<< Resultatmeny CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat  
Resultat ATEA Kalmarmilen 2017
 
Datum: Onsdag 2 augusti   Plats: Larmtorget, Kalmar
Arrangör: Högby IF   Tävlingsledare: Carl-Gustaf Nilsson
Tidtagning: Markus Andersson, friidrott@hogbyif.se   Speakers: Jessica Falkman, Mikael Larsson
Väder: Soligt, 20°C   Deltagare: 630 anmälda, 571 imål.

Resultat Lilla Kalmarmilen >>

 
Utlottade priser Vinnare
BRA-flyg - Kalmar-Bromma T.o.R Mattias Ekstrand-76, Trekanten (106)
Best Western Hotell - Dubbelrum Helena Furbring-82, Ljungbyholm (157)
Optiker Tottie - Adidas solglasögon Stefan Eriksson-60, Färjestaden (122)
Niros Löpcoaching - Presentkort Ulrika Lundqvist-75, Färjestaden (324)
   
Kött o Bar - Presentkort Ahlsell (Niklas Karlsson, Robert Bjurling, Fredrik Dahl)
Lagpris ATEA 2000kr Clean Fys Gamma (Mats Boström, Abdifatah Jama, Johan Karlsson)
Lagpris ATEA 2000kr Konica Minolta (Anna Adolfsson, Mattias Hagelin, Tony Silverstrand)
Lagpris ATEA 2000kr Team Mönsterås (Thommy Simonsson, Andreas Aspernäs, Angelica Bolldén)

Plac Män 10km Född Klubb / Ort / Organisation Bruttotid Nettotid Nr
1 Mustafa Mohamed 79 Hälle IF 0:30:26 0:30:26 515
2 Ebba Tulu Chala 96 Huddinge AIS 0:30:28 0:30:27 587
3 Robel Fisha 96 Spårvägens FK 0:30:31 0:30:30 138
4 Mohammad Reza 89 Spårvägens FK 0:30:48 0:30:48 395
5 Anton Danielson 90 Malmö AI 0:31:19 0:31:19 90
6 Martin Lundqvist 90 IK Sisu Nässjö 0:31:43 0:31:43 322
7 Anders Kleist 80 IK Akele 0:31:48 0:31:48 276
8 Anton Rehn 92 Högby IF 0:31:50 0:31:50 502
9 Archie Casteel 96 Spårvägens FK 0:32:33 0:32:33 84
10 Emil Millan de la Oliva 01 Tjalve IF Norrköping 0:33:18 0:33:18 340
11 Andreas Davidsson 95 Högby IF 0:33:39 0:33:38 93
12 Mikael Bäcklund 84 Högby IF 0:33:45 0:33:44 531
13 Erik Karlsson 98 Högby IF 0:34:05 0:34:05 256
14 Erik Fagius 86 Björnstorp IF 0:34:12 0:34:12 588
15 Tomas Ewers 84 Ok Njudung 0:34:19 0:34:18 546
16 Rasmus Andersson 94 OK Njudung 0:34:26 0:34:25 30
17 Kenth Fransson 82 IS Göta Helsingborg 0:35:16 0:35:15 144
18 Anders Bergman 88 IK Uven 0:35:21 0:35:19 53
19 Fredrik Klingberg 83 Stockholm 0:35:46 0:35:45 279
20 Hans Brolund 81 Enhörna IF 0:36:01 0:36:00 537
21 Erik Kullberg 94 Chalmers OL 0:36:06 0:36:05 280
22 Neil Lowrie 77 IS Göta 0:36:06 0:36:05 311
23 Johan Nordström 72 Stockholm 0:36:17 0:36:16 363
24 Martin Westling 94 Team Tete RC 0:36:24 0:36:22 481
25 Josef Hamber 82 IS Göta 0:36:26 0:36:25 178
26 Stefan Löfhede 81 Glasrikets RC Nybro 0:36:43 0:36:40 508
27 Kristoffer Loo 97 Kalmar 0:36:44 0:36:43 309
28 Simon Wikstrand 86 Helsingborg Marathon \ IS Göta 0:36:56 0:36:56 487
29 Magnus Carlson 79 Hossmo RC 0:37:19 0:37:17 80
30 Peter Ackebjer 77 Kalmar RC Triathlon 0:37:21 0:37:19 589
31 Henrik Hegender 65 AXA Sports Club 0:37:22 0:37:20 184
32 Andreas Berner 73 IS Göta Helsingborg 0:37:25 0:37:24 57
33 Martin Erson 80 IS Göta 0:37:27 0:37:25 131
34 Anton Lindberg 00 Is Göta Helsingborg 0:37:27 0:37:25 297
35 Daniel Johansson 75 Hossmo RC 0:37:40 0:37:38 610
36 Jimmie Johansson 90 Ocab RC 0:37:42 0:37:40 231
37 Mattias Håkansson 79 Glasrikets RC Nybrro 0:37:53 - 569
38 Linus af Wåhlberg 90 Ölands Skidklubb 0:37:54 0:37:51 8
39 Gunnar Lindgärde 66 Team Hybris 0:38:04 0:38:01 304
40 Hampus Hertzman 91 Ocab Rc 0:38:07 0:38:05 193
41 Pontus Holmberg 91 Ok Njudung 0:38:07 0:38:01 602
42 Kimmo Palokangas 73 Finland 0:38:09 0:38:03 375
43 Simon Rohde 89 Högby IF 0:38:09 0:38:08 513
44 Hampus Karlsson 92 Kalmar 0:38:11 0:38:09 258
45 Mikael Andersson 79 IS Göta Helsingborg 0:38:16 0:38:14 27
46 Johan Karlsson 79 Hossmo RC 0:38:19 0:38:16 261
47 Per Aronsson 73 Vallentuna 0:38:22 0:38:20 37
48 Axel Borgengren 00 Förlösa Goif 0:38:24 0:38:19 532
49 Oskar Edvinsson 81 De Sista Alfahanarna 0:38:25 0:38:23 99
50 Christian Lengqvist 77 Hossmo RC 0:38:27 0:38:24 292
51 Lars Marklund 76 Kalmar RC 0:38:34 0:38:30 521
52 Tobias Kling 80 Figeholm 0:38:35 0:38:33 278
53 Michael edgren 85 ok gränsen 0:38:44 0:38:40 621
54 Björn Markström 85 Terrible Tuesdays 0:38:46 0:38:44 338
55 Hannu Tahvanainen 69 Kalmar RC Triathlon 0:38:56 0:38:53 540
56 Emil Wicksen 79 Atea 0:39:04 0:38:59 484
57 René Sandegren 74 Team Hybris 0:39:08 0:39:05 409
58 Joacim Larsson 80 Lekeryds-Svarttorps SK 0:39:19 0:39:13 287
59 Jesper Wilén 97 Kalmar RC 0:39:28 0:39:23 526
60 Isac Åkerberg 85 Högby IF 0:39:39 - 495
61 Niklas Kullman 86 Kalmar RC Triathlon 0:39:40 0:39:35 605
62 khodayari 80 högby if 0:39:45 0:39:44 564
63 Gustav Holstein 91 Kalmar 0:39:48 - 202
64 Andreas Juhl 73 Revsuddens löparklubb 0:39:51 0:39:46 250
65 Per Carlsson 74 Mörbylånga Goif 0:39:56 0:39:53 81
66 Christian Bengtzelius 74 FK Studenterna 0:39:56 0:39:55 50
67 Henrik Håkansson 82 Öland 0:39:58 - 206
68 Jesper Freij 88 IS Göta 0:40:02 0:39:57 153
69 Daniel Olsson 74 Hossmo RC 0:40:09 0:40:06 369
70 Andreas Anderssson 80 Team Tete Rc 0:40:10 0:40:07 34
71 Matthias Israelsson 78 Stensjöns IF 0:40:12 - 216
72 Emil Karlsson 99 TRIMATE SK 0:40:16 0:40:11 255
73 Fredrik Lilja 72 MÖRBYLÅNGA 0:40:24 0:40:21 294
74 Daniel Johansson 88 Comenius 0:40:27 0:40:21 226
75 Simon Barrefelt 90 Kalmar 0:40:29 0:40:23 581
76 Per Strandemo 71 Solvikingarna 0:40:48 0:40:45 626
77 Fredrik Rönnegård 66 Norrköping 0:40:50 0:40:44 403
78 Tobias Broberg 85 Umara sportsclub 0:40:52 0:40:46 75
79 Klas Johansson 77 Runners Club Helsingborg 0:40:53 0:40:49 235
80 Robert Bjurling 75 Kalmar 0:40:59 0:40:51 60
81 Johan Lundgren 59 HLK-92 0:40:59 0:40:55 316
82 Anders Rehn 66 Högby if 0:41:00 0:40:56 598
83 Fredrik Aplander 69 IS Göta /Team Aplaryd 0:40:59 0:40:56 35
84 Niclas Fischer 70 Kalmar 0:41:02 0:40:56 500
85 Umberto Vertetics 58 Team Tete RC Oskarshamn 0:41:08 - 472
86 Martin Kling 78 Atea 0:41:10 0:41:09 277
87 Marcus Gunnarsson 92 Störlinge 0:41:12 0:41:08 165
88 Jakob Norrbohm 78 Comenius 0:41:13 0:41:10 365
89 Viktor Karlsson 85 Målerås IF 0:41:16 0:41:10 270
90 Patrik Simonsson 76 Hultsfreds LK 0:41:17 0:41:09 414
91 StefanTunsäter 70 Kalmar RC Triathlon 0:41:19 0:41:13 505
92 Rickard Johnsson 74 Is Göta Helsingborg 0:41:26 0:41:22 243
93 Anders Carlstedt 72 Södra IF 0:41:27 0:41:21 82
94 Tim Slättengren 89 AstraZeneca IF 0:41:28 0:41:23 424
95 Fredrik Pettersson 86 Comenius 0:41:32 0:41:27 519
96 Roger Loser 73 Uster, Switzerland 0:41:36 0:41:30 544
97 Tristan Byrnes 80 Vickleby Lightning Bolts 0:41:37 0:41:27 547
98 Melwin Strömqvist 02 Högby IF 0:41:38 0:41:32 430
99 Martin Nyrén 85 Kalmar RC Triathlon 0:41:39 0:41:31 366
100 Tomas Holmsröm 63 Ålems ok 0:41:39 0:41:35 520
101 Mikael Pettersson 80 Arkitektprojektering T.Persson AB 0:41:43 0:41:37 389
102 Per Engström 70 Kalmar 0:41:50 0:41:44 115
103 Anton Lugn 00 Bankeryd 0:41:53 0:41:45 312
104 Anders Stömne 86 Nybro 0:42:01 0:41:52 434
105 Bo Sundström 67 Kalmar RC Triathlon 0:42:02 0:41:58 437
106 Viktor Almqvist 01 Stockholm 0:42:02 0:41:53 13
107 Christer Kedmalm 72 UmaraSportsClub 0:42:03 0:41:58 274
108 Karl-Johan Hagman 83 Comenius 0:42:04 0:41:57 585
109 David Lööf 87 Tomteby IF 0:42:05 0:42:01 332
110 Mattias Lindell 71 Atea 0:42:06 0:42:01 300
111 Karl Larsson 85 Göteborg 0:42:06 0:42:00 288
112 Andreas Barkstedt 77 Glasrikets RC Nybro 0:42:13 0:42:06 47
113 Andreas Johansson 89 Comenius 0:42:14 0:42:03 223
114 Niclas Hallberg 87 lag Aditor 0:42:16 0:41:59 559
115 Robert Hesselring 79 Kalmar CrossFit 0:42:18 0:42:12 194
116 Tobias Johansson 81 Glasrikets RC Nybro 0:42:19 0:42:12 240
117 Dennis Weidfors 86 AmoKabel RC 0:42:24 0:42:17 577
118 Johan de Reuver 70 Glanshammars IF 0:42:33 0:42:29 94
119 Linus Erlandsson 99 Oskarshamn 0:42:39 0:42:33 126
120 Petter Andersson 75 Kalmar 0:42:40 0:42:29 524
121 Niklas Unosson 73 Fårbo 0:42:48 0:42:43 469
122 Oliver Johansson 92 Kläppinge kubbar klubb 0:42:49 0:42:45 238
123 Mikael Hildingsson 65 Höskullen IF 0:42:50 0:42:45 196
124 Joakim Thiman 82 Kalmar RC Triathlon 0:42:54 0:42:49 456
125 Adrian Cerps 94 KBK Adventures 0:42:57 0:42:47 85
126 Stefan Widegren 67 Run Academy 0:42:58 0:42:49 485
127 Martin Wallgren 88 Kalmar RC 0:43:00 0:42:51 476
128 Emil Pålsson 89 Is Göta 0:43:04 0:42:54 391
129 Mats Korner 62 338 Småland 0:43:07 0:42:59 549
130 Anders Degerman 73 Blackstad IF 0:43:08 0:43:00 95
131 Gunnar Bergmark 61 338 Småland 0:43:08 0:43:01 594
132 Jimmy Erlandsson 84 Falkenberg 0:43:13 0:43:06 125
133 Per Svensson 68 Blackstad IF 0:43:15 0:43:07 443
134 Victor Brandén 83 Kalmar 0:43:17 0:43:07 74
135 Jan Gustavsson 68 Team Tete RC 0:43:19 0:43:12 170
136 Henrik Zobal 81 Viva Media 0:43:21 0:43:12 631
137 Robin Eriksson 96 Kalmar 0:43:23 0:43:14 121
138 Sebastian Enqvist 89 Stockholm 0:43:30 0:43:24 116
139 Tobias Åstrand 84 IK NocOut.se 0:43:32 0:43:25 497
140 Daniel Annell 76 Brittatorp TK 0:43:33 0:43:26 606
141 Johan Magnusson 90 Comenius 0:43:33 0:43:26 334
142 Jonas Carlander 67 Comenius 0:43:34 0:43:26 76
143 Henrik Johansson 82 Atea 0:43:37 0:43:31 228
144 Marcus Atterlord 72 Alsterbro 0:43:44 0:43:39 44
145 Nils Hjalmarsson 81 Drag 0:43:46 0:43:38 536
146 Fredrik Gustafsson 90 Munkfors 0:43:48 0:43:40 167
147 Henrik Carlsson 65 Högby IF 0:43:49 0:43:45 516
148 Niklas Hultgren 74 Hossmo RC 0:43:54 0:43:47 204
149 Alex Jackobsson 74 Maxi Kalmar 0:43:56 0:43:47 217
150 Ulrick Hultman 68 Rälla Rebel Runners 0:43:57 0:43:48 525
151 David Robinson 73 Mölnlycke 0:44:03 0:43:56 566
152 erik bjursell 90 skötselbolaget 0:44:06 0:43:58 600
153 Calle Jonsén 83 Wellness Studio 0:44:10 0:44:00 571
154 Joakim Axelsson 318 Föra AIK 0:44:26 0:44:18 617
155 Peter Franzen 73 Emmaboda Verda OK 0:44:27 0:44:16 147
156 Tomas Ek 79 Umara sports club 0:44:34 0:44:24 102
157 Jon Björklund 78 Comenius 0:44:35 0:44:26 63
158 Joacim Andersson 67 Nybro ski 0:44:43 0:44:34 21
159 Alex Kedmalm 02 Ljungbyholm 0:44:47 0:44:41 273
160 Johan Karlsson 61 Fysiologiska kliniken 0:44:50 0:44:38 260
161 Viktor Gustavsson 92 Glasrikets RC Nybro 0:44:52 0:44:45 591
162 Emil Haglund 85 Kalmar 0:44:54 0:44:46 174
163 Niclas Kennestig 64 Oskarshamns SK 0:44:54 - 275
164 Johan Fredriksson 78 Hossmo RC 0:44:55 0:44:44 152
165 Karl Rosen-Lidholm 83 Atea 0:44:56 0:44:47 401
166 Henrik Hamrin 74 Trvff 0:44:56 0:44:47 180
167 Mats Samuelsson 59 AXA Sports Club 0:45:01 - 568
168 Simon Larsson 74 Kalmar 0:45:01 0:44:55 511
169 Johan Morin 76 IS Göta Helsingborg 0:45:07 0:45:02 345
170 Hampus Svahn 03 Kalmar RC 0:45:16 0:45:10 530
171 Jonas Feltendahl 81 Länsförsäkringar Kalmar län 0:45:24 - 136
172 Fredrik Dahl 76 Kalmar 0:45:34 0:45:24 88
173 Lars Ritzén 71 Slimos löpargrupp Oskarshamn 0:45:36 0:45:25 397
174 Anders Hildingsson 74 Comenius 0:45:39 0:45:31 195
175 Jonas Hellsten 74 Kalmar RC 0:45:39 0:45:31 506
176 Toobias Englund 93 Umara sports club 0:45:43 0:45:31 113
177 daniel rydevång 92 kalmar 0:45:45 0:45:30 504
178 Henrik Halling 77 DB Schenker 0:45:47 0:45:35 177
179 Karl Sjöberg 86 Hammarstedt's kyl & inneklimat 0:45:51 0:45:39 418
180 Anders Lundqvist 68 Föra AIK 0:45:52 0:45:40 318
181 Goran Tripkovic 70 Färjestadens motion 0:45:55 - 465
182 Johan Thörnblad 73 Askaremåla RC 0:46:00 0:45:48 459
183 Martin Sjögren 69 Atea 0:46:05 0:45:51 420
184 Magnus Svantegård 71 Team Framåt 0:46:09 0:45:54 596
185 Bengt Ståhl 68 Bor 0:46:15 0:46:03 608
186 johan svensson 75 Uppsala 0:46:15 0:46:08 440
187 Henrik Nilsson 88 Mönsterås 0:46:18 - 352
188 Leif Petersson 66 Ängö 0:46:22 0:46:01 501
189 Noah Imbratt 01 Högby IF 0:46:23 0:46:19 214
190 Leif Engelholm 64 Glasrikets RC Nybro 0:46:24 0:46:12 112
191 Robert Andersson 82 Björkudd/Hultsfred 0:46:29 0:46:12 31
192 Klas-Göran Nilsson 55 Kalmar 0:46:31 0:46:20 354
193 Abdifatah Jama 86 Fysiologiska kliniken 0:46:32 0:46:20 218
194 DARRIN ROBINSON 66 RUNNING4CF ENGLAND 0:46:35 0:46:27 567
195 Ludvig Sverenius 02 Färjestaden 0:46:37 0:46:24 448
196 Kalle Frimodt 81 SVOAIF 0:47:00 0:46:48 155
197 Dennis Jonsson 90 Hulterstads AIK 0:47:05 0:46:49 616
198 Niklas Karlsson 69 Kalmar 0:47:10 0:47:00 265
199 Daniel Heiding 81 Ljungbyholm 0:47:16 0:47:00 185
200 ola lagström 71 sockertoppens if 0:47:16 0:47:07 285
201 Peter Sjöman 74 Maxi Kalmar 0:47:18 0:47:09 421
202 Peter Glyt 66 Comenius 0:47:20 0:47:04 517
203 Markus Aaw 03 Wings HC 0:47:20 0:47:07 573
204 Stefan Karlsson 68 Atea 0:47:24 - 268
205 Henrik Andersson 82 Tryvann heroes 0:47:27 0:47:11 20
206 Johan Hofverberg 79 Läckeby 0:47:27 0:47:15 198
207 Johan Pettersson 72 Dream Team AB 0:47:27 0:47:17 388
208 Jonathan Lindmark 80 Lindmark&Partner AB 0:47:29 0:47:22 623
209 Torbjörn Olsson 70 Slimos Löpargrupp 0:47:31 0:47:27 372
210 Fredrik Karlsson 73 Bostorp RC 0:47:34 0:47:21 257
211 Olle Moberg 83 Kalmar 0:47:37 0:47:22 343
212 Jonas Eriksson 78 Bromma 0:47:41 0:47:32 119
213 Robin Pettersson 00 Mellösa Kickers IF 0:47:41 0:47:33 629
214 Stefan Olsson 73 Slimos Löpargrupp 0:47:42 0:47:29 371
215 Håkan Lundqvist 66 Hägersten 0:47:42 0:47:28 320
216 Tove Dolff 72 Umara sports club 0:47:42 0:47:31 97
217 Henrik Johansson 79 Färjestaden 0:47:46 0:47:34 229
218 Thommy Simonsson 92 Atea 0:47:49 0:47:37 415
219 Martin Helgersson 85 Borgholm 0:47:49 0:47:35 187
220 Andreas Gustafsson 82 hammarby 0:47:49 0:47:37 625
221 Joakim Sverenius 78 Färjestaden 0:47:56 0:47:43 447
222 Oskar Emilsson 88 Kalmar 0:48:15 0:48:02 110
223 Viktor Adolfsson 93 Färjestaden 0:48:17 0:48:01 6
224 Andreas Jonsson 83 Kalmar 0:48:22 0:48:06 619
225 Joachim Nilsson 82 Nybro 0:48:22 0:48:07 353
226 Stefan Nilsson 85 MörlundaBönderna 0:48:24 0:48:08 357
227 Roger Larsson 86 Växjö 0:48:29 - 290
228 Mattias Lugn 70 Bankeryd 0:48:31 0:48:16 313
229 Tommy Persson 84 Kalmar 0:48:33 0:48:22 380
230 Håkan Edvinsson 73 Hossmo BK 0:48:34 0:48:18 98
231 Fredrik Sjömar 88 Kalmar 0:48:42 0:48:18 422
232 Peter Jarlvik 75 Kalmar 0:48:44 0:48:23 219
233 Henrik Hammarström 78 Kalmar 0:48:45 0:48:32 179
234 Héctor Barajas 69 SweCol Runners 0:48:51 0:48:33 570
235 Jakob Rönnegård 01 Norrköping 0:48:58 - 404
236 Mats Ajneborn 65 Tuna 0:49:04 0:48:50 576
237 Niclas Frank 81 Drag 0:49:05 0:48:50 143
238 Love Andersson 07 Kalmar RC 0:49:16 0:49:01 603
239 Mårten Svensson 81 Ronneby 0:49:21 0:49:14 442
240 Viktor Landin 93 Kalmar 0:49:32 0:49:16 286
241 Mats Asplund 66 Föra AIK 0:49:38 0:49:25 43
242 Niclas Bladfält 85 Linköping 0:49:39 0:49:22 65
243 Krister Eriksson 87 Kalmar 0:49:41 0:49:20 120
244 Simon Svensson 94 Kalmar 0:49:44 0:49:33 509
245 Håkan Sunnerhage 81 Ocab RC 0:49:47 0:49:31 622
246 Håkan Sjöstrand 69 Hagby 0:49:50 0:49:35 423
247 Kent Johansson 67 Bergkvara AIF 0:49:53 0:49:43 234
248 Carl Johan Lundborg 85 Linköping 0:49:53 0:49:32 315
249 Günter Ruchatz 71 Färjestadens motion IF 0:49:53 0:49:40 575
250 Magnus Palm 69 Spånga 0:49:57 - 374
251 Sven Lundqvist 48 Kalmar CK 0:50:02 0:49:53 323
252 Markus Wallander 74 Mölndal 0:50:04 0:49:48 474
253 Sebastian Nilsson 84 Orrefors 0:50:05 0:49:58 356
254 Patrik Holmberg 68 Runacademy 0:50:11 0:49:57 201
255 Ulrik Nilsson 73 Telia IF 0:50:23 0:50:07 358
256 Johan Håkansson 83 Kalmar 0:50:27 0:50:15 207
257 Stefan Cronholm 73 Alstermo 0:50:39 0:50:29 578
258 Per Håkansson 63 Runacademy IF 0:50:41 0:50:28 208
259 Linus Fjeldså 00 Kalmar 0:50:42 0:50:30 139
260 Torgny Svensson 67 Torsås 0:50:45 0:50:32 445
261 Mattias Ekstrand 76 Trekanten 0:50:49 0:50:30 106
262 Daniel Boström 78 Huddinge 0:50:49 0:50:27 72
263 Martin Örtendahl 77 kalmar 0:50:49 0:50:37 555
264 Bruno Karlström 58 Kalmar 0:51:03 0:50:46 272
265 Danne Lundqvist 75 Kattrumpan 0:51:04 - 319
266 Gustav Wärlinge 82 Kalmar 0:51:24 0:51:08 491
267 Christer Erlandsson 78 Emmaboda Öldricka klubb 0:51:35 - 123
268 Christer Grandin 63 Högby IF 0:51:38 0:51:28 162
269 Andreas Aaw 74 Starzone Sports 0:51:51 0:51:38 572
270 Patrik Mizera 84 #kanjagkandu 0:52:04 0:51:44 609
271 Hugo Nordlund 99 Västra Frölunda 0:52:06 0:51:49 361
272 Per Nordlund 65 Hasselblads FF 0:52:10 0:51:52 362
273 Eric Österström 01 Ljungbyholms GOIF 0:52:11 0:51:55 499
274 Isak Fröler 99 Comenius 0:52:18 0:52:07 518
275 Petter Miller 80 Atea 0:52:20 - 342
276 Christian Alriksstrand 71 KalmarWhiskySociety 0:52:22 0:52:03 15
277 Kim Blomqvist 86 Nybro 0:52:23 0:52:15 67
278 Lars-Erik Johansson 58 Comenius 0:52:24 0:52:10 236
279 Mats Dahl 70 Räddningstjänsten Överum 0:52:29 0:52:08 89
280 Sulaiman Mpagi 92 Borgholm 0:52:29 0:52:10 347
281 Mats Bergqvist 63 Bentab 0:52:30 0:52:11 54
282 Alvin Lindgren 04 Nässjö HC 0:52:34 0:52:19 301
283 Per Jonsson 58 WSP 0:52:35 0:52:19 246
284 Pontus Andersson 99 Kalmar 0:52:38 0:52:19 29
285 johannes axelsson 04 Föra AIK 0:52:50 0:52:42 618
286 Richard Nylén 83 Magra IS 0:52:55 0:52:37 583
287 Ulf Carlson 67 IFK Nora 0:53:03 0:52:32 529
288 Christian Andersson 90 Kalmar 0:53:03 0:52:42 17
289 Peter Casserstål 80 Maxi Kalmar 0:53:07 0:52:46 83
290 Karl Wahlström 85 Svärdsjö IF 0:53:11 0:53:01 528
291 Robert Axelsson 75 Lonesome Runners GBG 0:53:15 0:52:52 523
292 Michael Hall 74 Kalmar 0:53:27 0:53:08 175
293 Gustav Friberg 96 Kalmar 0:53:36 0:53:14 522
294 Simon Karlsson 85 Team Spirit 0:53:40 0:53:11 267
295 Jörgen Karlsson 71 Kalmar 0:53:47 0:53:26 262
296 Åke Johansson 61 The Tea Room RC 0:53:50 0:53:28 242
297 Stefan Olausson 65 Färjestaden 0:53:58 0:53:43 368
298 Stefan Eriksson 60 Färjestaden 0:54:03 0:53:43 122
299 Jonatan Ljungman 84 Janglers 0:54:35 - 574
300 Joakim Tisell 79 Kalmar 0:54:39 0:54:20 463
301 Tony Erndin 62 Vedbylund Häst & Släp 0:54:41 0:54:18 129
302 Folke Lundberg 45 Högby IF 0:54:42 0:54:17 314
303 Edvard Einarsson 95 Ugglebo Rc 0:54:43 0:54:22 100
304 Ulf Sigfridsson 59 Ängö RC 0:54:44 0:54:22 412
305 Andreas Johansson 76 Färjestaden 0:54:47 0:54:23 222
306 Björn Hjalmarsson 56 Uppsala 0:54:48 0:54:35 197
307 Patrik Wertwein 72 Kalmar 0:54:50 - 480
308 Torleif Bergvall 52 Kalmar 0:54:55 0:54:39 562
309 Tommy Wiberg 52 Trekanten Runners 0:54:57 0:54:37 493
310 Carl Johansson 69 Lindås 0:55:01 0:54:40 224
311 Bo Gustavsson 64 Ljungbyholm 0:55:04 0:54:44 169
312 mats widjestam 62 tsm running 0:55:05 0:54:44 486
313 Jörgen Ohlsson 70 Landstinget i Kalmar län 0:55:08 0:54:48 613
314 Axel Condrup 03 Kalmar OK 0:55:12 0:54:56 86
315 Anders Sunnebris 64 Kalmar 0:55:19 0:55:08 438
316 Kenneth Holm 78 Fazer Bageri 0:55:35 0:55:10 199
317 Stefan Persson 54 Sweco 0:55:40 0:55:21 378
318 Michael Tasch 68 Nyköping 0:55:58 0:55:33 451
319 Jimmy Erlandsson 83 Kalmar 0:56:02 0:55:34 124
320 Göran Hermansson 48 Hermanssons IF 0:56:02 0:55:42 190
321 thomas bjuringer 58 emmaboda 0:56:09 0:56:06 59
322 Bosse Nilsson 54 Högby IF 0:56:09 0:55:58 350
323 Karl Lönnberg 80 Comenius 0:56:09 0:55:46 329
324 Per Svensson 73 Stockholm 0:56:11 0:55:46 444
325 Ola Hasselbom 75 Norra möckleby 0:56:15 0:55:55 612
326 Stefan Åberg 86 Atea 0:56:20 0:55:52 494
327 Sebastian Jidefur 05 Kalmar RC Triathlon 0:56:22 0:56:07 614
328 Ola Pettersson 59 Linköping 0:56:25 0:56:06 604
329 Jan Lantz Larsson 66 Simrishamn 0:56:38 0:56:11 543
330 Hugo Hermansson 04 VÖSS 0:56:46 0:56:25 192
331 Hannes Degerman 03 Blackstad IF 0:56:53 0:56:32 96
332 Alexander Johansson 90 Färjestaden 0:56:53 0:56:29 221
333 Lars Stålgren 72 Orrefors 0:56:55 0:56:29 432
334 Marcus Tinnert 74 Färjestadens Motion IF 0:57:04 0:56:40 462
335 Tony Silverstrand 66 Konica Minolta Business Solution 0:57:05 0:56:47 413
336 Johan Gunnarsson 74 Oskarshamn 0:57:11 - 597
337 Stefan Andersson 79 Ljungbyholm 0:57:15 0:56:55 33
338 Mikael Nilsson 74 Kalmar 0:57:17 0:56:53 355
339 Lars Blixte 62 Ingelsryd 0:57:19 0:57:06 66
340 Martin Karlsson 79 Kalmar 0:57:21 0:56:59 264
341 Ville Adolfsson 08 Ole Bull 0:57:24 0:57:06 7
342 johannes simonsson 90 Kalmar 0:57:27 0:57:09 630
343 Jesper Johansson 90 Comenius 0:57:39 0:57:09 230
344 Roger Andersson 67 Kalmar 0:57:43 0:57:23 32
345 Peter Fell 52 Karlskrona 0:57:49 0:57:21 135
346 Stefan Swärd 72 Lmar 0:57:51 0:57:22 449
347 Thomas Vernersson 84 Rockneby 0:57:51 0:57:21 471
348 Reine Kärredal 69 Kalmar 0:57:55 0:57:31 283
349 Daniel Petrini 81 Atea 0:58:00 0:57:31 385
350 Andreas Aspernäs 88 Atea 0:58:00 0:57:37 42
351 Mats Boström 63 Fysiologiska kliniken 0:58:11 0:57:45 73
352 Mikael Lyngbrant 73 Kalmar 0:58:20 - 326
353 Lars Hedlund 79 Ytterby 0:58:31 0:58:07 183
354 Mattias Elmestig 89 Maxi Kalmar 0:58:39 0:58:17 108
355 Petter Sandberg 06 Drag 0:58:47 0:58:23 565
356 Henrik Sandberg 71 Drag 0:58:47 0:58:24 563
357 Markus Karlsson 82 Malmö 0:58:58 0:58:27 632
358 Robert Runnemark 89 Kalmar 0:59:14 0:58:53 402
359 Kenneth Johansson 66 Nynäshamn 0:59:22 0:58:56 233
360 Martin Sjöberg 93 Kalmar 0:59:42 0:59:17 419
361 Torbjörn Johansson 82 Kalmar 0:59:43 0:59:13 241
362 hans zobal 43 askaremåla run 0:59:44 0:59:20 492
363 Fredrik Wähl 73 Nybro Ski 0:59:46 0:59:27 490
364 Ola Eskilsson 07 Halltorp 0:59:50 0:59:22 132
365 Conny Andersson 51 Emmaboda 0:59:53 0:59:35 18
366 Anders Eriksson 78 Kalmar 0:59:54 0:59:26 118
367 Amir Dzafic 84 Slimos Löpargrupp 0:59:57 0:59:29 607
368 christian elmblad 82 kalmar 1:00:17 0:59:54 503
369 Dennis Källroos 90 Kalmar 1:00:19 0:59:58 281
370 Peter Aldorsson 73 Atea 1:00:36 1:00:08 10
371 Anders Pettersson 62 skanska 1:00:56 1:00:37 386
372 Kristofer Wallin 84 Kalmar 1:00:56 1:00:37 477
373 kjell bjursell 44 skötselbolaget 1:01:05 1:00:40 601
374 Ola Erlandsson 75 Rockneby 1:01:22 1:00:55 127
375 Anders Danielsson 50 Postens if 1:01:29 1:01:07 91
376 ANDREAS LINNÉR 76 SOLROSVÄGEN RC 1:01:31 1:01:14 552
377 per jonsson 68 Färjestaden 1:01:46 1:01:18 247
378 Ingemar Ulin 72 Atea 1:03:05 1:02:35 467
379 Zeljko Starcevic 77 Kalmar 1:03:32 1:03:05 426
380 Theo Tasch 02 Nyköping 1:03:35 1:03:10 452
381 Fredrik Gustafsson 79 Kalmar 1:03:59 1:03:31 166
382 Kenneth Condrup 64 Kalmar OK 1:04:52 1:04:26 87
383 Jan Adolfsson 58 Färjestaden 1:05:31 1:05:12 3
384 Kalle Greiff 76 Bortsprungna IF 1:07:12 1:06:41 163
385 Scott Ekman 86 Fysiologiska kliniken 1:08:16 1:07:50 104
386 Tony Folkesson 53 Kalmar 1:08:32 1:08:05 142
387 Daniel Ernstson 82 Nybro 1:09:40 1:09:09 130
388 Curt Ekvall 44 Ölands skidklubb 1:10:21 1:09:52 107
389 Herman Hermansson 73 Nybro 1:12:54 1:12:26 191
390 Magnus Jannesson 75 St:olofs IF 1:14:31 1:14:04 539
391 Peter Lorscheider 59 Änsebo 1:15:34 1:15:04 310
392 Domenik Singh 93 Änsebo 1:15:34 1:15:04 416
393 Tobias Hörnell 79 Kristdala 1:21:37 1:21:12 212
  Lucas Adolfsson 04 Ole Bull Bröt - 4
  Marcus Helander 87 Ocab RC Bröt - 186
  Mohammed Haroun Mousa 88 Kalmar Bröt - 346
  Oliver Wykman 94 Högby IF Bröt - 507
             
Plac Kvinnor 10km Född Klubb / Ort / Organisation Bruttotid Nettotid Nr
1 Anna Holm 87 Sparta 0:35:00 0:35:00 599
2 Hanna Lindholm 79 Huddinge AIS 0:35:04 0:35:03 586
3 Madeleine Larsson 81 Hässelby SK 0:37:04 0:37:04 289
4 Anna Bjurman 88 IS Göta 0:37:24 0:37:22 61
5 Ellen Persson 97 Högby IF 0:37:58 0:37:56 548
6 Evelina Ljung 94 Växjö 0:39:24 0:39:20 307
7 Frida Össmar 77 Högby IF 0:39:54 0:39:50 538
8 Erika Lindeblad 93 Kalmar SK 0:40:16 0:40:12 299
9 Beatrice Lejnegård 91 Oskarshamn 0:41:33 0:41:29 291
10 Lisa Hedbäck 96 Högby IF 0:41:49 0:41:45 533
11 Terese Friman 84 Glasrikets RC Nybro 0:41:55 0:41:49 154
12 Malin Annegård 85 Centrum OK 0:42:06 0:42:01 620
13 Maria Önneflod 81 Ocab 0:42:58 0:42:51 498
14 Siv Persson 70 Målilla-Mörlunda SKI 0:43:19 0:43:09 377
15 Lovisa Ljung 95 Växjö 0:43:26 0:43:23 308
16 Maria Arvidsson 87 Kalmar OK 0:43:29 0:43:24 40
17 Karolina Stark 78 Kalmar 0:43:42 0:43:37 427
18 Ellen Kallerbäck 00 OK Orion 0:43:50 0:43:44 252
19 Hanna Fredriksson 94 Uppsala 0:44:05 0:43:54 151
20 Marina Stoltz 76 Heleneholms IF 0:44:37 0:44:35 429
21 Rebecka Rönnegård 96 Norrköping 0:44:47 0:44:40 405
22 Marie Olsson 92 Kalmar 0:44:54 0:44:46 370
23 Anna Zobal 77 Emmaboda Verda OK 0:44:55 0:44:43 595
24 Nathalie Vilhelmsson 91 Linköping 0:45:14 0:45:03 473
25 Madeleine Ullerhed 94 KBK Adventures 0:45:15 0:45:06 468
26 Frida Johansson 89 Karlskrona SOK 0:45:20 0:45:10 227
27 Josefine Carlberg 69 Is Göta 0:45:20 0:45:10 77
28 Heidi Hafvervik 82 Team Blekinge LF 0:45:23 0:45:11 172
29 Camilla Lagerkvist 82 Umara sports club 0:45:51 0:45:38 284
30 Linda Svensson 78 Kalmar 0:45:56 0:45:44 441
31 Catarina Petersson 58 IS Göta Helsingborg 0:46:16 0:46:05 382
32 Åsa Moberg 88 Kalmar 0:46:25 0:46:19 344
33 Irene Carlson 63 Glasrikets RC nybro 0:46:52 0:46:45 79
34 Kristina Andersson 68 Kisa SK 0:46:56 0:46:47 23
35 Hanna Ahl 88 Påskallavik 0:47:03 0:46:58 9
36 Ida Bellander 79 Runacademy IF 0:47:29 0:47:28 556
37 Susanna Bergvall 92 Kalmar 0:47:31 0:47:15 55
38 Anna-Stina Wanby 64 Högby IF 0:47:41 0:47:32 627
39 Josefine Johansson 94 Bergkvara AIF 0:47:40 0:47:31 232
40 Tilda Strömqvist 02 Högby IF 0:47:51 0:47:46 431
41 Matilda Taylor 89 Comenius 0:48:04 0:47:53 453
42 Petra Werlemar 79 Slimos Löpargrupp Oskarshamn 0:48:07 0:47:54 479
43 Sofie Fransson 91 Nybro 0:48:28 0:48:16 146
44 Erica Förare Lummi 92 Ölands SK 0:48:35 0:48:24 158
45 Kristina Gustavsson 68 Kalmar 0:48:37 0:48:25 171
46 Christina Iwarson 65 Kalmar 0:48:48 0:48:35 611
47 Marie Fransson 89 Nybro 0:48:49 0:48:36 145
48 Anneli Ritzén 75 Slimos löpargrupp Oskarshamn 0:48:51 0:48:38 396
49 Anna Fredriksson 81 Maxi Kalmar 0:49:04 0:48:46 150
50 Petra Loser 76 Uster, Switzerland 0:49:14 0:49:04 545
51 Stina Lindskog 90 Göteborg 0:49:17 0:49:01 306
52 Elisabetta Bengtsson 66 Slimos löpargrupo 0:49:45 0:49:31 49
53 Maria Sampson 75 Kalmar 0:49:50 0:49:38 406
54 Mathilda Söderbäck 91 Färjestadens Motions IF 0:50:18 0:50:02 450
55 Christina Linnér 79 Solrosvägen RC 0:50:36 0:50:19 553
56 Anna Lindgärde 68 Täby 0:50:38 0:50:23 302
57 Carina Fagerström Karlsson 69 Slimos Löpargrupp 0:50:42 0:50:27 134
58 Cathrine Sandegren 77 Tomteby Runners 0:50:44 0:50:27 407
59 Emma Åkervik 90 Göteborg 0:50:44 0:50:21 535
60 Frida Lindgärde 98 Täby 0:50:46 0:50:31 303
61 Ann-catrine Flodén 90 Vassmolösa 0:50:48 0:50:34 140
62 My Engqvist 89 Kalmar 0:51:03 0:50:48 114
63 Julia Lundqvist 00 Rosenborg RC 0:51:16 0:51:04 557
64 Helene Lindberg 69 IS Göta 0:51:29 0:51:10 298
65 Lotte Fernvall 66 Stockholm 0:51:41 0:51:29 137
66 Maria Fallenius Redin 81 Malmö 0:51:55 0:51:36 580
67 Wenche Wikström 75 Norway 0:51:56 0:51:35 488
68 Sofia Alfredsson 91 Kalmar 0:51:58 0:51:49 561
69 Martina Holm 79 Kalmar 0:52:00 0:51:45 200
70 Angelica Qvarnstrand 81 Färjestaden 0:52:01 0:51:46 392
71 Annie Eriksson 90 Comenius 0:52:05 0:51:47 584
72 Angelica Neuman 78 Kalmar 0:52:15 0:51:57 348
73 Sara Enge 76 Barefootrunning Italia 0:52:19 0:52:02 111
74 Caroline Isberg 83 Färjestadens motion 0:52:30 0:52:17 215
75 Josefine Schmitz 79 Växjö 0:52:34 0:52:18 411
76 Veronica Alm 70 Lindås 0:52:37 0:52:26 12
77 Nina Almroth 75 Glasrikets RC Nybro 0:52:39 0:52:20 14
78 Tilda Gunnarsson 00 EVOK 0:52:49 0:52:25 164
79 Kerstin Andersson 83 Kalmar 0:52:53 0:52:27 551
80 Ann Glyt 70 Kalmar 0:52:54 0:52:38 161
81 Frida Andersson 81 Magra IS 0:52:56 0:52:39 582
82 Nina Runbert 82 Växjö 0:52:57 0:52:30 628
83 Caroline Sjöbeg 77 Dunö 0:53:01 0:52:44 560
84 Ida Helgesson 89 Helges IF 0:53:01 0:52:47 188
85 Camilla Lindström 71 Högby IF 0:53:05 0:52:48 550
86 Linda Andersson 83 Färjestaden 0:53:40 0:53:20 24
87 Therese Nyström 80 Kalmar 0:53:49 0:53:29 367
88 Milda Jonasson 74 Oskarshamn 0:53:52 0:53:30 245
89 Sophia Borelius 97 Kalmar 0:54:02 0:53:41 71
90 cecilia riesle-olsson 69 Färjestaden motion 0:54:03 0:53:44 510
91 Nellie Garnman 99 Kalmar 0:54:28 0:54:14 592
92 Ida Sonesson 98 Kalmar 0:54:28 0:54:14 593
93 Evelina Magnusson 87 Mönsterås 0:54:34 0:54:12 333
94 Elisabeth Hermansson 74 VMCAB 0:54:35 0:54:14 189
95 Malin Petersson 86 Kalmar 0:54:54 0:54:26 383
96 NINA BERGENDORFF 78 Kalmar 0:55:03 0:54:56 51
97 Maria Lindqvist 74 Lindås 0:55:05 0:54:45 305
98 Emelie Nilsson 87 Maxi Kalmar 0:55:06 0:54:51 351
99 Karla Vernersson 84 Rockneby 0:55:13 0:54:43 470
100 Rosita Karlsson 66 Högby IF 0:55:14 0:54:56 266
101 Sara Lundgren 88 Runacademy IF 0:55:17 0:54:54 317
102 Sanna Einarsson 86 Ugglebo 0:55:17 0:54:56 101
103 Josefine Andersson 95 Kalmar RC 0:55:20 0:55:06 22
104 Elna Hägglund 85 Ocab RC 0:55:20 0:55:06 209
105 Charlotte Berlevik 92 Kalmar 0:55:26 0:55:06 56
106 Ida Norling 79 SOK Viljan 0:55:28 0:55:06 364
107 Mia Stalberg 54 SIK 0:55:38 0:55:20 425
108 Marlene Mattsson 81 Kalmar 0:55:41 0:55:16 339
109 Ulrika Lundqvist 75 Färjestaden 0:55:48 0:55:32 324
110 Karin Bergh Åstrand 79 Målilla 0:56:07 0:55:43 590
111 Annelie Åkervik 59 Hagby 0:56:17 0:55:54 534
112 Terése Erlandsson 75 Kalmar 0:56:30 0:56:11 128
113 Karin Lundqvist 77 Kalmar OK 0:56:36 0:56:10 321
114 Susanne Wiberg 61 Rälla Rebel Runners 0:56:40 0:56:19 482
115 Hanna Wilhelmsson 84 Högby IF 0:56:46 0:56:22 489
116 Ulrika Björck 78 Oskarshamn 0:56:54 0:56:30 62
117 Jenny Tinnert 73 Färjestaden 0:57:02 0:56:38 461
118 Malin Gardesten 72 Kalmar 0:57:16 0:56:50 160
119 Kirsten Hartmann 80 Slimos Löpargrupp 0:57:18 0:56:53 182
120 Malin Thörnblad 70 Askaremåla RC 0:57:20 0:56:59 460
121 Angelica Nilsson 84 Färjestaden 0:57:21 0:56:59 349
122 Iréne Rohde 56 Högby IF 0:57:24 0:57:07 514
123 Helena Franzén 68 Kalmar 0:57:26 0:57:03 148
124 Susanne Zetterström 67 MMSKI 0:57:33 0:57:09 554
125 Malin Lundqvist Gunnarsson 71 EVOK 0:57:42 0:57:15 325
126 Johanna Magnusson 92 Oskarshamn 0:57:45 0:57:22 335
127 Maria Betelid 79 Betekulla Runners 0:57:52 0:57:23 58
128 Annelie Petersson 66 Borgholm 0:57:52 0:57:33 381
129 Jenny Thiman 81 Team Thiman 0:58:04 0:57:43 455
130 Åsa Stålgren 75 ORREFORS 0:58:05 0:57:39 433
131 Malin Adolfsson 75 Ole Bull 0:58:05 0:57:48 5
132 Tina Johansson 85 Fysiologiska kliniken 0:58:14 0:57:47 239
133 Linda Thunberg 87 Kalmar 0:58:16 0:57:54 457
134 Isabella Reinholdsson 85 Kalmar 0:58:40 0:58:21 394
135 Marie Bolin 76 Stora Björnvägen RC 0:59:16 0:58:52 69
136 Emma Lisa Imbratt 76 Kalmar 0:59:20 0:58:57 213
137 Karin Kärredal 68 Kalmar 0:59:30 0:59:06 282
138 Mariette Andersson 66 Färjestaden 0:59:32 0:59:10 25
139 Maja Jeppsson 81 Torsås 0:59:41 0:59:15 220
140 Lotta Haglund 66 kalmar 0:59:45 0:59:20 624
141 Veronica Svenzén 77 Rockneby 0:59:57 0:59:30 446
142 Sofie Lönnberg Jansson 76 Färjestaden 1:00:02 0:59:39 330
143 Malin Wallander 73 AstraZeneca IF 1:00:03 0:59:37 512
144 Elisabet Andersson 80 Emmaboda 1:00:05 0:59:48 19
145 Catrine Johansson 74 Oskarshamn 1:00:20 1:00:02 225
146 Annika Schaefer 86 Atea 1:00:23 0:59:54 410
147 Linda Karlsson 82 Team Spirit 1:00:39 1:00:11 263
148 Helena Furbring 82 Ljungbyholm 1:00:44 1:00:24 157
149 Anna Radner 73 Rockneby 1:00:57 1:00:28 393
150 Gunvor Lövqvist 46 Kalmar 1:01:03 1:00:37 331
151 Karolina Jonasson 86 Karlskrona 1:01:19 1:00:56 244
152 Linda Lundqvist 75 Rosenborg RC 1:01:31 1:01:12 558
153 pernilla andersson 71 Färjestaden 1:01:47 1:01:19 28
154 Melina Rosander 95 Springande tjejer 1:01:48 1:01:20 400
155 Cecilia Karlsson 73 Bostorp RC 1:01:50 1:01:21 254
156 Jenny Roos 72 Oskarshamn 1:02:00 1:01:32 398
157 Yvonne Nilsson 69 Rockneby 1:02:21 1:01:52 359
158 Maria Rickardsson 68 Simrishamn 1:02:38 1:02:11 542
159 Anna Adolfsson 81 Konica Minolta Business Solution 1:02:43 - 2
160 Berith Danielsson 64 PÅRYD 1:03:04 1:02:39 92
161 Anita Lantz Larsson 61 Simrishamn 1:03:09 1:02:42 541
162 Louise Sandegren 83 Tomteby IF 1:03:52 1:03:34 408
163 Alice Fröler 05 Comenius 1:03:53 1:03:31 156
164 Elsa Lind 06 Comenius 1:03:53 - 296
165 Malin Aden 92 Färjestaden 1:04:06 1:03:39 1
166 Angelica Bolldén 84 Atea 1:04:07 1:03:43 70
167 Elin Gardesten 01 Kalmar 1:04:40 1:04:13 159
168 Lisa Sund 82 Gullaskruv 1:05:30 1:05:05 435
169 Kristina Ekstrand 81 Trekanten 1:06:23 1:05:57 105
170 Magdalena Kamsten 86 Nybro 1:06:23 1:05:57 253
171 Ann-Charlotte Andersson 58 Kalmar 1:06:47 1:06:19 16
172 Lina Hallberg 94 Kalmar CK 1:07:42 1:07:16 176
173 Isabell Thurfors 91 Kalmar 1:07:42 1:07:16 458
174 Elina Aronsson 88 Vassmolösa 1:08:49 1:08:19 36
175 Yvonne Malmsten 65 Ik Stern 1:12:32 1:12:02 337
176 Jenny Hansson 85 Bergkvara 1:15:52 1:15:22 181
177 Mathilda Andersson 88 Oskarshamn 1:21:38 1:21:17 26
178 Sofia Hörnell 88 Kristdala 1:21:48 1:21:23 211
  Annelie Blomquist 92 IS GÖTA Bröt - 579
  Annie Wennerström 96 Kalmar Bröt - 615
  Maria Johansson 66 Linköping Bröt - 237