<< Resultatmeny CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat  
Resultat Kyrkstafetten 2009
Datum: Lör 9 maj
Start/mål: Ölands Köpstad, Färjstaden
Tävlingsledare Carl-Gustaf Nilsson
Speaker: Jessica Lindén
Väder: Växlande molnighet, 15°C, blåsigt

Lagresultat  
Sträckresultat Sorterat per...
Öppen klass: Sträcka | Lag
Damklass: Sträcka | Lag

Damklass, sorterat per lag

Sträcka Plac. Lag Löpare Tid Sträcktid Plac. km-tid Längd
1. 1. Högby IF, lag 1, Damer Lotta Nyberg 0.27.52 0.27.52 1. 04.01 6940m
2. 1. Högby IF, lag 1, Damer Linda Fredriksson 0.49.31 0.21.39 1. 04.19 5020m
3. 1. Högby IF, lag 1, Damer Ida Nilsson 1.19.20 0.29.49 1. 03.39 8160m
4. 1. Högby IF, lag 1, Damer Sofia Asplund 1.46.39 0.27.19 1. 03.59 6870m
5. 1. Högby IF, lag 1, Damer Camilla Peterson 2.02.15 0.15.36 1. 04.02 3860m
6. 1. Högby IF, lag 1, Damer Irené Rohde 2.23.48 0.21.33 2. 04.36 4690m
7. 1. Högby IF, lag 1, Damer Katarina Nilsson 2.50.13 0.26.25 1. 04.22 6050m
8. 1. Högby IF, lag 1, Damer Camilla Persson 3.17.37 0.27.24 2. 04.30 6100m
9. 1. Högby IF, lag 1, Damer Johanna Nilsson 3.47.03 0.29.26 1. 04.05 7200m
10. 1. Högby IF, lag 1, Damer Lena Thor 3.59.06 0.12.03 1. 04.25 2730m
11. 1. Högby IF, lag 1, Damer Jessica Gylfe 4.20.29 0.21.23 2. 04.04 5260m
                 
1. 2. IK Akele, Damer Gittan Johansson 0.29.31 0.29.31 2. 04.15 6940m
2. 2. IK Akele, Damer Jill Olsson 0.53.12 0.23.41 3. 04.43 5020m
3. 2. IK Akele, Damer Cecilia Kleist 1.23.59 0.30.47 2. 03.46 8160m
4. 2. IK Akele, Damer Mia Lundh 1.52.33 0.28.34 2. 04.09 6870m
5. 2. IK Akele, Damer Anneli Gunhardson 2.09.30 0.16.57 2. 04.23 3860m
6. 2. IK Akele, Damer Caroline Gyllemark 2.29.30 0.20.00 1. 04.16 4690m
7. 2. IK Akele, Damer Gunilla Ekholm 2.55.59 0.26.29 2. 04.23 6050m
8. 2. IK Akele, Damer Lena Andersson 3.23.15 0.27.16 1. 04.28 6100m
9. 2. IK Akele, Damer Susanne Reiman 3.52.54 0.29.39 2. 04.07 7200m
10. 2. IK Akele, Damer Emelie Ring 4.05.19 0.12.25 2. 04.33 2730m
11. 2. IK Akele, Damer Sofia Dahl 4.26.34 0.21.15 1. 04.02 5260m
                 
1. 3. Målilla Mörlunda SKI, Damer Susanne Zetterström 0.31.03 0.31.03 3. 04.28 6940m
2. 3. Målilla Mörlunda SKI, Damer Susanna Molin 0.53.19 0.22.16 2. 04.26 5020m
3. 3. Målilla Mörlunda SKI, Damer Siv Persson 1.25.17 0.31.58 3. 03.55 8160m
4. 3. Målilla Mörlunda SKI, Damer Linnéa Liljegren 1.53.57 0.28.40 3. 04.10 6870m
5. 3. Målilla Mörlunda SKI, Damer Maria Rask Johansson 2.12.54 0.18.57 4. 04.55 3860m
6. 3. Målilla Mörlunda SKI, Damer Marina Martinsson 2.36.14 0.23.20 3. 04.59 4690m
7. 3. Målilla Mörlunda SKI, Damer Emma Johansson 3.04.53 0.28.39 3. 04.44 6050m
8. 3. Målilla Mörlunda SKI, Damer Camilla Liljegren 3.33.10 0.28.17 3. 04.38 6100m
9. 3. Målilla Mörlunda SKI, Damer Victoria Jonsson 4.06.59 0.33.49 3. 04.42 7200m
10. 3. Målilla Mörlunda SKI, Damer Rebecka Liljegren 4.21.49 0.14.50 6. 05.26 2730m
11. 3. Målilla Mörlunda SKI, Damer Johanna Vigertsson 4.46.45 0.24.56 3. 04.44 5260m
                 
1. 5. Högby IF, lag 2, Damer Git Karlsson 0.36.46 0.36.46 5. 05.18 6940m
2. 5. Högby IF, lag 2, Damer Maria Klevborn 1.03.57 0.27.11 4. 05.25 5020m
3. 4. Högby IF, lag 2, Damer Isabell Fungbrandt 1.39.55 0.35.58 4. 04.24 8160m
4. 5. Högby IF, lag 2, Damer Anita Svensson 2.14.10 0.34.15 5. 04.59 6870m
5. 4. Högby IF, lag 2, Damer Magdalena Persson 2.31.13 0.17.03 3. 04.25 3860m
6. 4. Högby IF, lag 2, Damer Sofie Svensson 2.56.37 0.25.24 5. 05.25 4690m
7. 4. Högby IF, lag 2, Damer Emma Johansson 3.27.43 0.31.06 4. 05.08 6050m
8. 5. Högby IF, lag 2, Damer Siv Romberg 4.02.10 0.34.27 6. 05.39 6100m
9. 4. Högby IF, lag 2, Damer Anita Jönsson 4.36.23 0.34.13 4. 04.45 7200m
10. 4. Högby IF, lag 2, Damer Emma Persson 4.50.39 0.14.16 3. 05.14 2730m
11. 4. Högby IF, lag 2, Damer Maria Tell 5.15.42 0.25.03 4. 04.46 5260m
                 
1. 4. Kalmar OK, Damer Josefin Lindell 0.31.18 0.31.18 4. 04.31 6940m
2. 4. Kalmar OK, Damer Ingrid Elisson 1.00.40 0.29.22 6. 05.51 5020m
3. 5. Kalmar OK, Damer Ulrika Hagström 1.40.11 0.39.31 5. 04.51 8160m
4. 4. Kalmar OK, Damer Agnes Fröler 2.12.59 0.32.48 4. 04.46 6870m
5. 5. Kalmar OK, Damer Gun Lindqvist 2.33.13 0.20.14 5. 05.15 3860m
6. 5. Kalmar OK, Damer Minna Roland 2.57.20 0.24.07 4. 05.09 4690m
7. 5. Kalmar OK, Damer Hanna Karlsson 3.28.49 0.31.29 5. 05.12 6050m
8. 4. Kalmar OK, Damer Anne Lindell 4.01.32 0.32.43 5. 05.22 6100m
9. 5. Kalmar OK, Damer Kajsa Svensson 4.37.52 0.36.20 5. 05.03 7200m
10. 5. Kalmar OK, Damer Ulrika Dahl 4.52.16 0.14.24 4. 05.16 2730m
11. 5. Kalmar OK, Damer Liselotte Klemming 5.23.40 0.31.24 5. 05.58 5260m
                 
1. 6. Ölands Smedbys Veterantjejer Gunnel Dahlström 0.37.26 0.37.26 6. 05.24 6940m
2. 6. Ölands Smedbys Veterantjejer Anna-Carin Engqvist 1.05.38 0.28.12 5. 05.37 5020m
3. 6. Ölands Smedbys Veterantjejer Berit Nilsson 1.46.08 0.40.30 6. 04.58 8160m
4. 6. Ölands Smedbys Veterantjejer Ingegerd Snöberg 2.21.10 0.35.02 6. 05.06 6870m
5. 6. Ölands Smedbys Veterantjejer Ann-Marie Torell 2.41.58 0.20.48 6. 05.23 3860m
6. 6. Ölands Smedbys Veterantjejer Anita Jansson 3.12.07 0.30.09 6. 06.26 4690m
7. 6. Ölands Smedbys Veterantjejer Eva Torell 3.51.25 0.39.18 6. 06.30 6050m
8. 6. Ölands Smedbys Veterantjejer Katarina Nilsson 4.22.22 0.30.57 4. 05.04 6100m
9. 6. Ölands Smedbys Veterantjejer Johanna Höglander 5.03.47 0.41.25 6. 05.45 7200m
10. 6. Ölands Smedbys Veterantjejer Åsa Persson 5.18.19 0.14.32 5. 05.19 2730m
11. 6. Ölands Smedbys Veterantjejer Christine Strid 5.55.04 0.36.45 6. 06.59 5260m