 030914 Tranås
  Femkamp Lovisa Karlsson-00 4.820p 130928 Kalmar
    60mH 9.97 (+1,4), Höjd 1.56, Boll 36.65, Längd 4.96 (+1,2), 600m 1:58.16
  Stafett 4x80m Elin Lindeblad-95,
Irma Ecmecic-96,
Edona Mehmeti-96,
Evelina Dahlberg-95
45.14 080524 Kalmar
  Stafett 3x600m Elin Lindblad-95,
Carolina Olander-94,
Evelina Dahlberg-95
5.53.19 070812 Högby
           
FLICKOR 12      
  80 m Evelina Dahlberg -95 10.92 070711 Högby
  200 m Evelina Dahlberg -95 27.37 070711 Högby
  400 m Evelina Dahlberg-95 1.04.86 070513 Högby
  600 m Evelina Dahlberg-95 1.46.44 070629 Göteborg
  800 m Johanna Nilsson-83 2.26.2m 950703 Kalmar
  1500 m Ida Nilsson-81 5.00.1m 930622 Högby
    Johanna Nilsson-83 5.00.1m 950910 Kalmar
  2000 m Ida Nilsson-81 6.57.8m 930612 Högby
  1500 m hinder Moa Larsson-90 6.42.59 020713 Högby
  60 m häck Lovisa Karlsson-00 10.08 120709 Göteborg
  200 m häck Linnéa Hermansson -05 31.89 170902 Ljungby
  300 m häck Elin Lindeblad-95 52.16 070704 Högby
  Höjd Lovisa Karlsson-00 1.53 120819 Stockholm
  Stav Lovisa Karlsson-00 2.20 120825 Nybro
  Längd, z Lovisa Karlsson-00 4.88 120818 Stockholm
  Tresteg, z Lovisa Karlsson-00 10.06 120722 Högby
  Kula 2.0 Linnea Hermansson-05 11.16 170630 Göteborg
  Diskus 0.6 Linnea Hermansson-05 27.95 170506 Oskarshamn
  Slägga 2.0 Linnea Hermansson-05 28.37 170603 Habo
  Spjut 0.4 Linnea Hermansson-05 25.18 170520 Skruv
  Boll 0.3 Malin Thor-99 30.26 100929 Kalmar
  Femkamp
Lovisa Karlsson-00 4.152p 120901 Alvesta
    60mH 10.29, Höjd 1.42, Boll 28.82, Längd 4.72, 600m 2:04.88
  Femkamp
Nelly Össmar-03 2.984p 151003 Högby
    60mH 12.60, Höjd 1.24, Spju 11.71, Längd 3.79, 600m 1:58.71
  Stafett 4x80m Lovisa Karlsson-00
Julia Samuelsson-99
Ellen Lindeby-99
Malin Thor-99
47.25 110601 Oskarshamn
  3x600m Hanna Lundberg-03,
Linnea Hermansson-05,
Nelly Össmar-03
6.52.58 141012 Högby
   
FLICKOR 11      
  60 m Ida Nilsson-03 8.63 140608 Högby
  200 m Ida Nilsson-03 28.64 140831 Ljungby
  400 m Evelina Dahlberg-95 1.08.44 061007 Högby
  600 m Nina Tahvanainen-05 1.52.42 160903 Värnamo
  800 m Johanna Nilsson-83 2.29.11 940911 Oskarshamn
  1500 m Johanna Nilsson-83 5.22.4m 940615 Högby
  2000 m Johanna Nilsson-83 7.11.74 940619 Jönköping
  Häck 60 m Linnea Hermansson-05 11.57 160604 Kalmar
  Höjd Elin Lindeblad-95 1.40 060921 Kalmar
  Stav Katherine Karlström-91 1.90 020904 Färjestaden
  Längd, z Lovisa Karlsson-00 4.51 110924 Kalmar
  Tresteg, z Lovisa Karlsson-00 9.61 110911 Värnamo
  Kula 2.0 Nina Tahvanainen-05 9.89 160828 Ljungby
  Diskus 0.6 Linnea Hermansson-05 23.70 160521 Skruv
  Slägga 2.0 Emma Persson-93 21.01 041002 Högby
  Spjut 0.4 Linnea Hermansson-05 20.57 160604 Kalmar
  Boll 0.3 Malin Thor-99 30.26 100929 Kalmar
  Trekamp My Finnman-90 1.785e 010908 Alvesta
    60m 9.10, Längd 3.75, Boll 25.05
  Femkamp Sofie Svensson-91 2.474p 020825 Skruv
    60m 9.86, Höjd 1.14, Boll 20.93, Längd 3.62, 600m 2.12.10
  5x60m Jenny Svensson-99
Ellen Lindeby-99,
Malin Thor-99,
Lovisa Karlsson-00,
Julia Samuelsson-99
46.19 100919 Värnamo
  5x60m Linnea Hermansson-05
Nina Tahvanainen-05
Alva Petersson-05
Elsa Rådde-05
Mona Rylander-05
44.6m 160903 Värnamo
  3x600m Hanna Lundberg-03,
Linnea Hermansson-05,
Nelly Össmar-03
6.52.58 141012 Högby
   
FLICKOR 10      
  60 m Ida Nilsson-03 8.89 130608 Nybro
  200 m Evelina Dahlberg-95 29.61 050903 Lund
  400 m Evelina Dahlberg-95 1.13.07 050501 Hässleholm
  600 m Evelina Dahlberg-95 1.56.13 051002 Högby
  800 m Johanna Nilsson-83 2.34.53 930620 Alvesta
  1500 m Johanna Nilsson-83 5.13.9 930622 Högby
  2000 m Johanna Nilsson-83 7.13.9 930612 Högby
  Häck 60 m Tuva Grimheden-07 11.77 170902 Karlskrona
  Höjd Evelina Dahlberg-95 1.30 050925 Kalmar
  Stav Ida Persson -88 1.11 980717 Högby
  Längd, z Lovisa Karlsson-00 4.30 100925 Kalmar
  Tresteg, z Lovisa Karlsson-00 8.43 100620 Karlskrona
  Kula 2.0 Malin Thor-99 7.42 090912 Högby
  Diskus 0.6 Linnea Hermansson-05 18.32 150827 Ljungby
  Slägga 2.0 Linnea Hermansson-05 22.29 151003 Högby
  Spjut 0.4 Linnea Hermansson-05 18.36 150919 Kalmar
  Boll 0.3 Emelie Nyström-93 29.95 020710 Högby
  Trekamp Linnea Hermansson-05 1434 p 151003 Högby
    60m 9.78, Längd 3.32, Boll 25.80
  5 x 60 m Ronja Kandenäs-99
Malin Thor-99
Annie Johansson-99
Ida Kandenäs-98
Ellen Lilndeby-99
53.10 080524 Kalmar
   
  Vid ev. fel, eller missat resultat, kontakta gärna Peter Össmar .