<< Resultatmeny CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat  
Resultat Lilla ATEA Kalmarmilen 2017
 
Datum: Onsdag 2 augusti   Plats: Larmtorget, Kalmar
Arrangör: Högby IF   Tävlingsledare: Carl-Gustaf Nilsson
Tidtagning: Markus Andersson   Speakers: Jessica Falkman
Väder: Soligt, 22°C   Deltagare: Anmälda 230 st, i mål 221 st

Resultat Stora Kalmarmilen >>

 
Plac P13 1200m Född Klubb/Ort/Organisation Tid  
1 Noah Petersson 05 Kalmar Sim&RC Triathlon 4:03  
2 Rasmus Hasselbom Trofast 04 Färjestaden 4:32  
3 Jonathan Macaulay 05 Mörbylånga 4:55  
4 Lucas Nilving 05 Kalmar 5:12 Sprang med P11
5 Samuel Gill 05 Tingsryd Handboll Klubb 5:39  
           
Plac F13 1200m Född Klubb/Ort/Organisation Tid  
1 Alice Magnell-Millan 05 Tjalve IF Norrköping 3:54  
2 Nina Tahvanainen 05 Högby IF 4:02  
3 Anja Svensson 05 Blackstad IF 4:48  
4 Jonna Rohdin 05 Dunö RC 5:14  
5 Julia Helms 04 Usa 5:28  
6 Alice Wallander 05 Göteborg 6:25  
7 Matilda Danielsson 05 Kalmar 6:33  
           
Plac P11 1200m Född Klubb/Ort/Organisation Tid  
1 Philip Rolke 06 IFK Lidingö Fotboll 4:07  
2 Isak Eliasson 06 Färjestadens Goif 4:08  
3 Petter Nylander 07 IFK Berga 4:16  
4 Filip Gummesson 06 Rinkabyholm 4:20  
5 Vinzent Ottosson 07 Lindsdals IF 4:37  
6 Gabriel Holmgren 06 Persnäs AIF 4:52  
7 Isak Össmar 06 Högby IF 4:52  
8 Sam Robinson 07 Mölnlycke 4:54  
9 isak fredriksson övgård 07 Högby IF 4:56  
10 Hugo Larsson 06 Högby IF 4:57  
11 Alvin Karlsson 07 Kalmar 4:57  
12 Edvin Persson 07 Högby IF 5:19  
13 Nils Lundgren 07 kalmar 5:35  
14 axel johansson 08 timmernabben 5:39  
15 Marcus Danielsson 07 Kalmar 5:48  
16 Jakob Nillbrand-Palm 06 Mammas Hjälte 5:53 Sprang med P9
           
Plac F11 1200m Född Klubb/Ort/Organisation Tid  
1 Elin Rooth 06 Kalmar Sim och RC Triathlon 4:29  
2 Ebba Hörling 06 Emmaboda 4:59  
3 Hilda Skullered 06 Kalmar 5:01  
4 Elva Lindström 07 CL98IC 5:12  
5 Molly Rydell 07 CL98IC 5:16  
6 Amelie Sjöman 07 Sjömans 5:25  
7 Mya Sjögren 06 Kalmar RC 5:44  
8 Matilda Haselmayer 07 Mönsterås 5:44  
9 Matilda Nillbrand-Palm 06 Hässelby SK 5:50  
10 madicken lagström 06 sockertoppen if 5:54  
11 Louise Hellsten 07 Kalmar 5:55  
12 Emelie Andersson 06 KalmatRC 5:55  
13 Johanna Svahn 07 Täby Kyrkby RC 6:23 Sprang med F9
14 Bella Helms 06 Usa 7:08  
           
Plac P9 1200m Född Klubb/Ort/Organisation Tid  
1 Anton Andersson 08 Trekantens IF 4:27  
2 Noah Lundberg 09 Högby IF 4:41  
3 Karl Tjernberg 08 Hossmo RC 4:42  
4 Henric linner 08 Solrosvägen RC 4:52  
5 Dennis Straube 08 Schweiz 4:57  
6 Felix Lengqvist 08 Hossmo RC 4:59  
7 Anton Rolke 09 IFK Lidingö 5:12  
8 Pontus Reinius 09 Högby IF 5:19  
9 Melvin Appelkvist 08 Rockneby 5:20  
10 Elton Olin 09 Kalmar 5:24  
11 Noel Holm 09 Kalmar 5:26  
12 Wilhelm Jaensson 09 Färjestaden 5:27  
13 Felix Nillbrand-Palm 09 Mammas Hjälte 6:05  
14 Max Maunonen Arnoldsson 09 Kalmar 6:06  
15 Max Fröjd 08 Glasrikets RC Nybro 6:22  
16 Oscar Rigbäck 09 Lindsdal 6:30  
17 Milo Edh 11 Nässjö 7:18  
18 Vilgot Lindström 09 Gräsmyr 8:27  
19 Elias Knutsson 08 Kalmar 9:34 Sprang med P11
           
Plac F9 1200m Född Klubb/Ort/Organisation Tid  
1 Alba Magnell-Millan 08 Tjalve IF Norrköping 4:44  
2 Jamilia Sohlberg 08 FIK Färjestaden 4:45  
3 Thea Sahlin 09 Nässjö 5:04  
4 Clara Eliasson 08 Färjrstadens Goif 5:07  
5 Edith Sjöman 09 IFK Kalmar 5:09  
6 Selma Ström 08 Rinkabyholm 5:09  
7 Maja Rohdin 08 Dunö RC 5:09  
8 Molly Sjöberg 08 Dunö RC 5:12  
9 Astrid Dahlblom 08 Hossmo BK 5:23  
10 Tanja Tahvanainen 08 Högby IF 5:28  
11 Meja Nilsson 08 Kalmar RC & Kalmar Sim 5:34  
12 Alice Kihl 08 Kalmar 5:36  
13 Juno Johansson 08 Timmernabben 5:44  
14 Emelie Kruse 09 Olofstorp 5:46  
15 Emmy Lorentzon 09 Timmernabben 5:49  
16 Agnes Fhölenhag 09 Bromma IF 5:49  
17 Afton Thörnqvist 09 Kalmar 5:55  
18 Lea Robinson 09 Mölnlycke 5:57  
19 Thyra Andersson 09 Oskarshamn 6:01  
20 Felippa Knutsson 09 Atea 6:05  
21 Rebecka Gustafsson 09 Kalmar Sim RC Triathlon 6:16  
22 Märta Sjöstrand 08 Näsgatan RC 6:27  
23 Amanda Johansson 09 Rinkabyholm 6:30  
24 Ella Malmberg 08 Färjestaden 6:31  
25 Emelie Hasselbom 08 FÄRJESTADEN 6:31  
26 Moa Wessel 08 Kalmar 6:40  
27 Stella Mouratidou 09 Kalmar 6:40  
28 Siri Jeppsson 09 Torsås 6:44  
           
Plac P7 1200m Född Klubb/Ort/Organisation Tid  
1 William Appelkvist 10 Rockneby 4:58  
2 Theo Zaninotti 10 Gamleby ok 5:00  
3 Viggo Össmar 10 Högby IF 5:02  
4 Matthew Macaulay 10 Mörbylånga 5:26  
5 Charlie Måsegård 10 Måsegård 5:39  
6 Frank Juhl 10 Rockneby 5:43  
7 Filip Svahn 10 Täby Kyrkby RC 5:43  
8 Arvid Friis 10 Rockneby 5:44  
9 Leo Vildanfors 10 IFK Berga 5:47  
10 Wilmer Bjärgrim 10 Kalmar 5:49  
11 Gustav Wallander 10 Göteborg 6:33  
12 Pelle Hagelin 10 Timmernabben 6:35  
13 Linus Svahn 10 Täby Kyrkby RC 6:51  
14 Olle Larsson 10 Högby IF 6:58  
15 Liam Fröjd 10 Glasrikets RC Nybro 8:01  
           
Plac F7 1200m Född Klubb/Ort/Organisation Tid  
1 Ida Nylander 10 IFK Kalmar 5:06  
2 Otilia Isberg 10 FIK Färjestaden 5:18  
3 Elin Linnér 10 Solrosvägen RC 5:19  
4 Diana Karlström 10 Högby IF 5:29  
5 Livia Sjöberg 10 Dunö RC 5:36  
6 Tyra Simonsson 10 Hultsfreds LK 6:18  
7 Julia Wallin 10 Kalmar 6:24  
8 Hilda Hörling 10 Emmaboda 6:27  
9 Klara Frimodt 10 Årsta 6:42  
10 Matilda Guténius 10 Kalmar 6:48  
11 Elvira Andersson 10 Hossmo RC 6:49  
12 Alicia Karlsson 10 Färjestaden 6:58  
13 Märta Lundgren 10 Kalmar 7:01  
14 Alma Condrup 10 Kalmar OK 7:01  
15 Astrid Svarén 10 Täby 7:25  
16 Inga Björck 10 Oskarshamn 7:37  
17 Stina Eskilsson 10 Kalmar 7:58  
           
  P/F6 1200m Född Klubb/Ort/Organisation Ingen  
  Thea Andersson 11 Färjestaden tidtag-  
  Elias Bermå 11 Timmernabben ning  
  noomi cai 11 Uppsala    
  Gunnar Ericson 11 Nybro    
  Elsa Hasselbom 11 FÄRJESTADEN    
  Hilda Hedlund 11 Ytterby    
  Nikki Hesselring 11 Kalmar CrossFit    
  Tsuen-Shi Ji 10 Göteborg    
  Saga Karlsson 11 Sävedalen    
  Alexander Knutsson 11 Atea    
  Simon Rockmark 11 Rockneby    
  Albin Backholm 11 Kalmar    
  Therese Gustafsson 11 Kalmar    
  Theo Elmgren 11 Näsgatan RC    
  Sylvester Casserstål 11 Kalmar    
  Hugo Elm 11 kalmar    
  Elsa Dahlblom 11 Hossmo BK    
  Elise Holm 11 Kalmar    
  Thea Andersson 11 Oskarshamn    
  Carl Dahlgren 11 Kalmar RC    
  Otto Lindström 11 Gräsmyr    
  Tommy Straube 11 Schweiz    
  Arvid Gullberg 11 Vickleby Lightning Bolts    
  Lovis SJölander 11 Kalmar    
  Loe Vandrevik 11 Kalmar    
  Amilia Söderström 11 Kalmar    
  Leo Wallgren 12 Kalmar    
           
  P/F5 400m Född Klubb/Ort/Organisation Ingen  
  Ellen Abrahamsson 12 Kalmar tidtag-  
  Xander Aravi 14 Kalmar ning  
  Arvid Bjärgrim 13 Kalmar    
  Joar Björck 12 Oskarshamn    
  Agnes Bolin 12 Stora Björnvägen RC    
  Mollie Broberg 15 Umara Sports Club    
  tuva cai 14 Uppsala    
  Dante Edin 13 Färjestaden    
  Alva Ekstrand 12 Trekanten    
  Alma Elvå 14 Kalmar    
  Alma Fehling 12 Kalmar    
  Svea Fehling 14 Kalmar    
  Elliot Fredriksson 14 Hossmo RC    
  Ivar Friis 13 Rockneby    
  Alvin Frimodt 12 Årsta    
  Hugo Haglund 12 Kalmar    
  Robin Haglund 15 Kalmar    
  Sixten Hahne 14 ÅLEM    
  Nike Henrysson 14 Kalmar    
  Ebbe Jeppsson 12 Torsås    
  Ludvig Jonsson 13 Karlevi running club    
  Viktor Klein 15 Ljungbyholm    
  Edwin Larsson 14 Kalmar    
  Elliott Lindgren 14 Kalmar    
  Elias Mouratidis 13 Kalmar    
  Theo Nilsson 15 Kalmar    
  Linnea Norlin 13 Ljungbyholm    
  Maja Nyblom 13 Kalmar    
  Lotta Nylander 13 Kalmar    
  Alva Pihlfelt 12 Kalmar    
  Emma Rigbäck 12 Lindsdal    
  Hilma Rosenberg 12 Lindsdal    
  Harald Roslund 14 Färjestaden    
  Valdemar Roslund 12 Färjestaden    
  Alice Fagerlund 13 Kalmar    
  Elias Backholm 13 Kalmar    
  fabian palm 12 kalmar rc triathlon    
  Edvin Kihl 12 Kalmar    
  Linnea Andersson 14 Hossmo RC    
  Julius Gummessson 12 Rinkabyholm    
  Bibbi Fager 15 kalmar    
  Stig Fager 14 Kalmar    
  Isa Stark 15 Kalmar    
  Majken Olin 12 Kalmar    
  Melker Casserstål 13 Kalmar    
  Fiona Elm 14 kalmar    
  Lisa Sjörén 13 Sjörén    
  Thilo Andersson 14 Oskarshamn    
  Olle Andersson 13 Bromma    
  Emma Hagelin 13 Timmernabben    
  Gabriel Adolfsson 13 Ålem    
  Albin Larsen 12 Lindsdal    
  Isabelle Edin 13 Torestorp    
  Meija Keiser 14 Enhörna IF    
  Isa Hansson Strand 13 Malmö    
  Eddie Måsegård 12 Måsegård    
  Vincent Ewers 13 Storebro    
  Isak Fhölenhag 12 Bromma IF    
  Olle Sjögren 15 Läckeby    
  Amanda Eriksson 14 Lindsdal    
  Tage Westerlund 15 kalmar    
  Hannah Gill 13 Urshult    
  Ludvig Sjölander 13 kalmar    
  William Klingberg 15 Rinkabyholm    
  Matilda Settergren 12 Kalmar    
  Noah Sjöman 12 Sjömans    
  Lova Stark 12 Kalmar    
  Sol Svanholm Fredskov 89 Svartö runners    
  Ebba Söderstedt 12 Timmernabben    
  Lucas Valler 13 Kalmar    
  Nova Vildanfors 13 IF Tjorven    
  Jonatan Wallin 12 Kalmar    
  Olle Westerlund 12 Kalmar